Nálunk a 22. hét körül a védőnő végez cukor vizsgálatot (reggeli után másfél órával megböki az ujjam), és ha ennek nem jó az eredménye csak akkor küldenek el terheléses cukorvizsgálatra. Ez normális?
a doki adja a beutalókat, szóval ő együtt működik a védőnővel. :S
akkor ez most baj?
Mindenképpen meg kell csinálni a terheléses cukorvizsgálatot. Utolsó hozzászolónak mondnaám, h akinek magasabb, mint 7.8 mmol/L a terhesség allat, az nem azt jelenti, hogy cukros lenne az illető. Így az utolsó hozzászóló sem cukros, csupán csökkent glükóztoleranciáról van szó, ami azt jelenti, amit már ő is jól fogalmazott, hogy a szervezeted nehezebben bontja le a cukrot, így a vércukorérték tovább marad magasan, és nem tér vissza 1-2 óra múlva az étkezés előtti értékre, csak kb 3 óra múlva, ami a babára nézve és születéskor valóban veszélyes lehet.
Tehát ezt a vizsgálatot mindenképpen el kell végeztetni. A védőnő méregessen utána, miután kiderült, hogy van-e anyagcsere elváltozás, vagy nincs. Mert ha van, akkor fokozott figyelemmel kell étkezni! És ez csak a terhelés után derül ki. Én a zsemlés módszert sem tartom túl jó ötletnek, bár valakinek a tejcukor dob magasra.
És a kérdező kérdésére válasz: reggeli után eleve egy órával kell mérni, másfél órával a tényleges cukrosoknak mérik, akiknek terhelés után 11mmol/L fölötti az értékük, és annak 7 alatt kell lennie. Terheseknek reggeli után egy órával kell 7 alatt lennie! A házi vércukormérők nem adnak minden esetben pontos eredményt! Ennek eredményétől föggetlenül is el kell menni terheléses vizsgálatra!
Boldog babavárást!!!
36hetes kismama
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!