Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha a szüleim 13...

Az normális, ha a szüleim 13 évesen 8 órakor az ágyba küldenek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 20:08
 1/7 Mirk ***** válasza:
87%
Lehetnének engedékenyebbek is, de az biztos, hogy a kipihentség nem fog károdra válni.
2013. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen
2013. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak azt szeretnék, ne legyél láb alatt? mert mondjuk szeretnének mással foglalkozni? Teszem azt, egymással?
2013. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt akarják hogy pihend ki magad és tanuld meg azt hogy aludni éjszaka kell és nem nappal.

Ez nem biztos hogy így lesz a jövőben mert 15-16 évesen már biztos elfogsz járni bulizni plusz ha olyan munkád lesz ahol éjszakázni kell, akkor meg kell szoknod az éjszakai ébrenlétet is.

Nálunk is a laborba a gyár melletti helységbe diplomások dolgoznak javarészt ugyanúgy 3 műszakba, ők folyamatosan mintát vesznek, megvizsgálják, kiszámolnak dolgokat, gépek működését is ellenőrzik, tehát nem feltétlen jelenti azt hogy nem fogsz éjszaka dolgozni majd életedben mert ma már bármikor kellhet, ha orvos vagy akkor is ugye ügyelet is van.

De ilyen idős korban jó a kipihentség hogy az agyad reggel suliba jobban fogjon. Bár a 8 órai fekvés kicsit korainak mondható, ahhoz képest hogy reggel mikor kell kelned, mikor mész suliba, mert ha bejárós vagy és mondjuk fél 6 kor már kelned kell akkor valahogy érthető is, mert egy 8-9 órás alvás kell a szervezetnek nem csak a fizikai terhelés után hanem szellemi terhelés után is.

meg nem akarják azt még gondolom hétvégén se hogy ahhoz szokj hozzá hogy délig kell aludni aztán utána elment a fél napod, segítenek úgy hangolni téged az életre hogy normálisan tudd beosztani az időd.

Én például átkozom azt amikor nem hallgattam a szüleimre és este 10-11 órakor feküdtem és suliba amikor mentem már 6 kor kellett kelnem, ez rohadt kicsi idő alvás volt mert rövid távon bírtam, de hosszú távon nem ment és látszott a tanulásomon is. Plusz hogy most 3 műszakban dolgozom rosszul osztom be az időm mert nem erre lettem nevelve és persze hogy nem alszom ki sose magam és mindig szenvedek bent a munkahelyemen. Mert oké hogy javarészt irodai munkát végzek, de ugyanúgy kell pakolnom a raktárba, anyagot számolni elvinni egyik helyről a másikba, szinte minden nap autózok is legalább 2 órát amikor a 40 km-re arrébb lévő településre megyek a másik kis üzembe anyagért, vagy elhozni valamit.

2013. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt kifejthetnéd bővebben. Aludni küldenek vagy úgymond alváshoz készülődni? Nálunk is mindenkit korán ágyba küldenek, de az azt jelenti, hogy akkor ki kell kapcsolni a gépet, a tévét, menjen fürdeni, fejezze be a vacsorát stb., itt az a szokás, hogy elalvás előtt mindenki olvas vagy ha azt nem szeret, akkor mittudomén rejtvényt fejt vagy akármi. Elvonulunk a szobánkba. Szerintem ez teljesen normális. Ha azt várják, hogy nyolc órakor szó szerint aludjál el, akkor az tényleg túlzás.
2013. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De mégsem vagy az ágyban 8-kor.
2013. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt 8 óra 8 perckor írtad. :D :D :D
2013. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!