Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy élni is szeretnék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem soká 18 éves leszek és még mindig annyira védenek a a szüleim mint ha kalitkàban lennék.

Nem mehetek el este sehova, jó ezt meg is értem, de azért nem vagyok hülye, hogy egyedül mászkáljak este a városban vagy buliban.

A következő dolog az, h pasim lehetne, de az is meg van határozva, hogy milyen. És van is olya akivel alakúlna vmi, de nincs neki pénze, hogy be jöjön a városba, h töbször is találkozunk. Én voszont olcsoban el tudnák menni hozzá, mert nem lakik tölem annyira messze, de ezt voszont nem engedik meg, mivel egy lány ne rohangáljon a fiú után. Ez oké, de ha nem tudjuk meg oldani máskép azt, h találkozunk akkor mit tudnánk tenni?! Azt hiszik, hogy röktön az ágyába vinne. Am nagyon aranyos és kedves türelmes, határozot fiú, bejön és tetszik is, de tudom, hogy zavarja az, h nem tudunk talàlkozni sürüben, mert nem mehetek ki hozzá. Ezért atól félek, hogy egyszer elege lesz abból, hogy nem találkozhatunk ugy ahogy nekünk jó lenne.

Viszont hozzá csak alkor enged nének el ha eljőne hozzánk, de a szüleim meg le égetnének és csak nem kérhetem ezt töle, milyen lenne az már hogy azért jöjön el hozzánk, hogy aztán elmehesek hozzá?! O.o

A legrosszabb pedig, h ök nem fogadják el azt amit én javaslok/mondok, mert nevelő apám ugy gondoElmult években elviseltem, de egyre nehezebb és lasan nem birom tovább vagy belebolondulok vagy bekatabok vagy vmi nagy örütséget csinálok ( és viccen kívül sokszor eszembe jut az a lehetöség is hogy véget vetek az egésznek annyira elegem van ebböl.)

És még sorolhatnám, de már igy is elég hosszú lett amiért ne haragudjatok, de szükséges hogy meg értsétek a problémám.


Kérlek segítsetek nekem sok múlik rajta. Hogy tidnám a szüleimet rá venni arra, h engedjenek a kötélen és bízanak bennem? ( mert egy értelmes ember vagyok nem csinálnák semmi fegfontolatlant)lja, h a gyereknek nincs igaza csak neki mert ő a felnőt. Nagyon makacsok, és vakok bevan nekik szinte már rögzülve ez a hüyeségeik.


Elöre is köszönöm a segitséget. :)



2013. nov. 29. 11:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Teljes mértékben igaza van a szüleidnek!


"de tudom, hogy zavarja az, h nem tudunk talàlkozni sürüben,"


Aki akarja, az megoldja!


Más lenne, ha már együtt lennétek X hónapja, akkor tényleg elvárt lenne, hogy nem csak ő rohangáljon hozzád, de így...

2013. nov. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

#1, egyáltalán nem biztos, hogy igazuk van, sőt...


Kérdező, légyszi kicsit konkretizáld a dolgot, azt levettem, hogy 17 múltál, de mióta vagytok együtt a sráccal, és miről lenne szó? Elugrani hozzá napközben (szerintem ehhez normáliséknál engedély se kellene ebben a korban) vagy ott töltött éjszakáról-hétvégéről? (Ez esetben jogos a szüleid azon igénye, hogy szeretnék legalább megismerni az illetőt)

2013. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Vered a melled arra, hogy mindjárt 18 éves leszel, de nem tudsz központozni, helyesen írni, értelmesen fogalmazni. Először értelmileg nőj fel, aztán mikor már letettél valamit az asztalra, neked is lehetnek elvárásaid a szüleid felé.

Egy 19 éves lány

2013. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a harcot mindenkinek magának kell megvívnia a szüleivel, erre való a lázadó időszak. Nekem 10-11 éves koromban volt az, hogy ennyire korlátoztak. Persze nem éjszaka akartam mászkálni. Apám még képes lett volna 17 éves koromban is este 10-kor ágyba küldeni, de én egy idő után ellenálltam és ha kellett, egy egész estét végigveszekedtem vele, még akkor se hagytam magam, amikor felpofozott és megérte, mert ennyi idősen már oda mehettem és akkor, amikor akartam. Persze mellette nem hanyagoltam el a tanulást sem, meg nem ment az iskola rovására, de ennyi idősen akkor se zárjon már be, mert ez nem normális. Úgyhogy nincs igaza a szüleidnek, de kettőn áll a vásár, neked is tenned kell az ügy érdekében. Csak abban van igazuk, hogy ne rohangálj egy fiú után. Ha a barátod annyira látni akar, akkor elmegy hozzád, ha meg nem érdekled igazán, akkor úgyis elmarad, akkor is, ha minden nap utána futkosol.
2013. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyi, hogy ha lázadsz, valószínű, meg fog romlani a szüleiddel a kapcsolat, mert nem azt teszed, amit mondtak. De ha mindannyian elismeritek a hibáitokat és elfogadjátok egymást, akkor még helyre jöhet. persze ehhez a szüleid is kellenek.
2013. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#1 jó ebben igazad van, de a fiú nem hagya ennyiben a dolgot ha van lehetőség akkor próbálunk találkozni, de én egyszer sem mondtam vagy utalgatam a találkára, akkor talalkozunk mikor jó neki.


#2 nem járunk, de bejövünk egymásnak és olyan féléve ismerem már, de mindig mesélek róla szüleimnek, föleg anyumnak, mert öt érdekli legalább a dolog. Találkozni általában hétvégenten szoktunk szombat délutánonként és csak annyiról lenne szó, hogy átmennék hozzá, mert neki oda visza neki az út durván 1-2ezer mindig. Én meg meg tudná oldani 60Ft-bol oda vissza az utazást. :S mivel nem járunk persze nem aludnák ott nála :/ csak néha mikor tényleg nincs pénze át menni és NEM rendszeresen.


#3 Nem tartom magam a korom miatt nagynak, de az egy tény hogy nagyon szük porázon tartanak. Jó tanuló vagyok, és igen tudom, h szar a helyes irásom meg a fogalmazasom, egyrész mivel nap közben írtam telefonról más részt pedig diszlexiás vagyok. Köszönöm hogy emlékeztetél minderre, de eddig is tudtam. De töled ezért külön bocsánatot kérek.


#4 Nem arról van szó, hogy éjszaka akkarok mászkálni, csak ha van olyan helyzet, hogy kicsit néha lenne kedvem a bnöimel csoportosan elmenni bulizni és azért nem engednek el, mert akkor este van. -.-''' és elég rosszúl esik mikor a bnöim meg se kerdezik hogy elmenék e velük, mert tudják ugy se fogok, mert nem engednek el.

Csak az a rossz hogy nem ismerem meg azokat a dolgokat amit a velem egy korú lányok már rég túl vannak. :(


"... kettőn áll a vásár, neked is tenned kell az ügy érdekében..." pl mit kellene tennem ? Nem szeretek vitatkozni, mert akkor általában én járok kindig pórul. :/


"... De ha mindannyian elismeritek a hibáitokat és elfogadjátok egymást, akkor még helyre jöhet. persze ehhez a szüleid is kellenek..." De hát ez az amit nem tudnak be látni, attól, hogy nagyon védenek az jó meg minden, de egy idő után már sok lesz és inkább ártanak vele mint hogy segítene. :S

2013. nov. 29. 16:41
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ez esetben tökéletesen Neked van igazad ebben a dologban. (#2 voltam)
2013. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de tudtok tanácsokat adni, hogy kulturáltan meg tudjak egyezni velük?
2013. nov. 29. 16:48
 9/21 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, mást nem tudsz tenni, mint amit itt már kifejtettek, már hogy felvállalod a konfliktust kompromisszumra törekedve... a szabadságot kiharcolni kell (nekem is azt kellett harmincegynehány éve:)) nem szokott az sültgalambként közlekedni... ettől is értékes dolog:)

Én 17 évesen már többnyire közöltem, hogy ide megyek, ekkor jövök és kész - pedig az nem tegnap volt, hanem 1981-ben:) Hát igen, odáig el kellett jutni néhány igen zajos családi jelenet túlélésével...

Konkrét tanácsot azért egyet tudok adni: Te leírtad magadról hogy inkább konfliktus-kerülő és vesztes vagy - hát ezt kell erősíteni, az egyik legfontosabb dolog a mai élethez az ember konfliktus-tűrő és konfliktus-kezelő képessége, az, hogy megtanul kiállni az igazáért, és NEM-et mondani, amikor azt kell.

Ezek tanulható dolgok, senki sem úgy születik, hogy jól kezeli a vitákat, konfliktusokat. Tanulni meg úgy lehet, ha elkezded:)

2013. nov. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A fiú mennyi idős? Én a helyedben azt csinálnám (habár ez elég meredek), hogy odaadnám neki a pénzt ami x darab találkozást fedez (vagy mondjuk egy havi buszbérletet), és akkor tudna jönni, amikor akarna.

Ha nálatok együtt tudtok aludni (csak aludni, mondjuk nekem azzal sincs bajom, ha valaki 17 évesen szexel - csak komoly kapcsolatban tegye), az már jó. Egyik ismerősömnek, ha a barátja jött látogatóba, a vendégszobában szállásolták el éjszakára.

Ha meg komolyra fordul a dolog, lehet, szórakozni is inkább elengednek, feltéve, hogy a barátod tud rád vigyázni.

2013. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!