Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha meg kell csinálnotok...

Ha meg kell csinálnotok valamilyen házimunkát, akkor titeket megkérnek rá a szüleitek, vagy "kiadják az utasítást"?

Figyelt kérdés

Vagy csak nekem esik rosszul, hogy ha valamit meg kell csinálnom, akkor sosem hallom, hogy légyszíves, hanem ezt csináld, azt csináld, amazt csináld, de most azonnal!

Tisztára úgy érzem magam tőle, mintha valami rabszolga lennék, vagy ilyesmi.


2013. júl. 22. 19:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Aha. Te is biztosan szepen megkered az anyukadat, hogy ugyan fozzon, mosson, takaritson, fizesse a villanyszamlat, stb....
2013. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha meg kell csinálnom valamilyen házimunkát, akkor egyszerűen feltápászkodok, és megcsinálom.

Koszos edényt látok: mosogatni kell.

Poros a szőnyeg: ki kell porszívózni.

Kupi van: el kell pakolni.


Ehhez nem kell külön kérvényt benyújtani. Egyszerűen körül kell nézni.

2013. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 r2d3 válasza:
100%
A stílusra gondolsz, vagy hogy érted?
2013. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Elexual válasza:
100%
Ofc,megkér.
2013. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Akkor egyezz meg velük, hogy egyes feladatokat átvállalsz és akkor a te felelősséged lesz, így nem kell külön kérni. Pl. tiéd hetente kétszer a porszívózás meg amit még kitaláltok, te meg beosztod magadnak, meg amúgy is látod, hogy pl. koszos-e a szőnyeg kedden, vagy ráér másnap.
2013. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%

A gyereknek utasítást adnak,a felnőtt észreveszi,hogy mit tud csinálni.

Egy értelmes tini meg észreveszi,hogy mit segíthet.

2013. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nos nem vagyok már gyerek, de a történet szempontjából mindegy hogy anyu, élettárs feleség kér e vagy nem. Nos engem nem kell kérni, mert szeretek takarítani. Pontosabban a rendet szeretem, s ezért ha valami nem olyan amilyennek kell lennie akkor szó nélkül megcsinálom. Legyen az portörlés, kertimeló, pakolászás. Főzni is szeretek (enni is) szal ha nincs semmi kaja nem esek kétségbe, megcsinálom. 2 dolog van amit nem szoktam, vagyis 3. Mosogatni szó nélkül. Ott lehet kérni, mosni se, meg vasalni sem. Mondjuk ugye a mosást megoldja a gép, de nah... Ha nagyon nagyon sürgősen kell valami rongy, max beledobom öblítősvízbe, kicsit belenyomkodom oszt annyi. Kb 3 évente :D ezek noha nem mondom h női melók, de nah... :D
2013. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha van elvégzendő házimunka, akkor én azt megcsinálom magamtól.
2013. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérges vagy rossz napja van anyunak, akkor kiadja utasításba. Ha jó kedve van és szép a világ, akkor hív, hogy segítsek és csináljuk együtt...

Úgyhogy hangulatfüggő.

2013. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Már elköltöztem otthonról, ezért mindent külön kérvény nélkül kell megcsinálnom magamnak, és senki nem köszöni meg. Egyszerűen csináld meg őket magadtól, ameddig otthon vagy úgy sem szakad rád az egész háztartás.
2013. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!