Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek megpróbáljam...

Szerintetek megpróbáljam valahogy szétválasztani a lányomat a barátjától?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves és a barátjával nagyon nem vagyok kibékülve. Vagyis leginkább nem vele, hanem az apjával.

A fiú apja egy bűnöző! És ez nem egy pletyka vagy képzelgés hanem tény! Már évtizedek óta bűnűző és ezt gyakorlatilag mindenki tudja róla aki ismeri. Annak idején a hírhedt maffiózó Szlávy Bulcsú üzlettársa volt, aztán benne volt az olajszőkítési ügyekbe. Aztán lettek nyerőgépei, kaszinói, clubjai. Futtatott lányokat is. Több bordélyháza is van/volt.

Nagyon kemény ember hírében áll és még mellé nagyon gazdag és befolyásos is. Ennek az embernek a fiával jár a lányom olyan 2 hónapja. A fiúval igazából nincs semmi bajom. Egy tisztelettudó, kedves, rendes srác képét mutatja. Bár ugye kitudja?! Ilyen apa mellet lehet ez csak álca! Közben pedig lehet, hogy ő is bűnöző!

Szerintetek mit tegyek? Megpróbáljak valahogy közéjük állni? Nagyon féltem a lányomat, hogy valami rossz történik vele.


2013. okt. 27. 19:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

ne rinyálj, te nevelted.

Vagy azt tanítottad neki, hogy kislányom, nem számít a család, szeressétek egymást - akkor hallgass.

Vagy azt tanítottad, hogy kislányom, fontos, honnan jött, bűnöző gyerekével soha, akkor is hallgass, mert akkor meg nem sikerült elérned a neveléseddel, hogy hallgasson rád.

Szóval a következtetés: semmi közöd hozzá. Pont.

2013. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem fair valakit a szülei miatt megítélni. Valahogy azonban mégis ésszerű.

Most ez a fiú mit látott egész életében? Csak mondok egy példát. Egy átlagos családban ugye azt tanítják a gyerekeknek, hogyha valakivel problémája van akkor próbálja meg vele szépen megbeszélni és békésen megoldani. Ennek a fiúnak mit taníthatott a gengszter apja? Ezt? Vagy inkább azt, hogy intézze el, hogy többet nem tudjon vele szórakozni az a másik. Vagy keresztül kell a másikon gázolni. Teljesen más iránymutatásokat kaphatott otthon.

Vagy éppen nézhetnék azokat a köröket amikben mozog. Nyilván ugye az ismeretségi körébe tartoznak az apja barátai, vagy éppen a "munkatársai". Na ezek is mind bűnözök!


Szerintem épp az lenne a furcsa, hogyha ez a srác törvénytisztelő ember lenne.

Vagy szerintetek rosszul látom?

2013. okt. 27. 19:53
 13/29 anonim ***** válasza:
49%
Mindenki letud válni olyan helyzetből ill. helyről ahol nem tartja megfelelőnek az őt körülvevő erkölcsi normákat ha akar. Ha meg jól érzi magát akkor marad.Már pedig a srác gondolom nem 15 éves gyerek, hanem elmúlt 18, és nem kötelező a Merci, hanem van az embernek 2 db lába is ill. BKV cserébe nyugodtan alszik.
2013. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
27%

Ebben az általad felvázolt közegben nem tud, de senki nem is akar törvénytisztelő lenni.

Úgy hogy most még van lehetőséged, hogy a lányodat mentsd, később már nem lesz. És semmi garanciád nem lesz, hogy életben fog maradni.


Én most lépnék amilyen keményen csak tudok.

2013. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
15%
Jah, és a srácot eltakarítanám.Ugyan ezt elmondanám neki bele a szemébe, és kinyitnám az ajtót előtte és kitessékelném.
2013. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

Régen hasonló cipőbe jártunk mi is, az akkori barátom is hasonló családból származott, bár nem volt az apuka ilyen nagy kaliberű (anyuka meg tanítónő volt). Őszintén szólva én nem is tudtam az apuka munkájáról, hallottam valamit, de nem sokat, a srác mesélte el pár hónap múlva.

Anyám viszont így visszatekintve is jól kezelte. Elmondta, hogy nem örül, mert félt, még bajba is kerülhetek miatta, és elismerte, hogy a srác rendes (volt hogy a barátom meglátta anyut nagybevásárlásból haza felé cipekedni, és megállt mellette kocsival és haza hozta, még a táskáit i felcipelte), de nagyon tartott attól, hogy baj lesz. A vége egy sima szakítás volt egyébként, semmi köze nem volt az apukához.


Én nem állnék közéjük, csak elveszíted még a lányodat, de beszélj vele, mond el, hogy mi miatt aggódsz.

2013. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
43%
Ha az en anyukam szetakarna valasztani a szerelmemtol, teljes bizonyossaggal allitom, hogy nem bocsatanam meg neki.
2013. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
58%
Azuért egy Szlávy féle familiát egy vidéki sheftes rafkós pasihoz ne hasonlitsunk, mert szerintem nem egy kaliber:DD
2013. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudjál, de a példád nem ésszerű ugyanis tény hogy a mai világban a gyerek inkább nem akar hasonlítani az alkoholista, vagy verőlegény vagy épp bűnöző szülőhöz. Ahogy én sem lettem alkoholista, nem verem a párom és nem ke.félek mindenkivel. Nyisd ki egy picit a szemed és nézz szét a 21. században is, ez már nem a 80-as évek ahol a gyerek mindenben a szülőre akar hasonlítani, sőt...
2013. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
48%
Jogos a félelmed és aggodalmad,hiszen édesanya vagy,viszont az nem,hogy bele akarsz avatkozni a lányod magánéletébe!Persze egy higgadt és alapos beszélgetés vele nem árt,viszont az durva,hogy el akarod választani a szerelmétől.Majd ő meghozza a maga döntéseit,ha ezekbe bele akarsz szólni,csak elvadítod magadtól,mindamellet nem is fair dolog.Elmondhatod neki a tanácsaidat,meglátásaidat,félelmeidet,viszont tiltani ettól a fiútól nem volna okos dolog.Pont ezzel löknéd el magadtól,akkor meg aztán tényleg könnyen bajba keveredne.
2013. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!