Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdeményezhet e eltiltást az...

Kezdeményezhet e eltiltást az apukától az anyuka?

Figyelt kérdés

Adott egy anyuka, aki másfél éves gyerekével él együtt, és adott egy apuka, akit már az anyuka cseppet sem érdekel, még beszélgetni sem szeretne vele, mert anyuka modora és szókincse nem éppen megfelelő.

Apuka külföldre ment jelenlegi barátnőjével dolgozni. Apuka szereti gyermekét és míg otthon volt, élt a láthatás jogával (Péntek délelőttől hétfő délutánig). A gyerektartást rendesen fizeti, néha 1-2 nap csúszással. Bírósági végzés nincs, gondolták, hogy meg tudnak egyezni.

Mióta apuka külföldön él, anyuka fenyegetőzni kezdett, hogy ha hazamegy, nem engedi meg, hogy elvigye a fiát, és ezt bírósági úton is el fogja intézni.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha apuka 2-3 hónapig nem látta a fiát, akkor jól tudom-e, hogy ez nem elegendő ok ahhoz, hogy eltiltsák a gyerekétől?!


2013. aug. 20. 21:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdést úgy tegyél fel, hogy te legyél a szerencsétlen elvált anyuka aki szenved havi 200Ft gyerektartás mellett,mert különben leugat a sok itteni elvált anyuka.



Az apának joga van látni a gyerek,még ha gyerektartást sem fizet akkor is. Szóval ha nem engedi az anya akkor gyámügyön feljelentés kell tenni és gyerek veszélyeztetés miatt eljárás indul az anya ellen.

2013. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Undorító, ahogy nekiestek itt egyesek a kérdezônek...

Igen, sajnos rengeteg sötét és korlátolt elvált anya van, aki a láthatás megtagadásával, meg a gyerek(ek) apa ellen hangolásával igyekeznek kiélni a saját frusztrációjukat.

Mivel több ilyen elvált apukának segítettem már, tudom, hogy jogilag köteles az anya biztosítanu a láthatást. Ha megtagadja, elôször figyelmeztetik, másodjára pénzbírságot kap, harmadjára pedig újratárgyalást kez

d a gyámügy a gyerek elhelyezésérôl...

Úgyhogy meg lehet mondani az anyukának, hogy jobban teszi, ha nem szórakozik...

(Fel lehet jelenteni gyámügynél.)

Amúgy nô vagyok és anya, de hányok azoktól, akij jobban utálják az exférjüket, mint amennyire szeretik a gyereküket. A gyerek meg szenved, mert azt várják tôle, hogy utálja apár azért, mert anya is utálja.

2013. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Még csak annyit: a gyerek jogainak szempontjából nem számít, hogy a szülôk nem voltak házasok. A láthatás (a jogban "kapcsolattartás") akkor is jár.
2013. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. aug. 21. 08:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!