Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért nem tartják...

A szüleim miért nem tartják tiszteletben a döntésemet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Tavaly tavasszal mentem férjhez. A férjemmel már az esküvő előtt beszéltünk arról, hogy nem biztos, hogy szeretnénk gyereket. A férjem szülei elfogadták a dolgot, viszont az enyémek nem akarnak beletörődni. Egy hónapja véglegesen eldöntöttük, hogy soha nem szeretnénk gyereket. A férjem műtéti úton el szeretné köttetni magát és arra az elhatározásra jutottam, hogy később én is megműttetem magam. A férjem szülei még ezt is normálisan fogadták, viszont anyukámék nagyon kiakadtak és összevesztünk.

Miért nem tartják tiszteletben a döntésemet?



2013. okt. 29. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha együtt jutottatok erre a döntésre, elég, ha egyikőtök elköti magát. Ez legyen inkább a férj, ha már mindenképp így döntöttetek, mivel a férfiaknál egyszerűen visszaállítható műtéti úton az eredeti állapot, ha mégis meggondolnátok magatokat. Sőt, már csak azért is, mert a mai házassági statisztikákat tekintve egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz más partneretek, és ha egymással nem is terveztek gyereket, egy másik partner mellett még dönthettek másképpen is.
2013. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%

Mert szeretnék megélni azt hogy milyen érzés nagyszülőnek lenni. A mi párommal is így döntöttünk hogy nem akarunk gyereket, de azt nem mondtuk hogy soha. Nekem van 2 testvérem mindkettőnek 2 gyereke van, tehát a szüleimnek van már 4 unokájuk, ők tudják jól hogy nem akarunk gyereket egyenlőre, nincs is ezzel baj csak azt is mondták hogy ezt ne bánjuk meg. A párom szülei nem tudnak erről, nem is mondjuk mi ezt, de mi nem is fogjuk megműttetni magunkat ilyen téren, mert egyszer eljön az idő amikor lehet már azt fogjuk mondani hogy jöhet a gyerek de védekezünk is szépen, mi is fiatalok vagyunk 22 évesek és mi eldöntöttük hogy 28-30 éves korunkig inkább szórakozzunk és éljük az életünket szépen.

De mi azért nem mondtuk ezt a párom szüleinek el mert ők tuti kiakadtak volna, ők arról tudnak hogy egyenlőre még nem lesz gyerek majd 1-2 év múlva, igaz mindig ezt fogjuk majd mondani meg ha kérdezik akkor mondjuk hogy most még nem meg ezért meg azért, mi fogunk keresni kifogásokat ha úgy van, de nem fogjuk megmondani hogy vagy nem leszünk szülők, vagy csak később lesz gyerek.

2013. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
54%

Én 22 évesen mentem férjhez de már előtte tudtuk, hogy nem akarunk gyereket. Nem akartunk szex közben folyamatosan óvatoskodni és én gyógyszerezni sem akarom magam mindig. Így aztán az esküvő után nem sokkal, végleges elhatározásra jutottunk a férjemmel, aminek eredménye az lett, hogy elköttettem magam. Ez a Te döntésed! Ha nem akartok gyereket akkor ahhoz senkinek semmi köze. Már külön vagy a szüleidtől és nem igazán van beleszólásuk. Szerintem egy idő után majd beletörődnek a dologba.

Ha meg akarod magad műtetni, akkor szerintem tedd meg! A szülők pedig majd megbékélnek hidd el!

2013. okt. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%
Köttesd csak el magadat, majd 10 év múlva megőszülsz és a hajadat fogod tépni, amikor elindulnak azok a bizonyos anyai ösztönök... Hidd el láttam már ilyet..
2013. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

+1 az utolsónak.. Rettentően meggondolatlan döntés 24 évesen, amikor a nőknek nagy része ma már van amikor akár 40 évesen szül, mert addig kitolódik. Persze vannak előnyei is, pl. nem kell egy esetleges abortusszal számolni.

Amúgy meg magánügy és a szülőknek elég lett volna annyit tudniuk, hogy nem akartok és kész.

2013. okt. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
35%
Szerintem is magánügy és a szülőknek nem sok köze van hozzá. De ennek ellenére én azt mondom Neked, ha meg akarod műtetni megad, akkor csináltasd meg minél hamarabb. Ne hagyd magad lebeszélni! Ha most nem akarsz gyereket, akkor később sem fog kelleni hidd el.
2013. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!