Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindent a barátom fizet, csak...

Mindent a barátom fizet, csak szerintem gáz ez?

Figyelt kérdés

Jómódúak vagyunk, de apám nagyon zsugori. Ha kérek pénzt valamire, akkor ad, de vissza kell adnom a visszajárót, akkor is, ha apró.

Csak akkor ad pénzt, ha mondjuk szétjött a cipőm, kilyukadt a nadrágom, stb. Akkor nem, ha mozira kérek. vagy csak hogy vegyek ajd egy üveg vizet, ha megszomjazok.


És itt jön képbe a barátom.. Szinte minden hétvégén elmegyünk valamerre. Valamit mindig kell venni, ha más nem, egy üveg vizet. Vagy mondjuk valami kis csokit, ha megkívánjuk.. Szóval ne gondoljatok nagy dolgokra.

Nekem ez annyira gáz, hogy mindent ő fizet, miközben ő keveset keres, apám meg bőven adhatna nekem pénzt (főleg, hogy én is nagyon spórolós vagyok..)

A páromat nem zavarja ez, engem viszont nagyon.

Az őszi szünetben el akar vinni vásárolni, mert csak 1 pulcsim, 1 nadrágom van, mert apa szerint elég az...

A szüleim szerint "de jó, hogy elvisz vásárolni", szerintem meg nagyon szégyellnivaló, hogy ők is megvehetnék, de a barátom veszi meg nekem...


Nagyon össze-vissza írtam, ne haragudjatok, csak 1 hete alig alszom, már azt sem tudom hol áll a fejem..


17/L


2013. okt. 8. 19:03
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

ÉN FIZETTEM A NYELVVIZSGÁMAT, EZÉRT DOLGOZTAM NYÁRON!

Komolyan analfabéta vagy?


Szörnyű, hogy most 4 hónap után elmegyünk vásárolni, mert kell neki valami.. Jéézusom lincseljetek meg!!

2013. okt. 8. 20:43
 42/50 anonim ***** válasza:
31%

1200 ft-ot megeszik egy ember egy nap 4 étkezéssel.

900 ft-ot biztos, hogy megzabál.

Plusz a wc-papír, vízdíj, esetleg egyéb költség.

Heti 1500-at nyugodtan rádkölthet, így "csak" kvittek lesztek.

2013. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Csak gratulálni tudok...


Ez volt az utolsó válasz, amit elolvastam. Egyszerűen undorító emberek járnak ide, pfúj!

A vendégeitek majd számlázzatok ki, hogy mennyiért pisiltek...

2013. okt. 8. 20:45
 44/50 anonim ***** válasza:
21%

Ha heti 1200-at ráköltötök, az havi 4000 ft!

Ennyit neki is rád kellene.. legalábbis illene költenie.

Ha ez megvan, oké.

Mert nem vagytok ti az eltartói!

2013. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
24%
Szóval havi 5000(!), csak félrenyomtam.
2013. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
88%

Mekkora gusztustalan emberek válaszai halmozódtak itt fel... Csak egy egyszerű kislány, aki megkérdezte, hogy csak Ő nehezményezné azt, hogy a barátja meghívja ide-oda, erre így kiosztjátok, és úgy kiforgatjátok a szavait, hogy köpni-nyelni nem tud.


Kedves kérdező. Szépen le kell vele ülni, és megbeszélni, hogy neked ez kellemetlen, és habár nagyon szépen köszönöd, hogy ennyire szeret téged, nem szeretnéd elfogadni. A párom engem is hív kajálni, moziba, és ezt mind ő fizeti. Nem túlzottan örülök neki, de letenni nem szeretne róla, ő úgy érzi ő a férfi, ez az ő feladata, így örülök, hogy csak ritkán fordul elő. Viszont, a ruhákat tényleg ne fogadd el, mert nem az ő dolga lenne téged öltöztetni. ( Ezt viszont a szüleiddel kell megbeszélned. ) Ha a párod szülinapodra mondjuk vesz neked egy szép pólót, az megint más, mintha egy egész téli kollekciót borítana a nyakadba. Biztos olyan a szüleid anyagi helyzete, amilyennek leírod? Nem lehet, hogy éppen szűkölködtök, csak megpróbálják elpalástolni?


Ha elmentek valahova a barátoddal próbáljatok nem fizetős programokat csinálni, vagy csináljátok okosan. Süssetek otthon pizzát, hamburgert, menjetek el állatbörzére, korcsolyázni, fotózni, vagy ilyesmiket - persze évszaktól függően. Ő is megnyugszik, hogy fizetett, te is, hogy nem költött rád sokat. Ezek mind olyan dolgok, amik nem kerülnek sokba, mégis hatalmas élmény, és közelebb hoz benneteket egymáshoz.


Sok sikert kívánok. :)

2013. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
26%

De tényleg attól függ, hogy elfogadhatja-e a ruhákat, hogy eddig mennyit költött rá a fiú.

Mert tegyük fel, hogy egy éve ez már így megy, a lány családja rákölt a fiúra havi 5000-et, míg a fiú tegyük fel, 3500-4000-et költ a lányra havonta.

Akkor nyugodtan elfogadhatja a ruhákat, hiszen ebben az esetben mínuszban vannak 15 ezerrel.

2013. okt. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy a válaszadók 90%-a miért akarja szétqrni a Kérdező párkapcsolatát... mert ha a Kérdező hallgat ezekre a tanácsokra, és "nem megy vele vásárolni, nem fogad el ebédet" stb, abból nyilvánvalóan az lesz.

Kérdező, ne foglalkozz ezzel, amikor mi a párommal összejöttünk, ő szintén 17/L volt, és teljesen természetes volt, hogy a középiskola végéig és még pár hónapig a "mi pénzünk" az az én jövedelmem volt, én álltam a közös programjaink anyagi részének zömét... na és? Most a 17. évünket nyögjük:))) együtt, én épp munkanélküli vagyok, szóval a "mi pénzünk" épp az, amit Ő keres... na és? A PÁRkapcsolat erről is szól...

Ha az embernek van egy párja, még ha nem is élnek még együtt, nincs is deklaráltan közös kassza, akkor is elkezd úgy gondolkodni, hogy "mienk" van, és nem "enyém" meg "tied"... és nyilván eszébe sem jut magának venni 3 cipőt, amikor azt látja, hogy a másiknak is szüksége lenne rá...

2013. okt. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
85%

Ne foglalkozz a sok korlátolt és primitív ember válaszával!

Nézd,egy kapcsolatban két ember van jelen mindig,ők nem csak egymással,egymásért is vannak.Támogatják,segítik egymást,és ebbe bőven belefér,hogy a dolgozó embernek nevezhető barátod a fizetéséből meghív téged bizonyos dolgokra.Nyilván azért,mert szívesen teszi.Persze van egy határ,mindent elfogadni nem kell,mondjuk a ruhára,cipőre gondolok.Viszont az,hogy együtt elmentek kajálni és ő kifizeti,abszolút nem nevezhető lehúzásnak,valahol így a normális.Elvégre nem vagy még kereső ember,tanulsz.

2013. okt. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
53%

utolsó két válaszadó jól mondja...szeret téged, ezért ad meg mindent, amit csak tud...te egyelőre ezt mással tudod viszonozni, ha akarod...főzni neki vmi finit, néha meglepni ilyen apróságokkal...

szerintem nyugodtan fogadj el egy-két ruhadarabot...azt nem mondom, hogy van egy határ, mert ezt te is látod...

a szüleiddel igen nagy gond van, ha úgy gondolkodnak, ahogy...

a többi degenerált válaszolóval meg ne foglalkozz... az 53 vagy hány százalékos máshova is jár és száz kommentbe írja le a marhaságait...

2013. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!