Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben az esetben?...

Mit tegyek ebben az esetben? A lányom utálja a páromat!

Figyelt kérdés
38 éves nő vagyok. A volt férjemtől 1,5 éve váltam el, mikor a fiam 9 a lányom 12 éves volt. Egy fél éve megismerkedtem egy nagyon kedves, normális férfival, akivel kezd komollyá válni a dolgo. Gyakran (hetente) eljön hozzánk beszélget velem és próbál a gyerekekkel is, de csak a fiam nyitott rá, a lányom nem szól hozzá, rá sem néz. Hozzátennék,, hogy a párom nem ad okot arra, hogy így viselkedjen vele. Szerintetek miért ilyen a lányom? Mit tehetnék annak érdekében, hogy jobb legyen kapcsolatuk? Még annyit, hogy a fiam viselte rosszabbul a válást, szóval nem hiszem, hogy ez állna a háttérben.

2014. jan. 2. 00:58
1 2 3
 1/29 FIVESTAR ***** válasza:
97%

A lányok általában apásak...

és nem szeretné, ha az apukáját ,,lecserélnék''

ez teljesen természetes. idővel megszereti. próbáljatok néhány közös programot csinálni, ha nem is nagy dolog, legalább egy társasjáték...

2014. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
36%
kötelező jópofiznia vagy mi? nem, szóval azt csinál amit akar
2014. jan. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
fél év egy gyereknél kevés idő. Nem szabad erőltetni semmit. Idővel majd megszokja, megkedveli a párodat. Hagyjátok, ne erőltessétek, majd eljön az idő amikor részt akar venni ő is a társalgásba.
2014. jan. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A lányom sosem volt annyira apád típus. Hetente lenne lehetősége az apjánál aludni, de csak 3-4 hetente él vele. Hiába próbálok közös programot szervezni, nem megy bele. Legútobb is elmentünk kirándulni (már ordítva veszekedtem a lányommal, mire végre beszállt a kocsiba€) , de egész úton egy szót sem szólt, mert a párom is ott volt. Nem tudom mitt tehetnék.
2014. jan. 2. 01:10
 5/29 A kérdező kommentje:

2.

Nem, nem kötelező jópofiznia, de elég zavaró, hogy ha a párom is nálunk van/közös programon vagyunk csak az öccsével hajlandó beszélni.

2014. jan. 2. 01:12
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
Kamasz és nagylánynak hiszim magát a csakazértis attitűdtől. Beszélgess el vele, hogy nem kisgyerek már, hogy ne értse, te se egyedül akarod leélni az életed, eza férfi normális, próbál nyitni felé. Nem kell sírva a nyakába borulni és nagy spanoknak lenniük, de ugyan adhatna neki esélyt. Ennyi erővel te majd legyél az ő jövendőbeli pasijaival paraszt? Vagy a barátaival, mert olyanod van? Nagyon gyerekesen viselkedik a lány...
2014. jan. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%
neki is zavaró hogy az annya egy számára idegen palival van. 1-1
2014. jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A lányom általában teljesen normális, érett gondolkodású. Többször beszélgettem már vele komolyabb dolgokról és ő mindig átlátta a helyzetet. A válás után a fiam nagyon oda volt , de a lányom többször hosszan beszélgetett vele és most már ő is tisztábban látja a helyzetet. Egyébként a barátaimmal nagyon kedves, mindig beszélget velük, mosolyog. Ha délután el szeretnék menni velük valahova mindig vigyáz az öccsére, készít neki enni, segít a leckéjében. Szóval nem az a tipikus hisztis kislány, aki új telefonért és egyéb dolgokért nyavalyog.
2014. jan. 2. 01:26
 9/29 A kérdező kommentje:

7.

Nem idegen számára. Mielőtt összejöttünk akkor is ismertük egymást, ráadásul 6 hónap alatt meg lehet ismerni valakit. Ha pár hete lennénk együtt, akkor megértenéd a viselkedését, mert új neki a helyzet, de így....

2014. jan. 2. 01:29
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is mostohaapám volt, szóval rálátok a témára.

Minél jobban kapálódzol, annál jobban fogja gyűlölni a lányod. Egy 14 éves gyerek nem a tulajdonod, nem tudod megmondani neki, hogy hogyan érezzen. Egyedül a kapcsolatodat tudod végérvényesen elrontani vele, ami felé öles léptekkel is haladsz olyan húzásokkal, hogy üvöltözve kényszeríted el egy közös programra. Kicsit emlékezz már vissza a tinikorodra... Rajtad mi segített volna? Gondolom leginkább az, ha mindenki békén hagy...


Fogadd el, hogy talán sosem fog menni. Persze, egy alap udvariasságot elvárhatsz a lányodtól (pl köszönjön) de a többit nem kényszerítheted rá. Én még felnőtt fejjel is utálom a mostohaapámat és ez már valószínűleg sosem fog változni. Anyám ugyan így vergődött mint te, de attól nem lett jobb semmi.


L/22

2014. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!