Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szolnátok...

Szülők! Ti mit szolnátok hozzá ha a kilencedikes lányotok elkezdené magát sminkelni? Korainak tartjátok és még várjon 1-2 évet vagy elég idős hozzá?

Figyelt kérdés

2013. okt. 21. 19:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is sminkeltem már olyan idős koromban. Én már hamarabb elkezdtem az otthoni kísérletezgetést. Anyum tele volt sminkcuccokkal, így volt miből válogatni. Később pedig én is megkaptam a kis alap felszerelésemet. Alapozó, púder, pirosító, spirál, tus. Ebből állt. A többit szép lassan én szereztem be zsebpénzből. A bőröm szerencsére kamasz koromban is szép volt, de anyukám rendszeresen vitt kozmetikushoz, illetve mindig a legjobb arcápolási termékeket kaptam otthonra, ahogy ő is azokat használta. Mire gimis lettem már tudtam szépen sminkelni, nem volt éles vonal az államnál az alapozótól, nem kentem össze vissza magam spirállal, nem bohócpofát rajzoltam a pirosítóval, stb. És én nem tartoztam azok közé, akik megunták. 15 perc alatt tudok tökéletes sminket készíteni, amiben már a szemfestés is bennevan, meg a primer használat, stb, és szerintem ennyi ideje kell, hogy legyen magára egy nőnek. Ma már rengeteg eszközöm van itthon, több, mint 100 ecsetem, az összes CS paletta, legutóbb Amerikából hoztam haza olyan dolgokat, amikhez itthon elég nehezen lehet hozzájutni. És folyamatosan gyűjtöm a pénzt sminktanfolyamra, ugyanis később szakmámként is szeretném ezt választani, ha más nem, mellékállásként, ugyanis ez szenvedéllyé vált nálam. Ha egyszer lányom lesz, biztos, hogy engedni fogom neki a sminket, de csak miután megtanítottam őt a legfontosabb dolgokra, és látom, hogy magától is tud olyan sminket készíteni, amivel nyugodtan elmehet iskolába.
2013. okt. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
kilencedikes koromban és is sminkeltem magam, de csak azért mert láttam a többieket hogy ők is használtak. utána leszoktam róla, most 19 vagyok, és csak hétvégi bulikon meg alkalmakkor szoktam. De azért az se mindegy hogy mennyi sminket használ. én csak spirált használta, meg korrektort, de volt olyan osztálytársam aki szivárványszüní szemhéjfestékkel jött suliba... az kicsit durva..
2014. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez egy relatív dolog, a társadalom határozza meg. Régebb 16 évesen már ciki volt kb vénlány maradni, 20 évesen már több gyerekük volt.

Most más van.

Én még az előző évezredben születtem, minimális smink volt. Apám csúfolt legfeljebb de ő egy hülye fszkalap.

szept. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!