Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemetorszagban elek 1 eve,...

Nemetorszagban elek 1 eve, borzalmas. Mit csinaljak? (lent)

Figyelt kérdés

14 eves vagyok, mar vagy 4 kerdest kiirtam ezzel kapcsolatban, de mindegyikre olyan valaszok jottek, hogy 'legyel turelmes, idovel jobb lesz'. Itt vagyok 1 eve, semmivel nem lett jobb. Anyukam ejfelig dolgozik nap mint nap, egesz nap egyedul vagyok itthon. Sajnos magamat nevelem, 14 evesen felkellett hogy noljek. Egyetlen baratnom sincs, tenyleg nagyon maganyosnak erzem magam. A szamitogep a legjobb baratom!:D Ha nem lennek egyedul, az se javitana a helyzetemen.Olyan szinten honvagyam van, hogy az valami hihetetlen..Meg csak most vagyok 7.-es, a 8.-ot meg itt jarnam a nyelv miatt, de otthon szeretnek gimibe jarni. Azt se engedik. :)

Anyukam nem szeretne, hogy hazamenjek. Azt mondja, 18 eves koromig azt csinalom amit o mond, utana mehetek a sajat fejem utan. 'Itt jobb jovod lesz, itt van penz.'

A szuleim nem elnek egyutt, apa most korhazban van. O nem tudna eltartani..A nagyszuleimhez tudnek menni Magyarorszagra, ha engedne anya. Mit csinaljak?Torodjek bele, hogy nekem ez jutott?


2013. júl. 18. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Felnőtt szemmel és néhány tapasztalattal magam mögött anyukádnak adok igazat. Néhány évet kell ott élned. Rengeteg előnye lesz, amivel nem kell idegeskedned, hogy nem tudsz megélni. Azt mondom, vedd úgy, hogy neked most ez a dolgod és majd a gimi után kérdezd meg újra magadtól, hogy szeretnél-e visszamenni Mo-ra. Addig tanulj minél többet! Bárcsak én is ezt tettem volna, tehettem volna! Hidd el, hogy anyukád bármilyen ellenségesnek tűnik most neked, ez neked nagyon nagy lehetőség.
2013. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Max beletörődsz még a 4 év gimibe, és utána már 18 leszel, akkor szabadon önállósodhatsz.


Nem jó dolog, hogy anyukád így magadra hagy. Ám lehet erre kényszerült.

Itthon baromi nehéz munkát találni... Lehet anyukád sem találna (vagy nem talált és azért mentetek ki...?), és ott meg talált és téged is el tud tartani...


Valahogy bír ki, és használd ki, hogy ott vagy!

Ha mást nem, tanulj meg tökéletesen németül! És ha 18-19 évesen hazajössz, a nyelvtudásod kincset fog érni! Simán felvesznek majd bárhova, ahova jó német és középfokú végzettség kell. És akkor el tudod majd tartani magad itthon, vagy a nagyihoz is mehetsz. Meg tovább is tanulhatsz majd itt, oda is klassz lesz a némettudásod...!

2013. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha apukád a betegsége miatt nem tudna ellátni meg segíteni akkor sajnos nincs más választásod. Anyud azért van csak kint mert pénz van ott, de lemerem fogadni hogy ő is ugyanolyan boldogtalan mint te, csak nem mutatja ki.

Komolyan el kellene beszélgetned vele a dolgokról, de neked is meg kell értened hogy itt egyszerűen nagyon nehéz megélnie egy egyedülálló anyának. Én már 23 éves vagyok, van munkahelyem igaz majdnem 1 évembe tellett mire eltudtam helyezkedni, de egyszerűen nem keresek annyit hiába dolgozom 12 órába hogy megtudjak élni egyedül.

Barátnőm még tanul mert 4 évvel fiatalabb nálam, és ő 5 osztályosba jár, most fog majd érettségizni a következő tanévbe, dolgozni nem fog tudni suli mellett, eltartani meg nem tudnám mert még magamat sem bírnám.

Egy albérlet fenntartása önmagába sokba kerül még ha a legrosszabb lakást venném ki a környéken annak is 30 ezer a bérleti díja aztán a rezsi, a fűtést nekem kell megoldanom szinte mindenhol ami ugyanannyi mint a távfűtés egy normálisabb panelba csak ott a bérleti díj drágább, és a kajára már nem telne annyi hogy egész évre kibírjam.

Sajnos anyukádnak igaza van abba hogy ott kell élni mert ott van pénzetek megélhetésre, de neked rossz mert barátaid nincsenek és gondolom anyudnak sem.

Ha csak ideiglenesen laktok ott akkor ki lehet bírni valamennyire de szerintem ha anyukád belefárad ebbe akkor biztos hogy hazajöttök.

Barátkozni egyáltalán nem tudsz senkivel? Lenéznek téged vagy micsoda?

Én voltam már kint 4 hónapot dolgozni és hallottam pár ottani magyartól hogy néhány helyen nagyon rossz mert lenézik és elnyomják őket, ha magyarul gondolkodik az ember már leírják mindennek. Van olyan rész ahol én voltam ott nagyon kedvesek barátságosak voltak, ott megtudtam állni a helyem, vissza is sírom a társaság miatt de a főnököm nem tudott tovább alkalmazni mert ott sem ment valami jól a szekér és neki is megmondták hogy elsősorban helyieket alkalmazzon. Ha azt vesszük ott sem egy leányálom az élet tökéletesen megértelek csak ettől a helyzettől ami most itt van még mindig jobb sajnos.

Én is most örülök hogy van munkám és hogy a tapasztalatommal könnyebben lesz esélyem elhelyezkedni egy komolyabb helyen, de sajnos nem keresek sokat és ki kell bírni. 1 fizetésből sehogy sem élnék meg egyedül, ha a páromnak lesz munkája és valamennyi fizuja akár 20-30 ezer ft havonta az már elég lenne nekünk 1 hónapra de eddig sajnos ez van.

Kitartás, neked. 14 éves vagy sajnos nem dönthetsz mert még nincs szabad akaratod mivel nem vagy nagykorú tehát sajnos nem tudunk mi sem csinálni semmit.

Anyukád lehet azért is nem engedne el mert fél hogy akkor teljesen egyedül marad és belebetegszik, plusz a beteg apukádat sem akarja ezzel terhelni hogy izguljon miattad, meg lehet a nagyszüleidet sem akarja ezzel terhelni mert lehet hogy van olyan dolog amiről nem tudsz és nem is akarják hogy megtudd.

Sajnos túl kell ezt élni nincs mese :S Ha apukád rendbe jön 1 év alatt akkor talán ráveheted hogy vigyen haza hogy ott kezdhesd a gimit, kívánom hogy így legyen.

De próbálj meg beszélni anyukáddal erről hogy milyen rosszul érzed magad ott kint meg hogy minden rossz, valahogy csak felfogja hogy ez így nem mehet tovább, gondolom neki sem egy boldogság hogy ott kell lennie.

2013. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Itt van a batyam is, o 21 eves es van munkaja. Osszedobjak a penzt, tehat a megelhetessel nimcs baj. Nem maradna egyedul. :) A nagyszuelim tamogatjak anyat, de barmikor hazamehetnek hozzajuk, ezt megmondtak.

Azert szeretnek maradni meg 1 evet, hogy tanuljam a nyelvet. Mar megy, de 1 ev nem art. A gimit otthon jarnam, es visszajonnek. Tudok nemetul, barmikor tudok ervenyesulni.. Tudom, hogy itt jobb a megelhetes, de amig gyerek vagyok...:( Nehez nagyon.

2013. júl. 18. 17:42
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem úgy tűnik, te már eldöntötted, hogy bármilyen úton, de hazamész. Milyen válaszokat szeretnél hallani? Hogy neked van igazad és te szegény és milyen szívtelen anyukád? Hihetetlen neked, hogy egy felnőtt többet tud az életről és nem parancsolgatni, uralkodni akar a gyereke felett, hanem könnyebb jövőt szeretne neki? Ma már nem is arról van szó, hogy könnyebb vagy nehezebb hanem van mit enni vagy nincs! Ez a magyar valóság!
2013. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy ez a magyar valóság! Beszűköltem gondolkodsz. Csak mert neked így van, nem azt jelenti, hogy másnak is! Honnan tudod a kérdező anyagi helyzetét?
2013. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy szoval nem mondtam, hogy szivtelen. :) Jot akar nekem, es maga mellett akar tudni, ez egy anyuka dolga. De nem igy szeretnek elni, eleget szenvedtem ahhoz, hogy ezt eltudjam donteni. Nem, nem ugy szenvedtem mint a mai tizenevesek, hogy nem kaptak meg a legujjabb telefont, hanem 11 honapja egyedul vagyok. Hazajovok az iskolabol, anya megy dolgozni es akkor jon haza, amikor mar alszok. Par evet a barataimmal szeretnek tolteni, bun? En tudok nemetul, barmikor tudok itt ervenyesulni, barmikor visszatudok jonni. :)
2013. júl. 18. 21:16
 8/12 anonim válasza:
Nem enged el esetleg anyukád,hogy legalább a nyári szünet fennmaradó részét itthon töltsd a nagyszüleidnél?Gondolom most ott is nyári szünet van az iskolákban.Nem?Szerintem ha pár hétre visszajönnél,itt feltöltődnél lelkileg,utána jobban bírnád kint.
2013. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Itt juli25ig suli van, de utana megyek haza 2 hetre :)
2013. júl. 18. 22:09
 10/12 anonim ***** válasza:
semmi értelme sincs annak, hogy haza gyere. Az általános iskolai barátságokból nem marad sok minden. Bármilyen erős lehet, sosem lesz meghatározó, csak nagyon ritkán. Ha hazajössz akkor a gimiben új embereket ismersz meg és velük leszel többet. Kb. ugyan ott tartasz mintha kint keresnél barátokat.
2013. júl. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!