Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy családi házunk,...

Van egy családi házunk, aminek a 25%-a az enyém,25%-a a testvéremé és 50%-a anyámé. Azt szeretném, hogy eladjuk, mert külföldre szeretnék menni és kellene a pénz, de anyám nem akarja. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
megegyezhettek, hogy anyukád kifizetni a 25%-odat.
2013. dec. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha jól sejtem, a saját részt örökölted apukádtól. Ha ez a helyzet, hiába is adnád el, anyukád nevén haszonélvezet van, úgy meg senki nem akarná megvenni tőled. Meg egyébként is, azért a házért bizonyára apukád és anyukád együtt dolgoztak meg, anyádnak joga van használni és élvezni munkája gyümölcsét.
2013. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1. Nem tudna annyit kifizetni... :\


2. Igen, apukámtól örököltem. Valóban sokat dolgoztak érte, de a testvérem már elköltözött és szerintem hármunknak (én, anyukám, anyukám új férje) nagy ez a ház (van egy felesleges hálószoba és egy fürdőszoba...)

2013. dec. 9. 16:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és lenne még egy kérdésem: anyám nemrég összeházasodott, a férjének van köze az anyukám részéhez vagy nincs ??
2013. dec. 9. 16:27
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Hát ha valakiben van egy csepp jóérzés, eszébe se jut olyat kérni, hogy a boldogulása miatt az anyukája adja el a házat a feje és a testvére feje fölül

Jogilag nyilván megteheted, de a jó erkölcsöt sérti az amit szeretnél. Legalábbis nálam ez nem férne bele egy egészséges anya gyerek kapcsolatba.


A haszonélvezet meg rajta van, amit eladásnál pénzre váltanak, tehát forintális értéke van. Így nem számolhatnál a 25%-oddal semmiképp.


Más fiatal is elkezdi az életét anélkül, hogy a szülői ház eladásra kerülne. Menj ki külföldre, lakj úgy ahogy mások, és takarékoskodj. Semmi nincs készen az életbe, mindenért meg kell dolgozni.

2013. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
nem tudsz mit tenni, haszonélvezete van anyukádnak, így nem lehet eladni a lakást
2013. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Én is azt mondanám mint az előzők,

csak, hogy anyád új pasast hozott a házhoz,

tehát most már neked se legyenek erkölcsi aggályaid ezek után!!


Kérd ki a részed!

2013. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
az új férjnek nincs köze ahhoz a házhoz és nem is lesz ezért nem kell aggódni, viszont a házat nem tudjátok eladni amíg anyukád nem mond le a haszonélvezetről (erről bolond is lenne), ha úgy nézed ezért a házért ő és az apukád dolgozott meg, még jó, hogy nem akarja eladni, csak azért mert te külföldre mész.
2013. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Az anyának abban a pillanatban megszűnt az özvegyi joga (haszonélvezet), amikor újra férjhez ment. Jelen esetben ez egy szimpla közös tulajdon különböző tulajdonosi arányokkal. Közös tulajdonnál bármelyik tulajdonos kezdeményezheti a közös tulajdon megszüntetését, amire több megoldás van, attól függően, hogy miben tudtok megegyezi, de végső soron akár bírósághoz is lehet fordulni. Ha komolyan gondolod kérdezz meg egy ügyvédet.
2013. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Attól mert megszűnt az özvegyi jog, még a kérdező anyja dolgozott meg a házért. Nem tudom, milyen a viszony köztük, de szerintem normális esetben az anya haláláig ezt a házrészt egy gyerek nem tekinti saját tulajdonának. Számomra olyan volna, mintha nem is lenne, de ez én vagyok.


Kényszeríteni nem lehet senkit az eladásra, negyed házrészt meg hülye lenne bárki is venni.

2013. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!