Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segítsek anyukámnak?

Hogy segítsek anyukámnak?

Figyelt kérdés

Anyu 42 éves. Fiatalos, jó fej, vidám nő. Nagyon szeretem. Viszont van egy kis gond. Anyu halláskárosultként született, és nagyapám gyerekkorában nagyon sokszor megalázta emiatt.

Pl: Mindenki előtt ráordított anyura, hogy hangosítsa fel a hallókészülékét mert nincs kedve ordibálnia.

Pedig anyu nem süket, mindent hall, kivéve a suttogásokat, és a nagyon halk beszédet.

A sok megaláztatás miatt anyum úgy nőtt fel, hogy szégyellni kezdte a rossz hallását. Gyűlölte a hallókészüléket, és nem volt hajlandó használni. Ma sem használja, pedig már többször mondtuk neki, hogy már olyan kicsike hallókészülékek vannak, amit észre sem lehet venni.. De nem, a szégyen erősebb..

Végül is az ő érdeke lenne, de ha nem akkor nem. Viszont pár hónapja nevelőapám észrevette, hogy anyum hunyorog. Már nem lát olyan jól. Sikerült rábeszélnie hogy menjenek szemészetre. Kiderült hogy a bal szeménél térlátási gondjai vannak, így kapott olvasó szemüveget és "utcai szemüveget" (nem értek hozzá, de annyi a különbség hogy az olvasói 1,5-ös az utcai 1-es)

Nos anyu bár megvan mindkét szemüveg, de csak az olvasóit használja otthon. AZ utcait nem hajlandó mert szégyelli azt is. Papának nem is mondta el hogy szemüveges lett, mert szerinte rögtön megalázná.. Pedig nem.. Papa is megöregedett, már rég nem olyan mint volt. Csendes ember, és mindig örül ha lát minket..

A kérdésem az, hogy mit tegyek, vagy mondjak anyunak, hogy ne szégyellje a rossz hallását és rossz látását? Ettől még ő ugyanolyan édes...

20/F


2013. okt. 8. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
-1-es (utcai) szemüveg nem olyan vészes, annyi nekem is van és nem hordom, de attól még látok. Nekem hülyén áll én azért nem hordom. Nem találtam olyat ami tetszik, és nem romlott tovább a szemem, már 10-15 éve ilyen. Akik meg hordták ismerősök, azoknak mind romlott a szemük tovább. Szerintem a szemüvegtől ellustul a szem. Bár a szemészeknek nem ez a véleményük, de akkor nekem mért nem romlott?
2013. okt. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy neki az utcai is közelre látó? Mert azt írod, hogy 1-es. Nekem minusz 1-es van, mert távolra nem látok jól, de mondjuk kit érdekel, hogy 20 méterre nem látok olyan jól egy madarat, mint mások. A fontos dolgokat látom.
2013. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy így részletekben írok, de suliban de suliban is csak akkor vettem fel, ha tanár a táblára írkált, vagy a projektoron kivetítettek valami apróbetűs szöveget.
2013. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
távolba nem lát.. Elvileg az utcai szemüveget azért kapta hogy ha vezetne autót akkor hordja. De nem fog vezetni mert nincs jogsija.
2013. okt. 9. 00:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!