Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy utálom ha...

Miért van az, hogy utálom ha hozzám ér az apám?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 18:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert bántalmazottt vagy. Pontosan ez a jelenség az egyik markáns jegye a bántalmazotti létnek. Az az egy-két pofon is lehet iszonyú mély hatással, ha igazságtalanul kaptad, ha rossz életkorban kaptad, vagy ha a kísérőszöveg nagyon kegyetlen, megalázó és fenyegető volt.


Emellett van ugye, az érzelmi bántalmazás.

Na ezek miatt nem bírod el az érintést.


Mivel 13 éves vagy, egy gyerekpszichiáter vagy gyerekpszichológus tudna veled valamit kezdeni.


Már ha nem holmi kamaszhiszti az egész és ne hazudsz apádról (nem tudhatom; volt már itt olyan, aki lehazudta unlamában a csillagokat is az égről és jó időbe tellett, mire rájöttem, hogy csak egy kis hazudozó).

2013. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Apukám szeret "viccelődni". Ezáltal elég sokat beszél,viccelődik, szóval tőlem mindig ilyen "hülyeségeket" kérdez.. már azt is szinte utálom ha hozzámszól, mert úgy rászoktam arra, hogy hülyeséget fog kérdezni (persze nem mindig) hogy már reflexből "gúnyosan" válaszolok, azt is máshogy mondom hogy pl. "nem" .. szóval nekem is változtatnom kéne, erről hogy lehetne leszokni?
2013. nov. 23. 20:53
 13/25 anonim válasza:
100%
az én "apám" is ilyen..én voltam a 7-es válaszoló.
2013. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
és te mit csinálsz vele? vagy hagyod hogy hagy beszéljen meg ilyenek?:S
2013. nov. 23. 21:16
 15/25 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet bántalmazás nyoma, másrészt pedig ahogy viselkedik... Ha ennyire nem lehet kiigazodni a szándékain (már amikor megszólal), persze, hogy nem szívesen engeded be a személyes teredbe (érintés), mert fogalmad sincsen róla, hányadán állsz vele.

A barátom nagyapja is ezt csinálja, és teljesen kiborít vele. Mosolyog, és egyik pillanatban úgy látom, tényleg örül nekem, a következőben pedig már azt, hogy ez egy gúnymosoly. Az aranyos viccelődése is, egyik nézőpontból tényleg aranyos, a másikból bántó. Azt mondanám, hogy gonosz ember, élvezi, ha összezavar másokat. A dolgot súlyosbítja, hogy akármilyen körülmények között udvariasan kell válaszolnom, így még inkább gúny tárgya vagyok. Na, engem ő ne öleljen meg.

2013. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
21%
Saját magadat nem utálod?
2013. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Milyen személyiségtípus vagy? Csak mert engem is idegesít az, ha nem beszélnek értelmes témákról körülöttem. Másokat pedig ez a hozzáállás idegesít, hogy velem még viccelődni sem lehet nagyon, legalábbis nem bárgyú módon. Mindezekre van magyarázat.

Itt a teszt, a 94 kérdésest csináld, csak 15-20 perc.

[link]

Írd meg, hogy mi lett az eredményed! :)

2013. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, mondjuk közbe majdnem abbahagytam ( és az idegességtől majdnem elsírtam magam) vagy 3000x mert mindig felidegesített, hogy nem tudom hogy pl. mit jelent, ez lett az eredmény, én nem értem: [link]
2013. nov. 24. 13:28
 19/25 A kérdező kommentje:
egyébként meg de, magamat is utálom
2013. nov. 24. 13:29
 20/25 anonim ***** válasza:

Jól van, nehogy már sírj, semmi baj nincs. Ezek a betűk bizonyos lélektani funkciók angol rövidítései. A tiéd: Introverted Sensing Feeling Perceiving

Az I azt jelenti, hogy zárkózott vagy, bár az 59% nem vészes, nekem 98%-os ugyanez a zárkózottsági tényezőm. Ez magyarázhatja azt, hogy nem szereted, ha hozzád érnek, nekem még az is hozzájön, hogy pl. az éles fények, hangok, stb. rendesen "fájnak". Az S azt jelenti, hogy a megérzéseid helyett inkább a környezetedből jövő információkra hagyatkozol. Az F azt jelenti, hogy főleg az érzelmeid irányítanak a racionalitás helyett, a P pedig azt jelenti, hogy nem ítélkezel a dolgok és az emberek felett, hanem elfogadod a helyzeteket. Nincs olyan, hogy jó és rossz típus, mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya. Ha többet akarsz tudni erről, itt a link a típusleírásodhoz:

[link]

Itt majd látsz ilyeneket:

[Jellemzés][Munka, karrier][Magánélet][Mélyvíz][Humor]

Ezek mind a te típusodnak a leírásai, hogy milyen vagy különböző élethelyzetekben. Jó nézelődést! remélem, hasznos lesz! :)

2013. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!