Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szolnátok...

Szülők! Ti mit szolnátok hozzá ha a kilencedikes lányotok elkezdené magát sminkelni? Korainak tartjátok és még várjon 1-2 évet vagy elég idős hozzá?

Figyelt kérdés

2013. okt. 21. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Elég idős ahhoz, hogy kísérletezzen vele, de nem muszáj mindig abban járnia. Persze ha természetes sminket dob fel, akkor akár állandóan is teheti. Nem korai egyáltalán.
2013. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
bár nem vagyok szülő, de én megengedném neki, mivel a korabeli lányok már általában sminkelik magunkat. Amúgy smink és smink közt is nagy különbség van. Nem mindegy hogy kifesti a szemhéját, vagy pedig állandóan durva fekete sminket hord.
2013. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Én férfi vagyok, de egy lány szerintem középiskolában már nyugodtan kísérletezhet vele. Nálunk is a lányok akkor kezdték körülbelül, úgy emlékszem. Meg a nőiesebb ruhadarabokat és a magas sarkú cipőket is. Persze mértékkel, szóval nem mindennap, és/vagy nem feltűnően. ;)
2013. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, majd megunja :D


Nálunk mindenki báli sminkben jött 9-ben, most 12-ben örülünk ha normálisan felöltözünk félálmunkban...

2013. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem korai, még jobb is hogy most kísérletezget vele, nem húsz évesen néz majd ki bohócnak. :D Én tizenegy évesen kezdtem a sminkelést, bár anyám csak a szempillaspirált engedte, de mikor nem volt otthon reggel, szinte mindig kisminkeltem magam. Lila szemhéjpúderrel... Nagyon ronda lehetett igy utólag, szégyenlem hogy kiléptem benne az utcára. Az egyik óráról még ki is küldött a tanár hogy mossam le... Irtó ciki volt. Tizenöt évesen már biztos több esze lehet ennél. :D Ha meg tényleg nagyon ízléstelenül teszi akkor segíts neki, adj tippeket.

A smink minőségére meg jobb ha figyel, mert van ami szemirritációt okoz meg allergiát.


Én most tizenhat vagyok és bőven meguntam a sminkelést. :D

2013. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Max. otthon festem ki magam szórakozásból..
2013. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kíváncsi voltam az emberek véleményére hogy tényleg korai-e, mert apáék szerint igen. Én szeretném elkezdeni, próbálgatni (persze nem erősen), de ők nem engedik.
2013. okt. 21. 19:38
 8/12 anonim válasza:
74%

Helló :)

Én 14 éves vagyok, szerintem csak követi a többi vele egykorú lányok példáját. Szerintem nincs benne semmi rossz, ha nem viszi túlzásba. :)

Én szempillaspirált használok általában, ha valamilyen ünnepségre megyek, akkor visszafogottan sminkelem ki magam. :)

Üdv.

2013. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

lányos anyaként azt mondom, engedd neki. viszont tessék megkövetelni a napi kétszeri alapos arctisztítást, bőrápolást, ha nagylány, akkor ez is hozzá tartozik.

Én már csak azért sem tiltottam, mert így velem vett normális sminkcuccot, nem a zsebpénzéből gagyit.

Egy évig napi fél órát tökölt reggel, agybajt kaptam, de tűrtem, most 17 és eltűnt az alapozó, néémi szemceruza van meg barnás szmhéjpúder :)

2013. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok ezzel, hogy elkezdhet kísérletezni vele, próbálgathatja. Viszont suliba szerintem bőven elég a szempillaspirál és ajakápoló/natúr szájfény. Különleges alkalmakra esetleg kihúzhatja szemceruzával, de ilyen élénk(pink, kék) szemhéjpúdert semmiképp ne használjon, azzal még várjon, csak tönkreteszi vele a bőrét. Alapozót szintén ne, nagyon fiatal még a bőre hozzá.
2013. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!