Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha meg kell csinálnotok...

Ha meg kell csinálnotok valamilyen házimunkát, akkor titeket megkérnek rá a szüleitek, vagy "kiadják az utasítást"?

Figyelt kérdés

Vagy csak nekem esik rosszul, hogy ha valamit meg kell csinálnom, akkor sosem hallom, hogy légyszíves, hanem ezt csináld, azt csináld, amazt csináld, de most azonnal!

Tisztára úgy érzem magam tőle, mintha valami rabszolga lennék, vagy ilyesmi.


2013. júl. 22. 19:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%

Mintha rabszolga lennél? :D Menj már a fenébe...

Egy családban azért az úgy működik, hogy mindenkinek megvan a feladata, amit felszólítás nélkül, automatikusan megcsinál.

Ha meg te ezt nem csinálod, akkor mit vársz? Könyörögjenek?

Most nem akarok azzal jönni, hogy nekem mennyivel rosszabb volt annak idején, de énrám nemcsak ordítottak, maradjunk ennyiben... Csináld meg magadtól, és nem fognak parancsolgatni.

2013. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a házimunka kötelezően a gyerek feladata, már milliószor elmondta anyu, nem is az volt a kérdés, hanem hogy nektek nem esik-e rosszul, mikor rátok szólnak, hogy mostazonnalcsináldmeg.
2013. júl. 22. 21:00
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem parancsba adták én pedig nem csináltam meg - ilyen egyszerű. :)


Amióta felnőtt vagyok, azóta felesben megy minden: amit a férjem szeret (porszívózás, potörlés, mosogatás, főzés) azt ő csinálja, amit én (mosás, vasalás, lépcsőház-felmosás) azt én.

2013. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

"Tudom, hogy a házimunka kötelezően a gyerek feladata"


Rosszul tudod. A házimunka annak a feladata, aki magára vállalja, leginkább a felnőtté. és igazad van: ha parancsolnak és még arra sem veszik a fáradtásgot, hogy megksözönjék, amit teszel, akkor azzal bizony sokat ártanak. Nem elég, hogy úgy kezelnek, mint egy rabszolgát, akinek parancsolgatnak bármikor, de még csak meg sem becsülik a munkádat (mert "evidens", hogy vedd észre és meg kell csinálnod - pedig a francokat evidens!!! -) de köszönet nem jár érte.


Nagyon is igazad van és jogosan lázadozol.

2013. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 r2d3 válasza:
78%
Várj, várj, várj. Ezzel most azt akarod mondani, hogy csak te csinálod a házimunkát? Vagy én értek félre valamit?
2013. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem megkérnek, de sokszor ha nem csinálom meg nagyon lecsesznek. Bár ez is hangulatfüggő anyukámnál.
2013. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
63%

Talán, esetleg, ne adj isten magatól önállóan kérés nélkül is megcsinálhatnád a dolgokat.

Ha olyanért kell szólni amiről te is tudod hogy a te dolgod

ne csodálkoz ha leüvöltik a fejed.

2013. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk be van osztva, hogy ki, mikor, mit csinál. Ennek elmulasztása esetén vagy alapos indok kell, vagy sűrű bocsánatkérés :). Ez így van kiskorom óta, soha nem éreztem, hogy csak azért, mert most én mosogatok vagy bevásárolok, akkor már rabszolga lennék.

Egyébként, te mikor köszönted meg utoljára anyukádnak, hogy pld. kimosta a ruhádat vagy megfőzte a kedvenc kajádat. Tudod, ő sem rabszolga :)

2013. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Én mosok, anyu csak főz párnaponta.
2013. júl. 22. 22:47
 20/24 anonim válasza:
Szerintem az ilyet magunktól észre kellene venni.. :)
2013. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!