Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondtam szépen és csúnyán is,...

Mondtam szépen és csúnyán is, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Anyukám (42) sajnos eléggé fejfájós, sokszor migrénes, plussz még enyhe gerinc ferdülése is van. Jó pár éve volt egy szélütése, fél oldala lezsibbadt,mentő vitte, de szerencsére nem vérzéses stroke-ja volt.Megerőltető munkája van, mindig mondogatja, hogy már otthagyja, de sosem lép. Állandóan panaszkodik, stresszel, hogy nincsenek kifizetve az órái, kihasználják őket, de mégis agyon dolgozza magát, pedig lenne más választása. A legfőbb bajom a hozzáállása: nem iszik elég folyadékot, és ráadásul nem reggelizik, a kávét nyeli minden nap, este ha hazajön meg felfalja a hűtőt, mert a melóhelyén egész nap nem eszik, csak olyat hogy egy banán, egy kis jó reggelt stb. Hiába mondogatom neki, hogy magával tol ki, meghallgatja, jólvan kislányom és ennyi. Annyira féltem őt...egészségügyben tanulok és a tanár mindig hangsúlyozza, hogy aki nem iszik elég vizet hajlamos a stroke-ra. Már ezt is mondtam neki, de nincs változás. Ha nem az egyetemen vagyok kitöltöm neki a vizet a pohárba, rászólok, hogy igyon, de ha nem vagyok itthon semmi se változik. Mondtam már neki azt is, hogy menjen el újra orvoshoz, de mindig mondja, hogy majd ha lesz ideje, ami sosincs, mert dolgoznia kell. Hogyan lehetne rá hatni?

2013. dec. 15. 17:39
 1/4 gömbicica ***** válasza:

kedves Tőled az aggódás-

gondold visszafelé a dolgot.

Neked is hiába mondanak sok mindent ugy sem fogod ugy csinálni((((

Az ember már csak ilyen((((


"......vízhiányra számos tünet vezethető vissza, többek között gyengeséget, fáradékonyságot, szédülést, fejfájást, izomgörcsöt, magas vérnyomást, valamint a koncentrálási képességnek a csökkenését is okozhatja. Sokan, akik rendszeresen szenvednek migrénes fejfájástól, kétségbeesetten keresik az okát, súlyos betegségekre gyanakszanak. Dr. Lenkei Gábor határozottan állítja, a fejfájások leggyakoribb oka a szervezetben fellépő folyadék-, illetve sóhiány, ha nagyon fáj a fejünk, kapjunk be egy teáskanálnyi – 4-5 gramm – sót, majd igyunk rá egy liter vizet, és szinte teljesen biztos, hogy megszabadulunk a gyötrő érzéstől. Ügyeljünk rá, hogy a só tiszta forrásból származzon! Javasoljuk a tiszta patikai minőségű só fogyasztását!..."


[link]


ÉS MONDD MEG ÉDESANYÁDNAK, HOGY NAGYON SZERETED, ÉS AGGÓDSZ ÉRTE!!!!


Én a férjemnek mondom, hogy igyon, és ne dohányozzon, mert utálom, ha cigizik, utálom ha nem iszik vizet.


Tudja, hogy szeretem, tudja, hogy bánatot okoz, mégis inkább sört iszik, cigizik, és dolgozik dolgozik dolgozik!!!

Rám nem hallgat.


MIndenkinek van ilyen helyzete sajnos((((


Mégegyszer elismerésem!!!! hogy vigyázni próbálsz Édesanyádra!!!

2013. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gömbicica ***** válasza:
jahhh és nézd meg hogy milyen sót veszel!!! ill. esztek. nem mindegy!!!
2013. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az szomorú igazság, kedves kérdező, hogy semmit nem tehetsz. Megértem, hogy szeretnél jót az anyukádnak, de ő egy felnőtt ember, nyilván el tudja dönteni egyedül is, hogy mit szeretne csinálni, ha nem akar változtatni a dolgokon, akkor hiába erőlködsz.
2013. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondogathatod,tehetsz elé bármilyen cikket,elmondhatja az orvos is,nem fog változni.

Nagymamám és anyósom is ilyen,csak ők a cukorbetegséggel.mindkettőnek kezelhető lett volna inzulin nélkül csak diétával.De ők tésztát ettek süteménnyel,inni max kávét és kólát.Hiába mondtuk,hogy nem kellene,hiába mondta az orvos,hiába vettünk meg mindkettőnek mindenféle diétás cuccot,csináltam sokféle diétás kaját,sütit,adtam recepttel a kész kaját,hogy legközelebb amikor nem vagyok ott,ő is tudjon,nem és nem.

Nem kellett 2 év hogy inzulin kelljen mindkettőnek.De még mindig nem figyelnek a kajára.Pedig van rokon,aki ebbe halt bele,hosszas szenvedés után,mert végtagjait kellett levágni.

De ők önfejűek,és azértse.

Sajnos az anyukád is ilyen.

2013. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!