Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyát,...

Hogy nyugtassam meg anyát, hogy nem akarok öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés

A családom eléggé bonyolult.

Van bennem orosz, arab és magyar vér, emiatt elég különleges a külsőm.Költözés miatt iskolát kellet váltanom és az új suliban vannak lányok, akiknek az a szórakozás, hogy pletykákat terjeszthetnek rólam, kibeszélhetnek és pokollá tehetik az életemet.Nem mutatom nekik, hogy ez zavar, átnézek rajtuk.Nem hinném, hogy bennem lenne a hiba, mert sok barátom, barátnőm van és a srácokkal nagyon jóban vagyok a suliba.

Piszkálnak azért, mert a családom tehetős, mert sokat utazom és azért is, hogy milyen képeim vannak a Facebookon,Instagramon.De könyörgöm, én arról nem tehetek, hogy a családomnak mennyi pénze van, ahogy arról sem, hogy több családtagom és barátom külföldön él, és szeretem őket annyira, hogy meglátogassam őket, amikor csak tehetem.

A képeimet meg nem kell nézni, ha nem akarják.


Kívülről nem mutatom, hogy lenne bármi gondom...De folyton eszek és utána hányok, néha vagdosom magam, de nem annyira, hogy heges legyen utána a csuklóm.

Pénteken megint kiborultam és anya meglátta a vágásokat.

Ma mondta, hogy talán megint el kellene mennem ahhoz a pszichológushoz, akihez régebben jártam.



16L


2013. nov. 17. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyukádnak...


Az evés probléma és a vagdosások maár önmagukban is szakember segístégét igénylik, együtt pedig kimondottan.


Miből gondolod, hogy azt feltételezi, hogy öngyilkos akarsz lenni?

Nem csak akkor kell pszichológus

2013. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az étkezési zavar és a vagdosás nem játék, igaza van anyukádnak. Menj el ahhoz a pszichológushoz, ártani biztosan nem fog. Irigy emberekkel ne foglalkozz, ez az egyik legrosszabb emberi tulajdonság. A silány életüket akarják így kompenzálni. Minden csoda három napig tart, aztán találnak mást, akit kibeszélhetnek. Ha rólad pletykálnak, hazugságokat terjesztenek az őket minősíti, nem téged. A hazugságok egy idő után úgyis kiderülnek. Olyat, ami nincs nem tudnak rád bizonyítani. Facebookon módosítsd a beállításokat úgy, hogy csak olyanok lássák a képeidet, akikben biztosan megbízol, akikről tudod, hogy nem használják ki a helyzetet. A többiek meg le vannak sajnálva. Fel a fejjel!
2013. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha különleges vagy, akkor legyél rá büszke!

Arról, hogy milyen családba születtél nem te tehetsz, de hát az emberek legtöbbje fiatalon elég "buta", hogy megértse és ne bántson másokat ilyen dolgokért.

Első lépésként ülj le a családoddal és beszéld meg velük, hogy "bántanak" az iskolában. Lehet, hogy közösen hamarabb találtok megoldást. (másik suli, magántanuló..stb)

Ha már fizikailag is bántod magad, tényleg el kellene menned pszichológushoz, ugyanis nem normális hogy vagdosod magad.

Fogadd el magad olyannak amilyen vagy és akkor pszichológus/vagdosás nélkül is tovább tudsz majd lépni a szurkálódásokon, "bántalmazásokon" és ne felejtsd az iskola bár meghatározó minden ember életében, de nem örökké tart.

2013. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 RoŁanĐ válasza:
Istenem, hogy nektek milyen nagy gondjaitok vannak fiataloknak, ne hallgass az előzőre, nem csak a suliban hanem a munkahelyeden is szekálni fognak emiatt, szokd meg és ezekre az emberekre nem kell odafigyelni. A vagdosással menj pszichológushoz mert beteg vagy e téren egy picit, de ha írsz egy levelet Csernusnak akkor ő megmondja neked a frankót mint ahogy remélem ezt is megértetted, nem bántásból írtam, de inkább tudd, hogy mi a helyzet;)
2013. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyukádnak csak félig van igaza: neked nem pszichológusra, hanem pszichiáterre van szükséged. Nem anyukát kell nyugtatgatni, hanem azonnal tenni magadért. Mielőtt késő lesz.
2013. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Evészavar és c csukló vagdosás miatt orvos!


Amúgy meg nem kell kitenni a facera képeket és nem lesz, min irigykedni! Az emberek irigyek. Sajna nagyon sokan a megye másik végébe is hetekig spórolnak a buszra, vagy úgy kérnek kölcsön biciklit mert olyanjuk sincs, végső esetben marad a 40 km séta oda-vissza... Szóval, remélem érted, mit szeretnék evvel mondani. Neked van, Nekik nincs így tönkre kell tenni a másikat. (Lehet többiek lepontozni, ezt tapasztalatból írom, sajna ez van).

Nem kell okot adni a pletykákra meg irigykedésre. Képeket tartsd meg magadnak, a családnak, az rátok tartozik. És különben is face-n látja az egész világ.

25/N

2013. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Én is utálnálak, látszik mekkora arcod van a családod pénzére, és nem az a bajod hogy bántanak, hanem hogy nem esik seggre mindenki attól, hogy kiplakátolod a facebookodat olyan fotókkal ahová ők jó eséllyel soha nem jutnak majd el. Nem kell verni magad a jómódra, és máris nem fognak utálni. Rengeteg gazdag ismerősöm van, és érdekes, tudják hogy nem illik a pénzt a másik pofájába tolni. Nem különleges vagy, az akkor lennél ha te értél volna el ide egyedül, de anyádék pénze és a származásod random, attól nem szarsz különbet mint akárki más. Vegyél vissza, ez Magyarország, a 90% csóró, ne lengesd a pofájukba anyádék pénzét, ez van.
2013. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ma 12:17

Látom rajta, hogy mit gondol...Éjszaka is vagy négyszer bejött a szobámba, hogy megnézze, be van-e csukva jól az ablak, nincs-e hideg és hasonló hülye indokokat mondott.


ma 12:25

Persze, minden csoda 3 napig tart, de velem már ez van szeptember óta. :(


gizmo2

Egyszerre elég nehéz lenne velük leülni, mert a világ legkülönbözőbb pontjain laknak.Anyával és a nagyival (az ő anyukája) tudnám csak megbeszélni a gondjaimat.De anya mindent túlreagál és ezért magát fogja hibáztatni, a nagyi pedig nem annyira törődik mások lelkivilágával.

Nem akarok másik suliba menni, mert ha ott is bántanának, az jönne le mindenkinek, hogy az én hibám az egész.


ma 12:50

Nem nekik teszem ki a képeket.Ha nem akarják látni őket, le tudnak tiltani.Most ne tegyek ki képeket közösségi oldalakra azért, mert ők attól nem érzék jól magukat?

Elhiszem, hogy vannak emberek, akiknek nagyon rossz a sorsuk, de attól még nem lenne jobb nekik, ha én is olyan lennék...


ma 14:01

Honnan látszik, hogy "mekkora az arcom" ?

Szerintem semmi olyat nem írtam, ami sértő, vagy bántó lenne másoknak.

Nem "verem magam" semmire, de látszik, hogy jól élünk.

Pont az olyan emberek miatt írtam ki a kérdést, mint amilyen te vagy!



A normális válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2013. nov. 17. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is három napig tart, mindenképp beszélj a pszichológussal. Ő biztosan meg tudja mondani, hogy ilyen helyzetben mit kell tenni :) (2-es voltam)
2013. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A normális válaszokat nagyon szépen köszönöm!"


Nagyon szívesen, kiscsillag. Engem ugyan nem soroltál fel a jó kis megosztó szövegedben, és csúnyán lepontoztál, de sajna attól még igazam van.


Erős nárcisztikus vonásaid vannak, és nagyon el vagy szállva magadtól - ami egyértelmű túlkompenzálás a belső értéktelenségre nézve. Nem vagy csodálatos és nem fogsz öngyilkos lenni, mert az ennyire önző emberek soha vagy csak nagyon-nagyon ritkán lesznek öngyilkosok.


A nárciszmussal és a vagdosással, meg az evészavarral viszont lehet mit kezdeni, HA időben elmégy pszichiáterhez. És oda KELL menni, nem pszichológushoz, mert a pszichológus ehhez kevés. Van ifjúsági is, beutaló kell hozzá.

2013. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!