Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor küldjem el az ajándékot...

Mikor küldjem el az ajándékot az apámnak? Én is kérnék tőle valamit, de nehéz vele értelmesen beszélni, mindig félreért, többi lent

Figyelt kérdés

Postán adnék fel neki egy csomagot, és kérnék tőle egy általa készített játékot a kislányomnak. Ha előbb kérném, és utána küldeném, azt mondaná, csak azért küldtem valamit, hogy kérhessek. Ha előbb küldeném, utána kérném, akkor is... Pénzben kifejezett értékről nincs szó, számomra az érzés fontosabb lenne, ő sajnos nem így gondolja. Úgy érzem, mint a nyuszis viccben, hogy füstszűrős vagy füstszűrő nélküli s cigi, mindenképpen rosszul jövök ki a helyzetből. Mindig félreért, és nem lehet vele rendesen beszélni.

tavaly képeslapot küldött sablonszöveggel.



2013. dec. 9. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az általa készült ajándéknak akkor lesz érzelmi értéke, ha tiszta szeretetből készül saját elhatározásból. Csak így fog jelenteni neked is és a kislányodnak is valamit.

Ha nem akarja akkor azt nem lehet és nem is kell kierőszakolni. És ne csapd be a kislányodat a "Nézd mit küldött neked a papa látod mégis szeret téged!" állítással. A papa kezdeményezzen a kislány felé önállóan.

2013. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kierőszakolt ajándéknak(akár maga készíti, akár bemegy a boltba és leemeli a polcról, vagy kattint 2-t a webáruházba) semmi értelme.

Ennek belülről kell jönni, már magának a megajándékozási szándéknak is belülről, szívből kell(ene) jönnie, ha nem belülről jön, lehet szó egy fából készült hintalóról, vagy egy félmilliós műszaki cikkről,akkor is megette a fene...

2013. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: a kedvesemmel is erről beszélgettünk(szegényt most karácsony előtt 1 hónappal rúgták ki az állásából leépítés miatt), ő nagyon jó kézügyességgel rendelkezik mondjuk, és mondtam neki, hogy nehogy bemenjen a boltba és leemeljen valamit a polcról drága pénzért az ő helyzetében, inkább készítsen valamit, ami igazán belőle jön, és szívből jön.

Én 31 vagyok, ő 24.

2013. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Küldd el neki az ajándékot és csak akkor kérj tőle, ha ezek után rákérdez.
2013. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldd el a csomagot, és írd bele azt is, hogy mit szeretnél, és miért...ez a legtisztább.
2013. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!