Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben az esetben?...

Mit tegyek ebben az esetben? A lányom utálja a páromat!

Figyelt kérdés
38 éves nő vagyok. A volt férjemtől 1,5 éve váltam el, mikor a fiam 9 a lányom 12 éves volt. Egy fél éve megismerkedtem egy nagyon kedves, normális férfival, akivel kezd komollyá válni a dolgo. Gyakran (hetente) eljön hozzánk beszélget velem és próbál a gyerekekkel is, de csak a fiam nyitott rá, a lányom nem szól hozzá, rá sem néz. Hozzátennék,, hogy a párom nem ad okot arra, hogy így viselkedjen vele. Szerintetek miért ilyen a lányom? Mit tehetnék annak érdekében, hogy jobb legyen kapcsolatuk? Még annyit, hogy a fiam viselte rosszabbul a válást, szóval nem hiszem, hogy ez állna a háttérben.

2014. jan. 2. 00:58
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

10. Válaszoló

Ha nem veszed tolakodásnak megkérdezhetem, hogy te miért utáltad a mostohaapádat? Köszönöm a választ!

2014. jan. 2. 01:40
 12/29 anonim ***** válasza:
24%
Bocsánat, de ennyi idő után be sem mutattam volna a gyerekeimnek még!!
2014. jan. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
És akkor mikor mutassam be? 2-3 év múlva? Vagy mikor már elköltözött a lányom itthonról. Mondjuk eredetileg én sem akartam nekik bemutatni, de pont a lányom kíváncsiskodott, hogy ki az a férfi (elmondtam neki, hogy találkozgatok valakivel, mert vele mindent meglehet beszélni), csak amikor bemutattam és megtudta, hogy ő az akkor vált ilyenné a helyzet.
2014. jan. 2. 01:53
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

Azt mondod, régebb óta ismeritek. Nem lehet, hogy azt hiszi, miatta váltatok el?


No meg az is lehet hogy alapból nem szimpi neki. Emberek vagyunk, van ez így. Mondd inkább meg neki, hogy nem muszáj szeretnie, de a kedvedért legyen kedves megpróbálni normálisan viselkedni. Ennyit megtehet. Te meg ne üvöltözz vele és ne kényszerítsd rá a dolgot mert még jobban fogja utálni, mert nem elég, hogy őt nem szereti, mióta belépett a képbe még veled is fasírtban van...


Amúgy saját példa: én is ismertem már a nevelőapámat mielőtt anyukámmal összeköltöztek volna. Mondjuk ők nálad sokkal ügyesebben szervezték ezt, mert már azelőtt 'haverok' lettünk, hogy tudtam volna, ők együtt vannak. Persze én kisebb voltam, szóval könnyebb volt így szervezniük, de akkor is. Pl. volt olyan, hogy nagyobb társasággal mentünk el, és ott társasozott velem, meg kicsit nyitott felém, mint a társaság egy felnőtt tagja, nem mint anyám pasija, így mondjuk már bírtam, mire megtudtam, hogy mi a helyzet.


És engem sosem kényszerítettek semmire, hogy menjek velük valahova, vagy ilyesmi.


Szóval nálatok már rossz volt a start eleve, de talán még helyre lehetne hozni. Nem tudom, milyen a kapcsolatod a volt férjeddel, mert esetleg megkérheted, hogy segítsen neked. Vagy a fiadat is vallatóra foghatod, én pl. tuti többet tudok a tesómról, mint anyám. Ő is segíthet.


És még egyszer: NE KÉNYSZERÍTSD SEMMIRE, csak az alapvető udvariassága, vagyis köszön, elköszön, a kettő között nem bunkóparaszt.

2014. jan. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%

Nekem mázlim van, mert az enyémek alig fiatalabbak, a nagyobb pont 11,5 éves és legalább nyitottabban állnak a dologhoz. Mondjuk én közöltem előre, hogy nekem ők a világon a legfontosabbak, de azért kell a felnőtt társaság is. És nem kötelező szeretni a másikat, de az alap udvariasságot elvárom. Szerencsére nem kellett tovább ragoznunk a témát.


Talán azt próbálnám megértetni vele, hogy nemsokára ő is fog barátkozni, esetleg egy fiút hazahozni és milyen rosszul esne neki, ha te szóba se állnál a szerelmével, mert csak. Okod nem lenne rá, de utálnád és hozzá se szólnál.

2014. jan. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
71%
Mellőzd a lányod véleményét. Ne kényszeritsd, hogy beszélgessen a pároddal. Majd ha összeköltöztök és párszor átéli, hogy az egész család jókat beszélget, ő meg kimarad, akkor majd önszántából is odamegy és bekapcsolódik a társaságba.
2014. jan. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Nem hinném, hogy azt hinné, hogy miattaváltunk el, mert tudta/tudja, hogy az apjával már nem volt minden rendben köztünk. Holnap beszélek vele és megmondom neki, hogy nem kell kedv élnie, de azért legyen udvarias. Még annyit mondanék, hogy azon a kiránduláson amit említettem nem lett volna kötelező jönnie, ha pár órára megyünk, de 2 napra mentünk és ennyi időre nem akartam egyedül otthon hagyni. Az öccsével már beszéltem, de neki is csak annyit mondott, hogy nem szimpi neki a párom. És tudom, hogy rosszul indítottunk, de ezen már nem tudok változtatni.
2014. jan. 2. 02:13
 18/29 A kérdező kommentje:

16. Válaszoló

Már néztünk a fiammal és a párommal filmet, társasoztunk is, de ő ez idő alatt csak Skype-ölt vagy csetelt az valamelyik barátjával vagy netezett és nem jött oda soha, hogy ő is be akar szállni a játékba vagy ilyesmi.

2014. jan. 2. 02:17
 19/29 anonim ***** válasza:
72%
Majd kiforrja magát.Ha látja normális a párod idővel megbékél, nem vonja ki magát a közös programokból.idő kell neki.
2014. jan. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
79%
Ismerek egy hasonló törtétenet, abban én voltam a 9 éves fiú. A nővérem valami megmagyarázhatatlan okból utálta az anyám barátját, ahogy a 10. válaszoló. Aztán szét is mentek. Ez valami ösztönös féltékenység vagy rivalizálás lehet a nők között, talán egy pszichológus megtudná mondani az okát.
2014. jan. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!