Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az bűn ha egy 15...

Szerintetek az bűn ha egy 15 éves lány kifesti a körmét? Mert apa szerint igen.

Figyelt kérdés

2013. okt. 11. 16:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem bűn, de lehet, hogy kicsit korai. Nekünk 18 évesen is le kellett mosni a sminket a suliban (na nem nekem, mert soha nem sminkelek). Ma mindent lehet. Nem ismerik az átmenetet: ma gyerek, holnap felnőtt. Hogy közte van egy nagyon labilis, zaklatott, ide-oda mozgó (hol visszamegy gyerekbe, mert megijed a felnőtt-léttől, hol vadul követeli, hogy ő már felnőtt és bánjanak vele úgy) átmeneti fázis, az sokaknak nem fér bele a fejébe.


Apádnál az a helyzet, hogy gyereknek akar kezelni, és valószínűleg nagyon fáj neki az, hogy 15 évesen elkezdtél nővé érni - ennek az első jele a körömfestés szándéka. talán a menzeszed miatt is hisztizik?


Nem bűn, fogadja el. Igen, utána jön a smink, a magunk-kipróbálása, a női és a felnőtt szerepek próbálgatása: a bulik, a fiúk, az első csókok stb. Normális esteben ez van. Így érik nővé egy átlagos kislány. Vagy apád szerint téged a gólya hozott? :)

2013. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyáltalán nem bűn...sőt, akik pl. mániákus körömrágók (mint mondjuk én) még ajánlani is szokták, főleg a szépen megcsinált festést, mert úgy úgymond "nincs szíved" lerágni, vagy hogy mondjam....érted :D

szóval ezzel csak azt akartam kérdezni, hogy apukád a pokolra küldené azokat, akiknek mondjuk ilyen okokból kifolyólag ki van festve a körme? mit ne mondjak, érdekes..

2013. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
43%
BŰN, hallgass apádra, tiszteld és lesd minden kívánságát (ha van fiútestvéred,az Övét is!!!)!
2013. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
69%
Én most 27 vagyok. Mi már általános ötödikben kilakkoztuk egymásnál kiscsajokként a körmünket: voltak ott fekete, zöld, sárga csillámos, kivizöld....stb. színű rettenetek. Emlékszem, Magyarországon akkoriban terjedt el a Rossmann, oda jártunk körömlakkokat venni. Azóta eltelt lassan 20 év, belőlem pedig egy értelmiségi nő lett. A körmeimen pedig a mai napig imádok játszani a színekkel. Még ilyen ostobaságot, hogy bűn... apukádat apácák nevelték?
2013. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
64%
amúgy érdekes hogy más 16év körüli lányok próbálják megmondani hogy mi hogy van
2013. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
81%
15 évesen már mér lenne korai?Nem értem ezt a felfogást..ha valaki szereti a színeket,miért ne?Énis mindig festem,és teljesen normális ruhákat hordok,nem járok bulizni,és versenyszerűen lovagolok díjugratásban,szóval minden nap eddzek,nem járkálok el sehova nagyon.Attól,hogy valaki festi a körmét,még nem jelent semmit..
2013. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
56%
egy apa csak azt látja ebben, hogy érnek a hormonok a lányában, tetszeni akar a pasiknak, ill. fel akarja magára hívni a figyelmet (tudatán kívül) tehát a kislányát meg fogják d*ni, ez egy apa számára sem könnyű feldolgozni.
2013. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
45%

En megkerdeznem edesapad, hogy tudja e hol kezdodott a bun eredete es tudja e pontosan, hogy milyen alapu dolgok felel ek meg bunnek.

Szerintem o csak megakarja ovni a lanyat attol, hogy eltorzuljon a szemelyisege ami valojaban apro dolgokkal kezdodik de a koromlakk nem a vilag vege.

Az teny, hogy kesobb talan majd tobb mindent akarsz kezdeni a kinezeteddel.

En azt mondom mindannyian tudjuk legbelul, hogy hol a hatar es ott meg is kell allni.

2013. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Mióta az eszemet tudom édesanyámnak mindig gyönyörű hosszú, szépen manikűrözött és lakkozott körmei voltak. Mindig nagyon sok lakkja volt, a szivárvány minden színében. Mindig imádtam nézegetni már kicsi koromban is a körmét, sőt ünnepnapokon a kisujjamon ki is lakkozta a körmöt, addig kérleltem. Már általános iskolában is kaptam halvány, szinte körömszínű, vagy nagyon szolid rózsaszín lakkokat, hogy azzal "gyakoroljak" és az suliban sem feltűnő. Persze hétvégente merészebbeket is használtam már akkor is. Gimis koromban pedig elkezdtem gyűjteni a saját kollekciómat és mindig lakkoztam a körmöm. Még ott sem szóltak érte soha, pedig sokszor volt hosszú körmöm, ami volt neonpink, fekete, minden extrémebb szín. Most 19 éves fejjel nagyjából 150 körömlakkom van, ami havi szinten is bővül néhány darabbal, külön polcot csináltattam neki asztalossal, de lassan kinövöm és kell egy másik is. A lényeg: a szüleim soha nem szóltak érte, de még csak a környezetem sem. Én szülőként valószínűleg úgy fogok gondolkodni, hogy a lányom inkább a körmét akarja festeni, mint piercinget lövetni, pink punk hajat csinálni magának, vagy az egész hátát kitetováltatni.
2013. okt. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim válasza:
80%
Bűnnek nem bűn igazából, de szerintem szebb, ha ápolt és tiszta. 18 éves vagyok és csak köröm erősítővel meg átlátszó körömlakkal festem a körmöm, mert úgy szebb szerintem. Műkörömmel meg kb élni nem tudnék. xĐ
2013. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!