Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindent a barátom fizet, csak...

Mindent a barátom fizet, csak szerintem gáz ez?

Figyelt kérdés

Jómódúak vagyunk, de apám nagyon zsugori. Ha kérek pénzt valamire, akkor ad, de vissza kell adnom a visszajárót, akkor is, ha apró.

Csak akkor ad pénzt, ha mondjuk szétjött a cipőm, kilyukadt a nadrágom, stb. Akkor nem, ha mozira kérek. vagy csak hogy vegyek ajd egy üveg vizet, ha megszomjazok.


És itt jön képbe a barátom.. Szinte minden hétvégén elmegyünk valamerre. Valamit mindig kell venni, ha más nem, egy üveg vizet. Vagy mondjuk valami kis csokit, ha megkívánjuk.. Szóval ne gondoljatok nagy dolgokra.

Nekem ez annyira gáz, hogy mindent ő fizet, miközben ő keveset keres, apám meg bőven adhatna nekem pénzt (főleg, hogy én is nagyon spórolós vagyok..)

A páromat nem zavarja ez, engem viszont nagyon.

Az őszi szünetben el akar vinni vásárolni, mert csak 1 pulcsim, 1 nadrágom van, mert apa szerint elég az...

A szüleim szerint "de jó, hogy elvisz vásárolni", szerintem meg nagyon szégyellnivaló, hogy ők is megvehetnék, de a barátom veszi meg nekem...


Nagyon össze-vissza írtam, ne haragudjatok, csak 1 hete alig alszom, már azt sem tudom hol áll a fejem..


17/L


2013. okt. 8. 19:03
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%

mondd el apádnak, hogy őrá nézve ciki, hogy mindent a barátod fizet.

Pláne a pulcsit meg gatyát, amit kötelessége lenne a szüleidnek megvenni.


A párod most még nem szól semmit, de hosszú távon nem fog így veled maradni.

2013. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Szívesen veszi ezeket.. Nem is én mondom, ő erősködik.
2013. okt. 8. 19:09
 3/50 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, a párodnak nyilván nem gáz, ahogy neked se, ha nincs saját jövedelmed... egyedül a szüleidnek kellene, hogy gáz legyen... de ők meg valamiért nem veszik észre magukat a jelek szerint...
2013. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
51%

Kis tételben, hogy a barátod meghív téged dolgokra (főleg, hogy dolgozik, te meg még tanulsz) teljesen természetes. Ne szégyeld,hogy meghív egy sütire, vagy kólára, örömmel teszi szerintem. Te is "kompenzálhatsz" viszont, igy nem lesz egyoldalú a kapcsolat, süthetsz neki, megfőzheted a kedvencét, letöltheted a kedvenc filmjét és megnézhetitek. Ezek nem kerülnek pénzbe, mégis örömet okozol vele.

Abban viszony igazad van apukádnak, hogy nagyon gáz, szégyenleni való, hogy a barátod elvisz téged vásárolni. A szüleidre nézve, és rádnézve is gáz. Még gyerek vagy, a szüleid dolga ruházni téged, ha pedig nem teszik, akkor el kell fogadnod, esetleg kompromisszumra jutni velük pl.: mit kéne tenned, hogy zsebpénzt adjanak, hol kéne vásárolnod, hogy számukra megfelelő legyen az összeg, amit ruhára költesz. De ruhát, cipőt, sminket, ékszert akármi nagyértékű dolgot, bizony csak ribizlik vetetnek maguknak a pasijukkal.

2013. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%
A szüleidnek ez nem gáz. A mentalitásuk ilyen. Mindegy mennyi van, mindegy kitől, csak kapni akarnak. Te ne légy ilyen!
2013. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 schocko ***** válasza:
25%
Miért vesztek vizet, rossz a csap?
2013. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
52%

4-es!


Szövegértés!!

A lány érzi gáznak, hogy már a ruháit is a pasija vegye, a szülei ellenben támogatják az ötletet!

2013. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
6-os: hétvégén nem fogok egy nagy táskát cipelni magammal, csak hogy beleférjen egy 1,5 literes víz.
2013. okt. 8. 19:59
 9/50 A kérdező kommentje:
Néha egy kóla, egy süti - ez nem gondolnám gáznak. De a barátom szinte minden hétvégén be akar ülni valahova kajálni a nagy sétálások közepette, és akkor meghív engem is. Őt nem érdekli, hogy 1 gyros 700 ft, és nekem elég lenne az övéből pár falat, vesz nekem is egyet. Aztán volt, hogy megláttam egy tök szép pizzériát, meg se szólaltam, és meghívott, hiába mondtam, hogy tényleg nem akarom..
2013. okt. 8. 20:01
 10/50 anonim ***** válasza:
33%
Igen, gáz. Tök mindegy, hogy van-e a lánynak keresete vagy sem, attól még nem szép, hogy mindent csak a férfi áll, ez már lehúzás, akárhogy nézzük.
2013. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!