Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy utálom ha...

Miért van az, hogy utálom ha hozzám ér az apám?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 18:48
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
85%
Kicsit bővebben? Nem derül ki semmi. Nem mindegy,hogy a karodhoz ér,vagy esetleg taperol.
2013. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Csak simán pl a karomhoz ér.. vagy csak megfogja a hátam, hogy menjek arrébb, vagy akármi..
2013. nov. 23. 18:54
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire bőven ne fejtsd ki a problémádat, mert nem győzöm elolvasni. Ennyiből honnét tudjuk? Molesztált, vert vagy csak épp kamaszodsz és nem bírod a szüleid közelségét?

Hány éves vagy 12, 24 vagy 40? Fiú lány (egyéb)?

-.-"

2013. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod, milyen a viszonyotok, de ez egy pszichikai zavar.
2013. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Szóval..13 éves vagyok, lány.. nem vert, max még kicsi koromban 1-2 pofon, de nem nagy szám.. nem szokott bántani, csak néha kiabál ha felidegesítem. de már azt is utálom, ha pl. a karomhoz ér..
2013. nov. 23. 18:57
 6/25 A kérdező kommentje:
egyébként jó a viszonyunk, de én nagyon beszélgetni se szeretek vele, sőt, senkivel, nem vagyok egy beszélgetős típus..
2013. nov. 23. 18:58
 7/25 anonim válasza:
65%

Aha,akkor hasonló lehetsz hozzám..mondjuk az én esetem durvább(annyival,hogy hála isten,nekem az apámhoz semmiféle biológiai közöm nincs,mert örökbefogadtak). Szóval.. szerintem az a baj,hogy te sosem mentél át azon a korszakon,amikor a kislányok elkezdenek az apjukhoz jobban ragaszkodni,a kisfiúk meg az anyjukhoz ragaszkodnak..ilyenkor tanulják a gyerekek a nemi és a párkapcsolatban lévő szerepeket,mint például:

-Anya főz,takarít,mos,sminkeli magát,ápol,ha beteg vagy és félt,dolgozik(ha nincs GYES-en,vagy ha nem munkanélküli).

-Apa szerel,füvet nyír..stb.(férfias szerepek)

+

Férfias tulajdonságok:apa erős,bátor,mellette biztonságban vagyok.

Nőies tulajdonságok:anya gyengéd,anya megvéd,anya gyógyít,anya nagyon szeret,anyára bármikor számíthatok,anyának mindenről szólok,ami bánt.(kiskorra jellemző)


A férfias tulajdonságokat és az apai,férfias szerepeket nem igazán vették fel a szüleink közül apáink(ha így mondhatom).Ezért nem is fogadjuk el őket igazán,nem is bízunk bennük annyira,talán ezért van egy "kis" undor bennünk.. (bennem nagy van,mert az enyém még alkoholista is)

2013. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy zárkózottabb vagy az átlagnál. Én is utálom, ha hozzámérnek, csak anyukámtól és kerimtől tűröm el, de nekem ő olyan mint egy második anyukám. A munkahelyemen is volt egy fickó, aki mindig a vállamat fogdosta, de tudom, hogy nem ordas szándékkal, és a végén már mondtam neki, hogy soha többet ne csinálja ezt. Ne öleljen meg, ne veregesse a vállam, ne érjen hozzám. Szóval ha zárkózott vagy, akkor ez magyarázhatja a dolgot.
2013. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
majd kinövöd.
2013. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es és az én válaszom olyan, hogy pont ezeket az okokat nem lehet kinőni, mert pszichológiai eredetűek.
2013. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!