Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utál a párom fia. Műkődhet...

Utál a párom fia. Műkődhet így egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Párom 13 éves fia az iskola miatt velünk lakik, csak hétvégén megy az anyjához.

A gyerek utál engem! Elrontja a főztömet, koszt csinál stb.

Pedig semmi rosszat nem teszek neki, mindent megkap mégsem vagyok jó.

Tönkretesz idegileg, közös programunk sincs. Van kiút?


2014. jan. 4. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Van. Beszélj a gyerek anyjával, hogy Ő próbáljon hatni a gyerekre. Az anyával való beszélgetésetek során ki fog derülni, hogy nem az anya van-e az egész hátterében és Ő hergeli a gyereket. Ha valóban nem ő hergeli, akkor viszont csak ő tudja csitítani a gyereket.
2014. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tiszteletem!


Nos, pontos információk nincsenek arról, hogy miképpen váltak el a szülők, de a fiú akár ennek a tragédiának az okozóját láthatja önben. Ettől függetlenül ebben a korban már elkezdődtek a hormonális tevékenységek tehát serdülni kezdett a fiú. Ez is egy okozója lehet haragjának, az pedig ha ellen áll a felnőtteknek tipikus tünete ennek. Ez már a pszichés fejlődés része, megkülönbözteti a felnőtteket a korabeliektől, és a maga nemébe tartozók lesznek a bizalmasai. A családi helyzetével kapcsolatban pedig érdemes odafigyelni arra, hogy megértse a gyerek az okokat és okozatokat. Ezután pedig el kell fogadtatni vele, de annyi biztos ez a legnehezebb része, mivel ahogy említettem most kezdi megélni a lázadás időszakát. Oda kell figyelni rá, de semmiképpen sem szabad rá erőltetni bizonyos dolgokat. Az egy nagyon jó ötlet, ha beszél a gyerek anyjával, így tisztázódik majd a helyzet, érdemes megkérni rá, hogy csitítsa, próbálja megszokni az ön jelenlétét. E mellett pedig ne nyomuljon ön nagyon, mert jelenleg nem kedveli önt. Ha kedves a gyerekhez és türelmes hozzá idővel be fogja látni, hogy csak jót akar ön neki. Csak lassan, semmit sem szabad elkapkodni. Remélem, hasznára válik ez a kis regény. A legjobbakat kívánom!


Tisztelettel: Kenyeres Dániel

2014. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 éves volt a férjem fia amikor megismerkedtünk, ellenem hangolták, így utál engem, ideköltözött,de akkora fesztivált csinált h visszament ahonnan jött, de napi szinten téma és veszekszünk miatta,és ha ugy alakul h hozzánk kell költözni (nagy rá az esély) akkor tuti,hogy szétszedi a házasságunkat!
2014. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!