Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ti nem jelentitek be...

Ha ti nem jelentitek be szüleiteknek hogy mit szeretnétek születésnapotokra akkor szoktatok kapni valamit?

Figyelt kérdés
Én nem kértem szüleimtől semmi konkrétumot(pénz, bicikli vagy akármit) és picit meglepett hogy születésnapomon ebéd után anyu előállt egy kis tortával amiből ettünk pár szeletet majd mindenki ment a dolgára. Régebben sem szoktam kérni tőlük semmit de mégis megleptek egy kis deszertel és pénzel esetleg még valami aprósággal. Kicsit rosszul esett hogy még csak egy kevéske zsebpénzt sem kaptam. Én mindig készültem valamivel anyuék szülinapjára/névnapjára. Szerintetek megmerjem kérdezni hogy miért történt így vagy inkább hagyjam? 16/F
2014. jan. 11. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, hogy hogyan áll a családod anyagilag? Lehet, hogy csak egyszerűen nem tudnak adni.

Én sem nagyon kaptam semmit. Amíg kicsi voltam, addig igen, de aztán egyre rosszabbul ment a családnak, és már csak torta volt. Meg kell érteni. Tudom, hogy ha tehették volna, többet adtak volna, de nem ment.

2014. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a születésnapot csak Anyu tartja fejben, Apu sosem jön oda senkinek hogy Boldog szülinapot, sajnos én is ilyen vagyok hogy nem tudom kimutatni az erre irányuló érzelmeimet, és inkább tudomásul sem veszem hogy ki mit ünnepel, Nálunk kisebb korban volt szokás ajándékot kapni, most meg leginkább a pénzt értékeljük hiszen felnőttünk.

Ha úgy gondolod nem volt rendjén ez a szülinapod, akkor kérdezd meg nyugodtan, úgyis kapni fogsz rá választ

21/F

2014. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk szegények, de gazdagok sem. Anyuék elég jól keresnek az átlaghoz képest és jól bánnak a pénzel. Kétlem hogy a pénz miatt lett volna így..
2014. jan. 11. 16:48
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Általában igen..(.a legtöbb helyen a kedves szónál többet nem kapnak az emberek..)


De a torta is ajándék.


Tehát pl a tortát 'a tesómtól szoktam kapni..

2014. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem igen szoktam ajándékot kapni már és torta sincs jó ideje, kivétel ha éppen a nagymamám csődít össze egy kaját, akkor ő süt, de az is egy két héttel később szokott lenni inkább, mint a szülinapom.

Van, hogy csak két tábla csokit kapok, van hogy két puszit, de olyan is volt, hogy külföldön voltam, ezért csak egy sms-t kaptam. 18 éves koromban kaptam utoljára komolyabb ajándékot, az egy digitális fényképező volt, de az előtt sem volt nagyon jellemző tini koromban már és azóta sem az.

2014. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

én nem szoktam kérni semmit nincsenek elvárásaim,ugyan olyan nap mint a többi.tortát szoktak sütni,ami igazán kedves gesztus,mindig kérdezik milyet szeretnék,ennyi.

19/l

2014. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Furcsa, az ember azért csak ad valamit a gyerekének születésnapjára egy pár tortaszeleten kívül.


Ennek ellenére én nem kérdezném meg, ha nem látsz amúgy más viselkedésbeli változást a szüleiden.


Ezek szerint eddig sem kaptál túl som mindent, lehet úgy vannak vele, hogy már kezdesz felnőni, ideje elhanyagolni az ilyen születésnapi ajándékozást, ami szerintem hülyeség, de hát ahány ház annyi szokás.

2014. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Én rákérdeznék a helyedben. Én mindig szoktam vmit kapni, ha mást nem pénzt.
2014. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam, amikor 'gyerek' voltam, ha kértem volna, akkor kapok, de nálunk nem szokás a névnapi és szülinapi ajándékozás. Cukrászdai torta és virág mindig van/volt.
2014. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nálunk pl úgy van, hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot. ők szoktak egymás között ajándékozni? lehet úgy gondolták, hogy már nem igényled az ilyesmit
2014. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!