Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdeményezhet e eltiltást az...

Kezdeményezhet e eltiltást az apukától az anyuka?

Figyelt kérdés

Adott egy anyuka, aki másfél éves gyerekével él együtt, és adott egy apuka, akit már az anyuka cseppet sem érdekel, még beszélgetni sem szeretne vele, mert anyuka modora és szókincse nem éppen megfelelő.

Apuka külföldre ment jelenlegi barátnőjével dolgozni. Apuka szereti gyermekét és míg otthon volt, élt a láthatás jogával (Péntek délelőttől hétfő délutánig). A gyerektartást rendesen fizeti, néha 1-2 nap csúszással. Bírósági végzés nincs, gondolták, hogy meg tudnak egyezni.

Mióta apuka külföldön él, anyuka fenyegetőzni kezdett, hogy ha hazamegy, nem engedi meg, hogy elvigye a fiát, és ezt bírósági úton is el fogja intézni.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha apuka 2-3 hónapig nem látta a fiát, akkor jól tudom-e, hogy ez nem elegendő ok ahhoz, hogy eltiltsák a gyerekétől?!


2013. aug. 20. 21:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ti nem vagytok normálisak...mi van, műsorszünet van a Paprika tv-n?

Kedves kérdező! Nem, nem tagadhatja meg az anyja, mert eg gyermek életében fontos szerepet tölt be az apa, nemhiába intézte így a természet! Ráadásul a gyerek ragaszkodni fog az apjához is, és ebből további viták származhatnak majd, jogosan lesz dühös a gyerek az anyjára!

2013. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
mondjuk neked ne kéne vele foglalkoznod hogy a törvényes szülök mit csinálnak, ez az ő dolguk.
2013. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors reagálást :)

Akkor apukát megnyugtatom, hogy ismét igazam volt, és nem kell félnie, hogy elveszíti a fiát :)

2013. aug. 20. 22:07
 14/24 anonim ***** válasza:
Te ki vagy a sztoriban? Nem írtál erről semmit.
2013. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem szívesen foglalkozom vele, sőt... Csak annyira unalmas már, hogy az anyuka a féltékenységéből meg zakkantságából kifolyólag mindig nekem írogatja a leveleit.

Jó, mondjuk megtehetném, hogy nem válaszolok, csak nem bírom az igazságtalanságot, és szeretném elkerülni azt, hogy ő legyen az, aki először a bíróságra megy. Azt a lépést mi jobban mondva párom szeretné megtenni elsőként.

2013. aug. 20. 22:10
 16/24 anonim ***** válasza:

és akkor mire vár?

egy válóper elindítása nem nagy ügy.

2013. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Mint mondottam munka miatt most külföldön vagyunk. Ahogy otthon tudunk lenni, intézzük is. :)
2013. aug. 20. 22:16
 18/24 A kérdező kommentje:
Ja de szerencsére válópert nem kell csinálni, csak a tartás díj meg a láthatás... Szerencsére nem vette el feleségül...
2013. aug. 20. 22:17
 19/24 anonim ***** válasza:

ha felhatalmaz egy ügyvédet helyette mindenben el tud járni még megjelennie sem kell....


Inkább tájékozott lennél ahelyett hogy itt a háta mögött szidod az anyukát meg mosolyogsz összevissza...

2013. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de nem okoskodtam hanem tájékozódtam.
2013. aug. 20. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!