Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy élni is szeretnék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem soká 18 éves leszek és még mindig annyira védenek a a szüleim mint ha kalitkàban lennék.

Nem mehetek el este sehova, jó ezt meg is értem, de azért nem vagyok hülye, hogy egyedül mászkáljak este a városban vagy buliban.

A következő dolog az, h pasim lehetne, de az is meg van határozva, hogy milyen. És van is olya akivel alakúlna vmi, de nincs neki pénze, hogy be jöjön a városba, h töbször is találkozunk. Én voszont olcsoban el tudnák menni hozzá, mert nem lakik tölem annyira messze, de ezt voszont nem engedik meg, mivel egy lány ne rohangáljon a fiú után. Ez oké, de ha nem tudjuk meg oldani máskép azt, h találkozunk akkor mit tudnánk tenni?! Azt hiszik, hogy röktön az ágyába vinne. Am nagyon aranyos és kedves türelmes, határozot fiú, bejön és tetszik is, de tudom, hogy zavarja az, h nem tudunk talàlkozni sürüben, mert nem mehetek ki hozzá. Ezért atól félek, hogy egyszer elege lesz abból, hogy nem találkozhatunk ugy ahogy nekünk jó lenne.

Viszont hozzá csak alkor enged nének el ha eljőne hozzánk, de a szüleim meg le égetnének és csak nem kérhetem ezt töle, milyen lenne az már hogy azért jöjön el hozzánk, hogy aztán elmehesek hozzá?! O.o

A legrosszabb pedig, h ök nem fogadják el azt amit én javaslok/mondok, mert nevelő apám ugy gondoElmult években elviseltem, de egyre nehezebb és lasan nem birom tovább vagy belebolondulok vagy bekatabok vagy vmi nagy örütséget csinálok ( és viccen kívül sokszor eszembe jut az a lehetöség is hogy véget vetek az egésznek annyira elegem van ebböl.)

És még sorolhatnám, de már igy is elég hosszú lett amiért ne haragudjatok, de szükséges hogy meg értsétek a problémám.


Kérlek segítsetek nekem sok múlik rajta. Hogy tidnám a szüleimet rá venni arra, h engedjenek a kötélen és bízanak bennem? ( mert egy értelmes ember vagyok nem csinálnák semmi fegfontolatlant)lja, h a gyereknek nincs igaza csak neki mert ő a felnőt. Nagyon makacsok, és vakok bevan nekik szinte már rögzülve ez a hüyeségeik.


Elöre is köszönöm a segitséget. :)



2013. nov. 29. 11:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A fiú 21 lesz decemberben, de szokot kapni munkát tanulás közben ezáltal dolgozik is, és most van kresz vizsgaja amit meg értek és tudom hogy azt kell kifizetnie. Nincs akkora házunk hogy itt aludhason. És ha már nappal nem engednek el hozzá szted majd azt meg engedik, hogy ott aludjak nála, vagyő aludjon itt. Kétlem. :S
2013. nov. 29. 17:31
 12/21 anonim ***** válasza:

#11, bocs, de szerintem nem érted a Kérdező problémáját

- nem járnak, ismerkednek, barátkoznak

- nappalról van szó

- a kérdező diákjeggyel tudna utazni, a srác meg csak teljesárúval. A Kérdező nem tudja a diákbérletét a srácnak átadni...

- Kedves szülei meg "mert ezt így szokás, azt amúgy" szóval vaskalapos konzi dilinyóságokkal mégsem értik meg, hogy itt tisztán költséghatékonyságról van szó, sokkal olcsóbb ma diákbérlet, mint a teljes árú menetjegy.


Kérdező, jól értem?

2013. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12 teljesen jól látod a dolgokat.

Ezzekröl amelyekről csak annyit mondok, hogy diákal szokott jönni ö is és így is drága, Én meg kapok 90%-os távolsági utalvanyt vagy mit és azt simán tudnám használni.

2013. nov. 29. 17:36
 14/21 A kérdező kommentje:

Holnap találkoznánk, de mivel dolgozik ezért csak kicsivel késöbb délutan tudnánk és ha hamarabbi busszal mennék haza (ami 18:30kor van), de annak nem lenn értelme mert 3 óra hosszára nem fog bejöni, és beszélgetni sem tudunk annyit a következő pedig 20:30kor menne az nekem jó lenne, de ketlem, hogy meg engedné.

Hogy monjam meg még ma apámnak hogy meg is engedje azt hogy a késöbbivel mehesek haza, hogy többet tudjak beszelgetni vele!!!?? :/ :S :(

2013. nov. 29. 18:27
 15/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem hasonlóan, mint ahogy itt leírtad, ebben így van logika. Ha ellentmond, akkor kérdezd meg, hogy miért nem tartja ezt jónak?

Szépen, nyugiban, mint ha 2 felnőtt ember beszélgetne egy logikus problémáról. Ha ellentmond, kérdezz vissza, hogy miért gondolja úgy, miért lenne az jobb szerinte... ilyesmi.

2013. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

3 óra hosszára nem tud bejönni?


Van, hogy félórányi beszélgetésekért több órát tömegközlekedünk a párommal!


Legyen már tartásod, te lány! Ha még az ismerkedés szakaszában se tud megtenni ennyit ez a srác, mi lesz később?

Később se lesz olcsóbb, és később se lesz kevésbé idő- és erőfeszítés-igényes találkozni!

Ennek a kapcsolatnak nincs jövője, főleg hogy a hozzászólásaidból egyértelmű, hogy csak neked fontos igazán ez az egész.

2013. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ja, és Kérdező, majd írd meg mire jutottál...

Egy férfi - mint magam is - általában logikusan gondolkodik, mindig azzal tudsz a legkönnyebben hatni rá, ha abban, amit szeretnél, van ésszerűség.

(ja és ne akadj ki, ha elsőre nem jön össze, a másik félnek is szoknia kell a kapcsolat jellegének a változását... legyél türelmes és következetes)

2013. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Rendben majd meg írom hogy mire jutottam.

Ez a dolgot tegnap beszéltem vele és most nem tudok mit csinálni ha neki drága az hogy 3 órára bejöjöj. :S

Pedig érdekes úgy képzeljétek el hogy miota meg ismerük azota szinte majdnem minden nap rám ír és érdeklödik felőlem, nem hiszem, hogy nem lennek neki fontos, csak soka dolga és nincs pénze ennyi. De lehet hogy nektek van igazatok, hogy nem lesz ebből semmi. Ez majd sztem kiderül, de az 100% biztos h kapcsolat is ebből majd csak érettségi után lesz (mvel ö is érettségizik + jogsit csinálja +dolgozik, hogy mind ezt kifizese-> ezzekre szerintetek kel még egy bnö aki éretségizik? Sztem nem szóval ez a kapcsolat dolog odéb van még ha egyétalan lesz is belőle vmi. :S

2013. nov. 29. 19:12
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező (#18)engem az izgat igazán, hogy mire jutsz a "szülő-neveléssel", szóval a szüleiddel való kapcsolat felnőttesebbé tételével:)

De ha már szóba jött, szerintem semmi gáz nincs azzal, amit elmondtál, meg szerintem a srác hozzáállásával se, nyilván próbálja összeegyeztetni a dolgait, kompromisszumokkal, ahogy tudja.

Egyébként meg, a párkapcsolat kontra vizsgaszitu az kétesélyes. Mert hát egy problémázásokkal, taktikázásokkal, elvárásokkal teli kapcsolat az tényleg energiát von el, na ehhez képest meg egy boldog kapcsolat, nos az adrenalin-féléket szabadít fel, az természetes dopping. Szóval szerintem ahogy nektek jó, pontosan azt kell tenni, Ti érzitek hogy számotokra mi a jó, nem más...

2013. nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :))

Tegnap beszéltem vele, és nem tudunk találkozni mert nincs pénze. De tegnap kiderült, hogy bejövők neki és azon gondolkozik hogy bele menjünk e egy kapcsolatba.

Am ha lenne pasim nem lennének ennyire szigorúak, mert akkor már mind1 lenne mivel tudják mashoz ugysem mennék, meg re bithatnak vkire, az a lényeg hogy a talit jobban meg tudjuk oldani. ^^ juuj remelem lesz is vmi belőle. :D :$ ^^

2013. nov. 30. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!