Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy családi házunk,...

Van egy családi házunk, aminek a 25%-a az enyém,25%-a a testvéremé és 50%-a anyámé. Azt szeretném, hogy eladjuk, mert külföldre szeretnék menni és kellene a pénz, de anyám nem akarja. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A kérdező gondolom jogi tanácsot kért, nem erkölcsit, így én nem is minősítem a kérdést, ítélkezni nincs jogom, pusztán a tényeket írtam. Egyébként bizonyos feltételek fennállása esetén még az értékesítésre is kényszeríteni lehet egy közös tulajdonú ingatlan tulajdonosait, úgyhogy nem kellene a kérdezőt félrevezetni.
2013. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kényszerítheti az eladásra, mert ha bíróságon kéri a közös tulajdon megszüntetését, születik egy határozat. Egy értékbecslőt fognak kérni, aki megmondja a ház értékét és ha ettől nagyobb vagy azonos hivatalos vételi ajánlat érkezik, akkor köteles eladni az anya a saját 50%-át is.
2013. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A testvéred sem akarja megvenni a részedet? De nagy butaságnak tartom a vagyon kockáztatását, mi van ha nem jönnek be a külföldbe vetett reményeid?
2013. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!