Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ez? 16 éves lány...

Miért van ez? 16 éves lány vagyok. Jó tanuló, de a szüleim nem fogadnak el.

Figyelt kérdés
Eddig elengedtek buliba, most már nem. Állandóan kiabálnak velem, azt mondogatják, hogy sehová sem mehetek! Nyáron minden hétvégén mentem buliba. Nyár óta 1 buliba voltam, amúgy sehova nem engednek. Jó lenne találkozni sulin kívül is barátnőimmel, de nem engedik. Hiába mondom, hogy most akarom élni az életem, nem majd 20-25 évesen, mikor már esetleg gyerekem lesz. Meg szerintem a többi korombeli sem otthon ül. Nem azt mondom, hogy minden hétvégén buli, de legalább délután találkozni barátnőkkel/barátokkal vagy havonta egyszer mehetnék buliba.
2013. nov. 7. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel érvelnek, miért nem engednek el, ha eddig mehettél? Ha az iskolai előmenetelt féltik, akkor köthettek egy megállapodást, hogy amíg hozod a jó jegyeket, mehetsz erre-arra a barátokkal.
2013. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Biztosan úgy gondolják, hogy inkább tanulnod kellene ebben a korban bulizás helyett vagy féltenek, hogy fiatalon bekapod a legyet.


Ezek még a jobbik esetek, mert sajnos sok gonosz dolog is állhat mögötte, hogy nem szeretnek, féltékenyek rád, stb.

2013. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi baj veled a közelmúltban? Esetleg becsúszott egy rossz jegy, egyszer nem értél haza időben a buliból, esetleg azóta lett egy barátod? Ezek az én szememben nem problémák, és ettől még nem vonnék meg tőled semmit, ha én lennék az anyukád. Teljesen normális dolgok. Ettől függetlenül lehet, hogy a szüleid túl szigorúak, és finoman szólva is nem nézik jó szemmel az ilyesmit. (Aztán az is lehet, hogy teljesen más az ok, én csak próbálom megérteni, miért csinálják ezt, mert az alapján, amit leírtál mintagyerek vagy, már ha a bulizás nem azt jelenti, hogy iszol, drogozol, és lefekszel mindenkivel, akinek még a nevét sem tudod. Bár az írásod alapján ezt nehezen tudom elképzelni rólad :) )
2013. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Velem is szigorúak voltak régen a szüleim, de én egy idő után nem kértem időpontot, hanem akkor is elmentem, ha nem engedtek. Úgyhogy én ennyi idősen még este 10kor is az utcán lófráltam a barátaimmal hétköznap.
2013. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
időpontot=engedélyt :D
2013. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nevetségesek se legyünk mér, kedves kérdező, nem 16 évesen kell "élni az életed" meg állandóan buliba járni és részegnek lenni. Majd kiéled magad akkor, ha 18-20 éves felnőtt ember leszel, aki saját maga felelős a tetteiért, és nem a szülők pénzén megy el bulizni minden hétvégén.
2013. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

életem, 26 éves vagyok, és még nincs gyerekem, bulizhatok amennyi jól esik. a saját pénzemből. ráadásul úgy, hogy jóanyám nem aggódja halálra magát, lévén, h tudok magamra vigyázni, és olyan helyekre járok, ahol normális emberek közt vagyok.


16 évesen nem kell folyton kódorogni. tanulj normálisan, csináld meg az otthoni feladatokat, akkor biztosan lesz a kezedben egy olyan érv, ami alapot ad a kompromisszumra.

a te korodban én is csak nyáron járhattam bulizni, év közben max pizsiparty hétvégén a csajokkal, és mégsem lettem retardált, és ki sem maradtam semmiből.

2013. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!