Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ti nem jelentitek be...

Ha ti nem jelentitek be szüleiteknek hogy mit szeretnétek születésnapotokra akkor szoktatok kapni valamit?

Figyelt kérdés
Én nem kértem szüleimtől semmi konkrétumot(pénz, bicikli vagy akármit) és picit meglepett hogy születésnapomon ebéd után anyu előállt egy kis tortával amiből ettünk pár szeletet majd mindenki ment a dolgára. Régebben sem szoktam kérni tőlük semmit de mégis megleptek egy kis deszertel és pénzel esetleg még valami aprósággal. Kicsit rosszul esett hogy még csak egy kevéske zsebpénzt sem kaptam. Én mindig készültem valamivel anyuék szülinapjára/névnapjára. Szerintetek megmerjem kérdezni hogy miért történt így vagy inkább hagyjam? 16/F
2014. jan. 11. 16:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Régen mindig kaptam valamit a tortán kívül. Most még tesómtól is kaptam csokit(pedig vele ritkán vagyok jóba) és mamám is adott desszertet és pénzt.
2014. jan. 11. 18:12
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan szülinapom is, amikor csak egy ezrest kaptam és tortát, volt olyan is, amikor több pénzt kaptam (persze akkor sem gigantikus összegeket), de a legrosszabb szülinapom olyan volt, hogy a szüleim hozzám vágtak két cukrászdából hozott sütit, ezek után meg mindenki ment a dolgára.
2014. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem fura... engem úgy neveltek, hogy valami apróságot adunk... ha más nem egy dezodort, vagy valamit... de pl. pároméknál ez már nem így megy... ott a torta minősül ajándéknak. Ahány ház...
2014. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha nem kérek semmit, akkor pénzt kapok. De azt mindig, mikor mennyit. Még távolabbi rokonok is utalnak a számlámra néha, mindig meglep, ha jön az SMS, hogy pénzt kaptam. Szerintem ne kérdezd meg, attól nem lesz jobb se nekik, se neked. Csak lesz pár kellemetlen percetek.
2014. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Én még csak tortát sem kaptam az utóbbi években.
2014. jan. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én kb 15-16 éves korom óta tortát sem kaptam a szülinapomra szüleimtől. :( Egyszer, egy vitakor megemlítettem neki, erre az volt a válasz, hogy nem érdemlem meg... ( oké, zűrös voltam, volt velem gondjuk, de ez egy évig tartott, utána le is léptem tőlük) Persze, tesóm, aki kezet is emelt anyámra, ő még 30 évesen is kapott. Karácsonyi ajándékot sem nagyon kapunk párommal tőlük 1-2 éve. Ez van. Volt, mikor név/vagy szülinapra még egy sms-t sem írtak :( Tortát pl 19. szülinapomra is az rendesebb bátyámtól kaptam.

Én azért rákérdeznék...

26/N

2014. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!