Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés

21 vagyok, nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel, nem jó itthon. Mindenbe beleszólnak, pl megmondták hova mehetek egyetemre. Most titokban váltottam, az új suli jó messze van, évek óta ezen megy a vita, de eddig sem akartak engedni. Tehát most van egy egyetemem messze, kaptam kollégiumot, pénzem van, fent tudom magam tartani, és néhány napon belül költözhetek.

A gond az, hogy nem tudom hogy tudassam itthon. Néhány hete próbáltam normálisan megbeszélni, de fél mondat után leállítottak és kiröhögtek. Megtiltották, és azt hiszik letettem róla. Ma muszáj lenne közölni valahogy, de nem tudom hogy kezdjek bele. Annyira ellenzik az egyetemváltást és a költözést, hogy zsaroltak már kitagadással, válással, öngyilkossággal... Minden eszközt meg fognak ragadni, hogy itthon tartsanak, és napokig kemény ordibálás lesz.


2013. aug. 29. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem a legjobb megoldás, de ha ők tényleg ennyire gázok, akkor miért akarsz napokkal előre szólni. Minek hagysz nekik a költözés előtt napokat, amíg "terrorizálhatnak".
2013. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert így valamivel tisztességesebbnek érzem. Ha csak úgy összepakolnék és lelépnék sokkal rosszabb lenne minden szempontból.
2013. aug. 29. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen szakról váltasz milyen szakra?

Közöld velük aznap amikor elmész, vagy nem tudom...

Nekem van gyerekem de nem erőltetném azt amit nem akar.

Más tészta az, ha látnám, hogy olyasmit akar tanulni ami mellett később éhezik, akkor ezt elmondanám neki. Ha ennek ellenére megcsinálja, akkor majd saját maga fogja kárát látni.

2013. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik hogy te már döntöttél. Ez a te életed, és te most így látod a legjobbnak. Lehet hogy hibázol, de a saját bőrödön kell megtapasztalnod.Mond meg nekik hogy inkább örüljenek, és szorítsanak hogy megvalósíthatsd a kitűzött célt.
2013. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig jobb lenne ha már össze lenne pakolva a cuccod amikor közlöd velük, hiszen te magad írtad hogy nem akarnak elengedni. És ha annyira gyerekesek hogy öngyilkossággal zsarolnak, szerinted hagynak majd összepakolni és elmenni..? Szedd össze a cuccod és vidd át egy barátnőhöz vagy rokonhoz, utána menj haza és közöld velük, hogy elköltözöl. Majd ha elmentél ők sem fognak már nevetni rajta. Hagyd meg nekik a számod amin elérhetnek, és mondd el hogy majd keresed őket. Mást nem nagyon tudsz tenni ha ennyire nem hallgatnak meg..
2013. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkossággal zsaroltak a szüleid? Nem normálisak.


Szerintem vidd el a holmidat előre, de ez nem megy, akkor is legyen teljesen összepakolva. Egyszerűen közöld velük a tényállást, aztán kapd fel a cuccod és tedd be magad az ajtót kívülről.


Sok sikert!

2013. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos kellene nekik meg családterápia, de egyszerűbb amit az 5. mondott, szép csendben öszepakolsz, a cuccaidat apránként és nem feltűnően elhordod otthonról, aztán a nagy nap reggelén közlöd, ha akkor mentem. Címet ne adj meg mert a végén odamennek kellemetlenkedni. Mobilodat tudják, azt ennyi.
2013. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!