Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindent a barátom fizet, csak...

Mindent a barátom fizet, csak szerintem gáz ez?

Figyelt kérdés

Jómódúak vagyunk, de apám nagyon zsugori. Ha kérek pénzt valamire, akkor ad, de vissza kell adnom a visszajárót, akkor is, ha apró.

Csak akkor ad pénzt, ha mondjuk szétjött a cipőm, kilyukadt a nadrágom, stb. Akkor nem, ha mozira kérek. vagy csak hogy vegyek ajd egy üveg vizet, ha megszomjazok.


És itt jön képbe a barátom.. Szinte minden hétvégén elmegyünk valamerre. Valamit mindig kell venni, ha más nem, egy üveg vizet. Vagy mondjuk valami kis csokit, ha megkívánjuk.. Szóval ne gondoljatok nagy dolgokra.

Nekem ez annyira gáz, hogy mindent ő fizet, miközben ő keveset keres, apám meg bőven adhatna nekem pénzt (főleg, hogy én is nagyon spórolós vagyok..)

A páromat nem zavarja ez, engem viszont nagyon.

Az őszi szünetben el akar vinni vásárolni, mert csak 1 pulcsim, 1 nadrágom van, mert apa szerint elég az...

A szüleim szerint "de jó, hogy elvisz vásárolni", szerintem meg nagyon szégyellnivaló, hogy ők is megvehetnék, de a barátom veszi meg nekem...


Nagyon össze-vissza írtam, ne haragudjatok, csak 1 hete alig alszom, már azt sem tudom hol áll a fejem..


17/L


2013. okt. 8. 19:03
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
27%
Azért te se vagy semmi, hogy elfogadod a pasidtól a ruhákat.
2013. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
53%

A ruhát elfogadni pláne pofátlanság. Én biztos nem vetetném meg vele, mondván apuka nem fizeti ki. Többek közt azért is kapnak utánad családi pótlékot és adókedvezményt, mert az a dolguk, hogy megvegyék neked, ami szükséges. Nyilván ez nem 50 márkás ruhát jelent, de azért az alapvető ruhatárat hadd ne a fiúja állja egy 17 éves lánynak.

Milyen szülők az ilyenek?

2013. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

"Én biztos nem vetetném meg vele, mondván apuka nem fizeti ki."


Tehát te úgy vetted ki a szavaimból, hogy mivel apám nem veszi meg, rohanok a pasimhoz kéregetni?

Ő ajánlotta fel, hogy elvisz vásárolni, mert nyert 1 millió ft-ot, és csak 800.000 ft-ot fog ebből lekötni.

Nekem eszembe se jutna, hogy ő vegyen nekem ruhákat. Őt zavarja, hogy engem zavar, hogy 1 pulcsit és nadrágot hordok folyamatosan..

2013. okt. 8. 20:08
 14/50 A kérdező kommentje:
Különben turiból öltözködöm..
2013. okt. 8. 20:08
 15/50 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, nagy szégyen és sajnálatraméltó, hogy ilyen szüleid vannak...

De nem szabad elfogadnod ettől a fiútól a ruhákat. A ruha annyira alap dolog, mint az étel. A szüleidnek kell az ellátásodat biztosítani, akár ennivalóról, akár ruháról van szó. Ha ennyit biztosítanak, akkor ez van, max. jelentheted őket a gyermekjólétiseknél, ha jól írom a szervezet nevét.


Semmi köze az ilyen jellegű kiadásokhoz a barátodnak.

Ha már egy háztartásban élnétek, akkor igen, ha úgy egyeztek meg, hogy közös kassza van, de amíg ez nincs így, addig nem szabad tőle elfogadnod, mert ez így a másik kizsákmányolása.

2013. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy elfogadtam, amúgy.


De ahogy ismerem, úgyis rá fog beszélni, mikor elmegyünk vásárolni

2013. okt. 8. 20:21
 17/50 anonim ***** válasza:
46%
Én sem fogadnám el, főleg hogy írod,hogy ő sem keres sokat.
2013. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
31%

Az, hogy néha meghív valahova, vagy vesz neked egy üveg vizet, rendben, de nem neki kéne rendszeresen etetnie.

Otthonról is vihetnél szendvicseket magaddal.

2013. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
27%

Rá fog beszélni...


Persze... Aki nem akarja elfogadni, azt nem lehet rábeszélni.

2013. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Hova vigyek szendvicset? A mekibe?


Máskülönben ha már itt tartunk, hogy ő etet engem.. Ő meg heti 3 napot itt van nálunk, itt eszik, itt fürdik, stb.

2013. okt. 8. 20:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!