Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az bűn ha egy 15...

Szerintetek az bűn ha egy 15 éves lány kifesti a körmét? Mert apa szerint igen.

Figyelt kérdés

2013. okt. 11. 16:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
95%
Mármint a körmeimet...bocs, ez kimaradt.
2013. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem. A lányom jóval fiatalabb és időnként ő is festi. Én meg engedem had kísérletezzen, tapasztalja ki mi az ami jól áll és mi az ízléstelen. Pedig én soha nem festettem engem ez nem érdekelt, de el tudom fogadni, hogy ő ilyen.

Egyébként az én gyerekkoromban volt ez a mondvacsinált "összefüggés", hogy a rossz nők festik magukat, gondolom innen apukád ellenkezése.

2013. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sem bűn. Miért lenne az? 15 éves vagy, én 13, mégis festem! :)
2013. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
100%
Ugyan már! Én vallásos vagyok, így is nőttem fel. De 12 évesen odavoltam a körömlakkozásért, és meg is engedték a szüleim... Most 2éves kislányom oda van a nőcis dolgokért, nem fogom majd megtiltani neki, habár a kilakkozott körmű ovisokat kicsit meredeknek találom... :)Talán a békesség kedvéért várhatnál még vele.
2013. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
54%

Vallásos vagyok, viszont nem tudok egyértelmű véleményt formálni a kérdésedről. Viszont azt javaslom, hogy főleg ilyen kérdésekben ne a gyakorikérdések-en kapott kommentek alapján éld az életed.


Mindenesetre, személy szerint hivalkodónak és ízléstelennek tartom a körömfestést, és rosszallásomat váltaná ki, ha az én húgom (szintén 15 éves) ki akarná festeni.

2013. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
94%
Szia! Az előző válaszoló vagyok. Nálunk, a mi vallásunkban felnőttként döntik el a gyerekek, hogy követik-e a szülők példáját, vallását. Ha igen, le kell mondaniuk az ilyen dolgokról, FELNŐTTként. Addig viszont joguk van kipróbálni, még ha nem is szokás a családban. Sajnos vannak közöttünk vaskalaposabb szülők, akik mindentől tiltják a gyerekeiket, és ezzel meg is utáltatják velük a vallásunkat. Én személy szerint inkább azt látom ízléstelennek, ha a szülő uralkodik 15 éves lányának efféle dolgain. Szerintem a hajfestés sokkal durvább, és már ált. iskolások is festik. Én sem látom szívesen a festett körmű lányokat, főleg ha fekete, de még szomorúbbnak tartanám, ha nem tudnám abba az irányba vinni, ahová én járok mert akkora dacot keltettem benne kamaszként a tiltásokkal. Kedves kérdező, vallásos családból származol? Gondolom igen. Beszélgess el erről apukáddal, hátha ez segít.
2013. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

A család többi tagja mint mond erről,kérdező?Kérdezd meg őket is.

Hátha lesz legalább 1 ember aki melléd fog állni.

2013. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 dBLOOD42 ***** válasza:
100%
Nem bűn, de a lányos apák hajlamosak kegyetlenül és kétszínűen viselkedni a lánygyermekkel. Nekem is volt lánytestvérem, tapasztalatból beszélek.
2013. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 id. Géber Péter ***** válasza:
13%

Hogy őszinte legyek, ha nem is bűn, de nem neked való! Főleg ha még iskolába jársz!

Tudod bizonyos dolgok, így a testrészek, szőrzet stb. festegetése, alakítgatása bár "nagylányosít", de jóérzésűeknek inkább utcalány hatását kelti!

Ja, és nagyobb az esélye is, hogy "rosszfiúk" felfigyeljenek rád, mert már azt hihetik, te már alkalmas vagy "arra"!

Ha elkapnak ne csodálkozz, de meg is érdemled!

2013. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
69%
Egyetértek egy korábbi hozzászólóval,inkább a "kövdtkezményektől" fél, ha utána a hajad fested, túlsminkeled magad, k**san öltözködsz, ahogy sok korodbeli. Legyél különb az ilyeneknél! Próbálj rá hatni ha nagyon szeretnéd, de ha végképp nem engedi nem érdemes hisztizni vagy ilyesmi.
2013. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!