Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim tönkretesznek?

Figyelt kérdés

A szüleim állandóan csak panaszkodnak, apukám alkoholista,de csak szerintem alkesz, mert nem bír ki egy napot sem ital nélkül -a család szerint ez nem alkoholizmus, plusz ha nincs ital akkor depressziós lesz.

Dolgozni dolgozik, de nem "ellenőrzik" nagyon rugalmas munkája van, és gyakran megy ittasan munkába, bár hozzá teszem,hogy nem részegen, hanem "csak" ittasan.

(A pénz 60-70%-a alkoholra megy.)

Anyukám rákos, háztartásbeli.

Hosszú ideje küzd a betegséggel, neki semmit sem lehet mondani, mindent elhisz apámnak,hogy a pénz erre ment arra ment, és így tovább, ha anyámnak mondom,hogy ez nem így van akkor elkezd ordibálni,hogy hagyjam békén,mert ő beteg, ő nem ezen idegeskedik, szarik rá és így tovább.

De ugyanakkor panaszkodik a pénztelenség miatt, ahelyett,hogy elvenné apámtól a pénzt, és nem hagyná hogy ő kezelje.(akkor minden jobb lenne)

Persze közben mi (2 testvérem van) érjük be azzal,hogy szar a világ, nincs pénz, persze ők (a szüleink) nem tehetnek erről, a rendszer a szar, minden a felsőbb hatalmak miatt van ami rossz, utáljuk a politikusokat és ennyi.


Régebb óta fenn állnak ezek a problémák, de akkor még nem tűnt fel hogy ez a helyzet, elhittem a szüleim meséit, de már lassan 20 éves leszek és így már nem tudom benyelni ezt.

Legegyszerűbb lenne elköltözni, csakhogy nincs hová és nincs miből, még 3 évem van az iskolából (szakmát tanulok).


Sok velem egykorút ismerek akik hasonló helyzetben vannak, ők mind különböző kábítószerekkel élik át ezt, már én is kipróbáltam, de nem látom értelmét, nekem nem volt jobb, nem csinálom.

Viszont számomra a szüleim viselkedés/életvitele jelent minden rosszat, én emiatt szoktam úgymond "bedepizni", ha nem lennének ilyenek teljesen elégedett lennék az életemmel, de ebből nem látok kiutat, minden rossznak ami történt velem annak mind "ők" a forrása.


Ebből kifolyólag számtalan számlatartozásunk van, az utcában mindenkitől kölcsön kért már apám, persze senkinek sem tudta még visszafizetni, a rokonok már nem adnak (pedig nem is tudják,hogy alkesz, csak elegük van belőle,hogy folyton kér)

Összesen 3 milliós tartozása van magánszemélyeknek (rokonok,szomszédok -ez több év alatt jött össze) és a bank felé közel 2 millió (mert hitelre felvett pénzből még jobb inni)


2013. nov. 13. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Dolgozol?
2013. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak iskolai szünetekben dolgozom és néha hétvégén.
2013. nov. 13. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Akkor nem értelek drága... Nem akarlak megbántani, mert pontosan tudom mit érzel, de innen az egyetlen kiút az, ha elköltözöl!

14 évesen kezdtem melózni, hasonlóan rossz körülmények miatt, így 16 évesen albérletbe mentem, 18 évesen pedig elég pénzem volt ahhoz hogy külföldre költözzek és magam mögött hagyjam ezt az egészet.:)

2013. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Beszéltél már mind kettőjükkel őszintén?

Ezt a legkönnyebb mondani tudom, tudom....De én annak látom értelmét!:/

2013. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Diákmunkát csinálok, 8 órára kevesebb mint 5 ezret kapok, és csak a szünetekben meg hétvégén tudok menni.

Plusz van,hogy nincs munka.

Persze abbahagyhatnám a tanulást, mehetnék dolgozni, de akkor örök életemben egy minimálbérért dolgozó árufeltöltő leszek.Ez milyen életcél?

Ahhoz pedig amit majd dolgozni szeretnék meg kell csinálnom ezt a 3 évet.


#4 Anyukámmal próbáltam beszélni, de hiába, mindig a betegségére hivatkozik és inkább nem idegesítem azzal,hogy rávilágítok arra, hogy ki lát rosszul dolgokat.

Apámmal beszélni....nemhogy erről de még az időjárásról sem lehet vele beszélni.

2013. nov. 13. 15:37
 6/9 anonim válasza:
100%

Szerintem nem megoldás, hogy az iskola befejezése előtt otthagyod a szüleidet. Tudom most nehéz helyzetben vagy, de én azt mondom valahogy ki kell bírnod. Bízz a jövőben, hogy jobb lesz. Fejezd be az iskolát minél jobb eredménnyel, tanuld meg a szakmádat minél jobban és legyél jó szakember. Ez az egyetlen út a kitörésre. Előbb-utóbb eljön az idő, amikor vége lesz a sulinak, saját lábadra fogsz állni és egy új, önálló életet kezdesz. A szüleidet megváltoztatni úgy se fogod tudni, ez el kell fogadnod. Ez az ő életük, az ő felelősségük.


Én nagyon hasonló helyzeten mentek keresztül. Most már 34 éves vagyok és most már boldog vagyok. Jó helyen dolgozok, jó fizetésem van. De ehhez az kellett, hogy tanuljak és jó legyek a szakmámban. És ki kellett bírni a boldogtalan gyermek éveket. Sajnos.

2013. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Heló, senki nem mondta, hogy hagyd ott az iskolát és irány a meló! Dolgozni iskola mellett is lehet... Én is megtettem,s lám: nincs problémám, pedig nekem mindketten alkeszok voltak...
2013. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A lényeg, hogy ne add fel, legyél kitartó. Sajnos sokan voltak/vannak hasonló helyzetben.
2013. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ekkora elánnal nem kellene dolgoztatni szegény lányt... itt Budapesten is, többnyire nincsen diákmunka... hétvégére van, éjszakai műszak is esetenként van, de a leggyakoribb mostanában, hogy valaki egy évben csak 3-6 hónapot dolgozik, aztán kirakják, mert vannak más diákok, akik fél éve várnak és egy napot sem dolgoztak még...

Vannak jobb helyek is, ismerek olyat akit felvettek az üvegvisszaváltóba 4 órára, illetve a mekiben is le lehet húzni heti 20-30-at, de ha valaki nem teper nagyon, elég nehéz stabil diákmunkát találni. Pont azért, mert "bárki" el tudja végezni, és sok a jelentkező.


Kérdező! Nincsenek nagyszüleid, akikhez be tudnál költözni? A családi pótlék + az a kis diákmunka elég lenne, hogy fedezd a kiadásaidat, ha van egy megértő rokonod, nála el tudod magad szállásolni erre a 3 évre.

2013. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!