Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemnek a 15 éves kisfia...

Férjemnek a 15 éves kisfia hozzánk költözött. Lehet ezek után közös felügyeletet kérni?

Figyelt kérdés
A sráccal anyuka már nem bírt, 8. osztályban olyan rossz tanuló volt, hogy hétvégente pánikszerűen tanultuk azokat a tantárgyakat, melyekből bukásra állt, hogy javítson. Sikerült bejutnia egy szakközépiskolába, mely itt van a mi városunkban, 60 km-rel az édesanyától. Édesapával a közös gyermekünk miatt én itthon vagyok, jó a kapcsolatom a fiúval, nekem is van egy 18 éves fiam. Hazaér, beszélgetek vele, nem engedem tv-t nézni, számítógépezni kora délután. Apa hazaér, kikérdezni, hogy tanult-e és utána lehet szórakozni. Viszont ennek ellenére apa még továbbra is utalja a gyermektartást, mert fél, hogy anya cirkuszolni fog, hanem kapja meg a pénzt, és erre a gyerek nyugalma is rámehet. Mit javasoltok, mit csináljunk?

2013. szept. 12. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálatok lakik, mire fel kapja az anya a gytartást? Talán neki kéne küldeni!
2013. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek az apánál él, akkor nem kell gyerektartást fizetnie,


DE, ehhez elöször kérnie kell azt, hogy a gyerek HIVATALOSAN is nála legyen elhelyezve (gyerekelhelyezés megvátoztatása iránti keresetet kell beadni), és UTÁNA a gyerektartási kötelezettség megszüntetését, illetve ennek az anyától való követelését kérelmezni.


Ha a gyerek jobban érzi magát nálatok, akkor ezt figyelembe veszi a bíróság, és ha a tanulmányi eredménye is javult, akkor az is erösíti az igényeteket.


NEM tudom, milyen KÖZÖS felügyeletre gondoltál, az anyával közösnek nincs értelme, te meg nem kaphatsz jogot a férjed gyerekéhez.

2013. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az anyának kéne a gyerektartást fizetnie, és nem az apának, hiszen a gyereket már ti tartjátok el.


Először a gyermek elhelyezését kéne bírósági úton megváltoztatnotok. Ha ez megvan, akkor a gyt. fizetését (ill. ez esetben nemfizetését) kéne kérjétek. Ezután, ha szükséges, kérjétek ti a gyt-t az anyától. Ha akarjátok

2013. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A srác nagyon szereti az anyukáját (ez tök jó), ott mindent megkap és nincs követelmény. Vasárnap elmegyünk érte, és pénteken a suli után az első busszal meg vissza. Ide iskolába jött, nem akarjuk mi elvenni őt az anyukájától, csak mégis itt tölt több időt, megveszünk neki mindent amire szüksége van, nem akarunk fizetni már. Azért gondoltunk a közös felügyeletre, mert akkor nem tartozik senki senkinek és nem "vesszük el" a fiút az anyukájától, mert az őt is megviselné. Ő ott "egyszem" gyermek, unoka, minden kívánsága teljesül, itt 4-en vannak, és várjuk az ötödiket :-). Az én nagyfiam egyetemista, vele van egy szobába. Jól kijönnek, nagy a szoba, mindenkinek van külön bútora, de nagyon keveset találkoznak, mert amikor ő jön, az én nagy fiam akkor megy és fordítva.

Annak idején ők nem voltak összeházasodva, nem volt bíróság, apa otthagyott mindent (de még 50%-ban a nevén van a ház, a kocsi 100%-ban), fizeti a házon lévő hitelt, amiben anya az új pasival lakik, plusz a gyerektartást, ami elég szép összeg. Nem volt bírósági határozat a gyermek elhelyezése ügyében sem..., de nekünk már egy kicsit sok ennyi pénzt odafizetni, lassan 5 gyerek mellett. Hát kb. ez a helyzetünk. Köszönöm, ha megírjátok a véleményetek, sokat segít...

2013. szept. 12. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, semmiféle bírósági határozat sincs sem a gyerekelhelyezésröl, sem a gyerektartásról?


Elöször is, ha a gyerek hivatalosan nálatok lenne elhelyzve, attól még ugyanúgy mehetne az anyukához, amikor akar, meg amikor szokott, ugyanis ez nem azt jeletni, hogy az anyukával nem tarthatja a kapcsolatot.


Másodszor, ha nincs hivatalosan megállapított gyerektartás, akkor jogilag nem köteles a férjed fizetni semmit, annyit ad, amennyit jogosnak tart. Föleg így, hogy a hét nagy részét nálatok tölti, semmiféle alapja sincs az anyának gyerektartást kérni.


Harmadszor: a közös felügyeletnek van elég sok hátránya is, mert a férjed pl még orvoshoz sem viheti a gyereket az anya beleegyezése nélkül (kivéve ha vészhelyzet van)


Negyedszer: a hivatalos, bírósági szabályzásnak meg van az elönye, hogy egyik fél sem léphet túl ezeken, tehát nem kell ellenségeskedésnek tekinteni.


De a legmegbízhatóbb felvilágosítást az ingyenes bírósági panasznapon kapjátok meg, ott ugyanis az aktuális szabályzásokat ismerik, és segítenek a dolgot lerendezni.

2013. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, jól értesz mindent.... Köszönöm a válaszod!
2013. szept. 12. 22:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Más tapasztalatok?
2013. szept. 15. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!