Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, ha apám részeg?...

Mit tehetek, ha apám részeg? Félek

Figyelt kérdés

Sziasztok nagy bajban vagyok. Apám alkoholista volt mikor kicsi voltam, leszokott mikor elvált anyámtól és lett barátnője. Minden rendben ment 6 éve vannak együtt én pedig ideköltöztem, mert anyummal megromlott a kapcsolatom. Viszont apum lassan visszaszokott az alkoholra. Úgy kezdte hogy ritkán vbk az élettársával, aztán nyáron sörözni kezdett és egyre több bor... Viszont sosem volt agresszív mint régen, így nem volt nagy gond.

Ma viszont Erika sokáig dolgozott így kettesben voltunk és rá maradt a házimunka. Elmentem külön tanárhoz, előtte minden rendben jól elbeszélgettünk, mikor viszont visszaértem minden megváltozott...

Apám elkezdett morogni aztán a mobilját a géphez baszt* teljes erővel és darabokra esett. Nem fogtam fel, hogy részeg így azt mondtam így nem lesz telefonja... Azt hittem csak szar kedve van vagy ilyesmi aztán elment hányni. Akkor esett le. Elkezdett csesztetni azzal hogy kiszolgál és ez energia én meg a buszokról panaszkodok (nem tudom ez hogy jött oda) Erika hazajött ő pedig botrányt rendezett.

Megdöbbentem ilyennek még nem láttam! Erika erre azt mondta nekem ő ezt az évet még lehúzza aztán elmegy a francba.

én pedig: MI?ITTHAGYSZVELE????

ő: nem érdekli ezt nem bírja az ő élete már sokat élt másoknak

én pedig mondtam hogy ezt értem de mondhatta volna mikor ideköltöztem.

Kiderült hogy már 3x csinálta ezt apám, és beszólogatott neki gonosz dolgokat (nagyon kedves nő, egész nap dolgozik még takarít is h pénzünk legyen... ezt is fikázta apám)

Apám sosem csinálta ezt de hallottam hogy egy erős alkoholistának ennyi elég h visszaszokjon és félek. Mit csináljak ha egyedül leszek vele? Akkor többet fog inni ... Elnézést a hosszú szövegért de nagyon félek. 17/l



2013. dec. 10. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Kb annyit tehetsz hogy kezdesz hozzászokni, nem ismerjük Őt, azt sem hogy régen mennyit ivott milyen gyakorisággal

Fogj egy srácot és éld az életed, mert ha rosszabb lesz akkor igen hamar fel kell hogy nőjél

21/F

2013. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem irigyel senki sem. De az alkoholizmus nagyon szar dolog. Ha ő nem akarja abba hagyni nem fog megváltozni senki kedvéért. Teljesen mindegy hogy elküldik elvonóra vagy bármit akarnak nem változik meg.Talán ha józanul szót értenél vele.
2013. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elvileg már megígérte hogy nem lesz több ilyen múltkor. A legfurcsább hogy még csak oka sincs rá van mindkettejüknek állása egész jól élünk (azért nem gazdagok, de mindig van pénz arra ami kell). Ma sem volt oka erre, mégis megtette. Ezek után bármikor megteheti mikor úgy érzi. Biztos beszélek vele nővérem is mondta hogy fog, de ahogy mondod... ha épp úgy lesz vele hogy inni akar akkor fog. És nem bírja jól! most kb 1/3 üveg bortól lett csatak részeg és a wc mellé hányt. HÉTKÖZNAP. Egyszerűen szörnyű... Tudom hogy nem igazán tudtok mit mondani erre, de jó lenne hallgatni a véleményeteket és tanácsotokat. Kiemelném nem rossz ember,szeretem, de ha iszik egy szörnyeteg. Én még sosem láttam így, nővérem és bátyám viszont így nőtt fel, és brutális dolgokat mesélnek. Mit mondjak neki hogy leszokjon?
2013. dec. 10. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyukádhoz, vagy nővéredhez nem tudsz elköltözni? Nagyon gáz egy alkoholistával együtt élni. Egy kis veszekedés anyukáddal ahhoz az élethez képest semmi.
2013. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem igazán :/ most lettem átíratva a bíróság nem nézné jó szemmel... de nem fogok fiút keresni és ráakaszkodni, abból sem lenne semmi jó. nem fogom elrontani az életem vagy bármim ez miatt... szeretek előrelátó lenni
2013. dec. 10. 21:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben intézkednék, hogy elkerülhessek tőle. Bár végül is nemsokára 18 vagy. Pasira meg nem érdemes ráakaszkodni, mert az általában csöbörből vödörbe szitu.
2013. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hiába beszélgettek el vele, nem fog rá hatni. Mentsd magad onnan! Valamelyik testvér nem fogad be? Vagy anyukád? Ha betöltöd a 18-at oda mész ahová akarsz, hiába van bírósági ítélet. Hidd el minden jobb mint rettegésben élni!
2013. dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nővérem anyummal él :/ bátyám másik városban rokonok nincsenek mert szegváriak/halottak/apum közeli családtagjai mint az anyja aki ugyan olyan részeges. Szóval kilátástalan a helyzet... Lehet tényleg várnom kell míg betöltöm a 18at és addig pénzt keresni valami albérletre?
2013. dec. 11. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás! Kérd meg a mostohaanyukádat, hogy legalább addig legyen apuddal míg nem töltöd be a 18-at, még lehet segítene neked, hogy te is ott tudd hagyni.
2013. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!