Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megsértődött rám az anyukám....

Megsértődött rám az anyukám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyunak van egy munkatársa, pontosabban a főnöke. Régóta imponál nekem, mert nagyon csinos, fitt. Ma megtudtam, hogy anyuval egyidős, 42 éves. Pedig én azt hittem, hogy 30 sincs. Úgy derült ki, hogy bementem anyuhoz, és épp a nő szülinapját ünnepelték. Utána anyuval vásárolni mentünk. Mondtam neki, ha ő is betartaná, amit ígért, vagyis eljönne velem futni, akkor ő is választhatna olyan csini ruhákat, mint a főnöke. ( a nő szerintem 36-os max, anyu meg most 46-os felsőt vett) Erre rámkiabált a boltban, hogy hagyjam már ezt, elege van abból a ... a munkahelyén. Mondtam, neki, hogy miért, felnőttként én is olyan szeretnék majd lenni. Erre megsértődött, otthagyott a boltban. Azóta sem szól hozzám. Mit csináljak? 16l

2013. okt. 30. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Te mit szólnál hozzá, ha az anyukád egyszer azt mondaná, hogy én is olyan gyereket szerettem volna mint az XY, mert ő olyan okos ráadásul szép kislány? Hmm??? Biztos rohadt jól esett volna. Lehet tanácsokat adni, felhívni valakinek a hiányosságaira vagy hibáira a figyelmét,de hasonlítgatni orbitális nagy bunkóság! Annál idegesítőbb és megalázóbb dolog nincs, minthogy valakihez képest rosszabbnak tartanak, még ha a személy saját maga is elismeri és tudja, hogy az a másik valamivel vagy valamiben jobb. Ennyi a baja, megértem az anyukád.
2013. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyukád nyilván igyekszik csinos lenni, meg jól kinézni, de a másik nőnek talán könnyebb fitten tartania magát, mások az életkörülményei, lehet, hogy gyereke sincs, nincs annyi dolga. És anyukádnak ez nagyon bántó tud lenni, hogy ő is biztosan szeretne olyan csinos lenni, mégsem jön össze, vagy hogy egyáltalán azt mondtad, hogy az a másik nő jobban néz ki. Ez bármelyik lánynak nagyon rosszul tud esni, ha egy másikkal hasonlítják össze, neked is biztosan nagyon sz*rul esne. Ezzel valószínűleg vérig sértetted anyukádat, de mivel a gyereke vagy, nyilván megbocsájt majd, viszont előbb neked kell jóvátenned (már amennyire lehet, mert lehet, hogy ezzel úgy megsértetted, hogy sosem felejti el), mondd el neki őszintén, hogy mi az, amit rajta csinosnak találsz, hogy ő mitől szép stb. Sőt, ha biztosra akarsz menni, akkor a legjobb ha, amikor legközelebb látjátok azt a munkatársát, akkor jól lefikázod. Na, jó, nem, azért az nem lenne túl őszinte, de fedezd fel valami hibáját és tedd szóvá anyukádnak.
2013. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Egy nőt (sőt úgy általában egy embert) semmi mással nem lehet jobban megsérteni, mint azzal, hogy egy másikhoz hasonlítják. Nekem eddig bárki ilyet mondott, hogy xy jobb nálam, szebb nálam stb. én azokkal azóta sem beszélek. Mivel az anyukádról van szó, így nyilván ő kénytelen lesz majd veled beszélni, de nagyon megbántottad. És hiába próbálod szépíteni, ez örökre egy seb marad neki és soha nem fogja elfelejteni. Normálisan is meg lehetett volna mondani neki, hogy előnyére válna a futás. Miért kellett egy másik nőhöz hasonlítgatni?
2013. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi a francért kell lepontozni? Hmm?? Mert nem azt írtam, hogy jól tette, hogy bunkó volt??
2013. okt. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Neked jólesne, ha anyukád nálad szebb, csinosabb lányokhoz hasonlítana, és azt mondaná, ha tudta volna ilyen leszel, még a kórházban elcserél egy másik gyerekre?

Menj oda hozzá, vegyél neki virágot, és őszintén kérj bocsánatot. Őszintén!!!

2013. okt. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bár nem értem, hogy miért írta mindenki, hogy én mit szólnék, ha anyu azt mondaná, hogy másik gyereket akarna. Én nem azt mondtam, hanem, hogy más a példaképem. Mert a koromban mindenkinek csak a szülei közül került ki a példaképe? Na ezt nem veszem be! Anyu még mindig néma, de apuval beszél. Ő azt mondta, hogy hagyjuk duzzogni. Lehet, hogy rájön, hogy munka után mást is tehet, mint a barátnőivel a cukrászdában ücsörgést. Utána meg itthon panaszkodik, hogy ilyen kövér, meg olyan kövér. Apu már számos itthoni tornaeszközt vett, de azokat is csak mi használjuk.

Azon meglepődtem, hogy valaki azt javasolta nekem, hogy hazudjak a másik nőről. Engem úgy neveltek, hogy legyek őszinte....anyu meg most emiatt sértődött meg. De én akkor sem akarok és nem is leszek kövér soha.

2013. okt. 31. 07:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, az őszinteség, és bunkóság között is van határ. Nyilván mindenkinek van szeme, de ha szeretünk valakit, akkor véletlenül se ecseteljük neki, hogy mennyivel jobb és szebb az a másik. Ez senkinek se esik jól, főként, hogy nem ismerhetjük a körülményeket, hogy ki miért olyan, amilyen (könnyű szépnek lenni, ha időben és pénzben is belefér a rendszeres kozmetika, kezelések, fitnesz, na meg persze jó gének...)

A másik oldal: anyukád helyében a megbántottságon túl kicsit el is szégyellném magamat. Nincs annál idegesítőbb, mint ha valaki feszt panaszkodik a helyzetére, de semmi se tesz annak változása érdekében, sőt! Írtad, hogy panaszkodik, hogy kövér, de a lehetőségek ellenére sem tornázik, és rendszeresen cukrászdában tömi a fejét. Akkor miért is kell megsértődni? Mert valaki a szemébe vágta az igazságot? Jó, nem neked kellett volna, hanem egy barátnőnek pl. de ő se 100%as, az fix, ha ezen így berág.

2013. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De nem mondtam neki, hogy kövér! Azt mondtam, ha jönne velem futni, akkor hordhatna csinosabb ruhákat. Meg azt, hogy a főnökéhez szeretnék hasonlítani. Nem kövéreztem le, nem mondtam, hogy másik anyukát szeretnék. Ő kezdett el velem veszekedni, azután durcizni. De azt hiszem apunak adok igazat. Hagyom, most inkább elmegyek kutyát sétáltatni.
2013. okt. 31. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Ezek a válaszaid... Biztos, hogy 16 éves vagy? Anyukád biztos jobban örült volna egy értelmesebb gyereknek...
2013. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!