Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Törvényszerű, hogy fel kell...

Törvényszerű, hogy fel kell adnom a paraszti származásomat? Hogyan NE távolodjak el a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Egy picinyke és maradi faluból származom, egyszerű családban nőttem fel.

Telt és múlt az idő, az általánosban nagyszerű tanáraim voltak, és bekerültem egy jónevű gimnázium elit osztályába, ahol megismerkedtem értelmiségiekkel, művészlelkekkel, bohémokkal, akiket korábban nem ismerhettem a falucskámban. Aztán lediplomáztam, dolgozom a falumtól meglehetősen távol és a már említett emberekkel töltöm a mindennapjaimat.


Munkámból adódóan elég ritkán tudok hazajárni, de amikor otthon vagyok, egyre nagyobb szakadékot érzek köztem és a családom között.

Amikor meglátom apukámat a rózsaszín, kiscicás-virágos, műanyag asztalterítőről evőeszközök és tányér nélkül oldalast enni, igencsak elkerekednek a szemeim, pedig gyerekkoromban ez természetes volt.


Szeretem a családom, csodálatos gyerekkorom volt, boldog voltam és vagyok, mégis úgy érzem, hogy egyre nagyobb a szakadék közöttünk. Mintha más dimenzióból származnánk és egyre nehezebben tudunk kapcsolatot teremteni egymással.


Hogyan lehet megszüntetni ezt a távolodást? Nem akarom elveszíteni őket semmilyen értelemben sem.


2013. dec. 25. 20:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%
Örülj neki, hogy kikerültél onnan és lett belőled valami.
2013. dec. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Látogasd meg minél gyakrabban őket, ahogy csak tudod és legyél hálás nekik, hogy segítettek téged az utadon! Nem kell szégyellni és sose felejtsd el, honnan jöttél. Annak a falunak is megvannak a hagyományai, ezeket az értékeket őrizd meg magaddal a nagyvárosban. :)
2013. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
szeritem sznob lettél, ez van
2013. dec. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!