Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még el se kezdődött a karácson...

Még el se kezdődött a karácsony de már veszekszünk és a sírás keringet én már ezt nem bírom tovább idegekkel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 10:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Anyum most sír mert, hogy őneki nem segít soha senki. ( még főzesben is segítek meg takarításban ). Hogy csak szenved itt, útálja az életet ... Nekem ez nagyon fáj 15/L
2013. dec. 24. 10:14
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyél vele tapintatos, próbáld megnyugtatni.

Ezt a rástresszelést soha nem értettem, mintha minden családba a híradó kamerája kukkantana be, mindennek tipp-toppnak kell lenni, más kérdés, hogy az emberek összeesnek az idegtől és a stressztől!

Hát nálunk nem tipp-topp, sőt széjjelség is van bizonyos szinten, de nem érdekel, az a lényeg, hogy együtt vagyunk!

2013. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindent magamtól csinálok, soha nem tanított semmire meg, ha meg mondom neki akkor én vagyok a hibás. Az is csak púp a hátán , hogy megszülettem.
2013. dec. 24. 10:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értettem soha, hogy miért kell ezt ennyire túlstresszelni...
2013. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Itt konkrétan nem a karácsonyon van a hangsúly, hanem az egész életemen, azon amit eddig művelt velem.
2013. dec. 24. 10:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy anyud is azért "sír", mert bestresszelt, hogy úgy érzi már nem bírja tovább a nyomást, a rengeteg házi-munkát, a talpalást, stb. stb.

Talán ha együtt próbálnátok meg összefogva elkészülni az ebéddel, egyebekkel, és látná, hogy őneki is lesz 1-2 óra pihenésre, saját magára, stb. stb. talán egy kicsit kiengedne, és veled is türelmesebb lenne.

Próbálj meg beszélni vele, és kérdezz rá nála, hogy miben tudnál segíteni neki, mit szeretne, stb. stb.

2013. dec. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én leírom a saját véleményem erről az egész stresszelésről.

Régebben mindig nagy dolgot csináltam a karácsonyból, minden apró részletét megterveztem, hogy tökéletes legyen elejétől a végéig. A munkámból kifolyólag csak éjszakánként volt időm készülődni a karácsonyra, mivel napi 12-13 órát dolgoztam. Éjjel ment a tésztagyúrás, kiflisütögetés, zserbó és minden, ami szem-szájnak ingere. Rendszerint mire eljött a szenteste, lebetegedtem, kimerültem. Idén úgy alakult, hogy a nővérem magára vállalta a zserbót, édesanyám pedig a bejglit és úgy voltam vele, én kihagyom az apró süteményeket, úgyis minden januárunk azzal telt eddig, hogy próbáltuk magunkba fojtani a karácsonyi sütiket, mert annyi volt belőle, hogy egy hadseregnek is elég lett volna. És őszintén szólva, nincs semmi hiányérzetem, hogy nem a konyhában teltek az elmúlt éjszakáim. Bűntudatom sincs. Majd ha lesz gyerekem, neki természetesen sütök majd, de miért éri meg az embereknek kikészülni és családi balhét kerekíteni ezzel a karácsonyból, mikor nyugodtan, békében is telhetnének ezek a napok, ha mindenki higgadtan készülődne és nem csinálna kényszert belőle?

2013. dec. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én tegnap este 9-kor majd összeestem a fáradtságtól, és mézeskalácsot nem is sütöttem már, és ma sem fogok.

Úgy vagyok vele, hogy inkább hagyom a csudába, nem ér annyit, hogy közben meg hulla legyek. Anyukám csinál bejglit, én ebéddel készülök. Éhen halni nem fogunk, úgysem ezen van a lényeg, hanem hogy együtt vagyunk.

Anyukám nekem is stresszelős fajta, a mai napon nem is lehet hozzászólni amíg készül. Én ma már nyugalomban szeretek lenni.

2013. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
anyám is kiborult mert azt mondtam neki, hogy nem sikerült jól a süti amit csinált... DE EZ IGAZ IS!!! Most megy a sírás, meg ki akar mindent dobni amit eddig csinált... majd lenyugszanak nyugi.
2013. dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Néha nem árt hallgatni.:)))
2013. dec. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!