Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért nem tartják...

A szüleim miért nem tartják tiszteletben a döntésemet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Tavaly tavasszal mentem férjhez. A férjemmel már az esküvő előtt beszéltünk arról, hogy nem biztos, hogy szeretnénk gyereket. A férjem szülei elfogadták a dolgot, viszont az enyémek nem akarnak beletörődni. Egy hónapja véglegesen eldöntöttük, hogy soha nem szeretnénk gyereket. A férjem műtéti úton el szeretné köttetni magát és arra az elhatározásra jutottam, hogy később én is megműttetem magam. A férjem szülei még ezt is normálisan fogadták, viszont anyukámék nagyon kiakadtak és összevesztünk.

Miért nem tartják tiszteletben a döntésemet?



2013. okt. 29. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
De miért kell ezt nekik elmondani. A ti magánügyetek,ami nem tartozik senki másra.
2013. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értem, hogy miért kell ezt hangoztatni..Nem akartok gyereket és kész. Nem vitatéma..Meg sem kell említeni a szülőknek. Ha szóba hozzák, egyszerűen le lehet állítani a beszélgetést, hogy "nem téma, beszéljünk másról"
2013. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz elfogadni a szülőknek, hogy "véget" ér a család ilyen módon, hogy nem születnek utódok. A mi családunkban meg van egy meleg fiú, a szülei "meggyászolták" azt, hogy nekik már sose lesz unokájuk. Ez szomorú dolog... Én se értem miért kellett elmondani nekik.
2013. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
És még et kérded is?
2013. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként azt elárulod, hogy mi miatt nem szeretnétek? (csak kíváncsi vagyok, még sosem találkoztam olyan emberrel, párral meg pláne nem, ahol egyik sem akart gyereket).
2013. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Azért én még várnék, mondjuk 30 éves koromig a helyedben, sose lehet tudni. Amúgy szíved joga, én is az elkötést fogom választani (mondjuk én miután szültem).
2013. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Az elkötéssel én is várnék. 28 éves vagyok, de még az elmúlt 4 évben is hihetetlenül sokat változott a világról a véleményem. Én nem tennék semmi visszafordíthatatlant, a családban is volt olyan nő, aki a független, világutazó élete után 37, majd 39 éves korában szült egy-egy gyereket, pedig senki nem gondolta, hogy valaha szeretne. :)


Szóval én azt tanácsolom, védekezzetek tudatosan és alaposan, hogy biztos ne legyen gyereketek, ha nem akartok, de visszafordíthatatlan állapotot ne hozzatok létre, mert fiatalok vagytok még, és változhat a véleményetek.

2013. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért mondtuk el a szülőknek, mert úgy éreztük, hogy nem árt ha tudják és ne várjanak tőlünk unokát. Előbb utóbb úgyis beszélnünk kellett volna erről. Másrészt Nekem van egy nővérem és egy öcsém is, úgyhogy nem félek attól, hogy "kihal" a családi vérvonal. Sajnálom, hogy ennek ellenére is így reagáltak. Az elkötés pedig a végleges döntésem! Én is és a férjem is szeretné, ha minél hamarabb túl lennék rajta. Nem hiszem, hogy meggondolnám magam.
2013. okt. 29. 19:49
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Csak úgy nem köttetheted el magad, ha jól tudom 3 gyerek és 35 éves kor után kérheted. Vagy valami hasonló...
2013. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ma 19:59-es: nem jól tudod, elég, ha nagykorú és az elsö bejelentés után bizonyos ideig várnia kell, mielött megcsináltathatja a mütétet.
2013. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!