Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem enged soha többé?...

Anya nem enged soha többé? Mindent elrontottam?

Figyelt kérdés

Hétfőn megszöktem. Este összevesztem anyuval és éjjel kiszöktem. A városba mentem, reggel talált meg a sógorom (elmentem a munkahelyéig) elmontam neki mi történt, ő pedig elhozott a nővéremhez. A nővérkém meg telefonált anyunak. Már rendőrséget hívtak.

Anya és a nővérem nagyon összevesztek. Anya kijelentette, hogy sohase mehetek többet a tesómhoz, mert csak hülyeségekkel tömi a fejemet.

Arra gondoltam megint megszökök, be az erdőbe. Csak félek egyedül.


2013. júl. 10. 21:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom én itt nem látok akkora problémát hogy szökdösni kéne az erdőbe.


Édesanyád egyszer is megkérdezte valaki hogy mi baja? Rátok szólt mert hangoskodtatok egy bulin....Nagy tragédia. Nővéred cukorka oké, de most konkrétan nem olvastam volna hogy otthon ütnek vernek csak hogy anyukád magába elvan...Én meghallgatnám Őt is.

2013. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%
*édesanyádat
2013. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Norad: Egy érzelmileg sivár családi háttér rányomja a bélyegét az ember viselkedésére, közérzetére, ilyen korban az iskolai teljesítményre..Úgy képzeld ezt el, mintha az ember azt érezné, hogy elhervad, mint valami virág, ami nem kap fényt!

Engem sem ütött-vert anyám, de hihetetlenül el tud kenődni egy tini, aki jókedvvel megy haza az iskolából, köszön otthon, és még arra sem méltatják, hogy visszaköszönjenek neki, nem hogy ölelés vagy ilyesmi.. (Ez személyes, kiragadott példa, a lényege pedig az, hogy pár ilyen alkalom után kb. semmi kedvem nem volt hazamenni, ilyen körülmények közé, utáltam mindent és mindenkit, boldogtalan lettem, stb.) Egy fiatal emberkének egyszerűen szüksége van arra az érzésre, hogy valakire számíthat, hogy valaki szereti, mert még egy szerető családban is nehéz ez a korszak a gyereknek, nem hogy egy ilyenben, mint a kérdezőnek van!

2013. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, hogy boldogtalan vagyok itthon. Erre folyton visszaszólt, hogy de van neked ez- van neked az...

Meséltem neki, hogy engem azért nem hívnak sehová, mert soha nem viszonzom. Hozzám nem jöhet senki.

Erre csak kiabált, hogy nekem semmi nem jó, mert a szülinapomon is hisztiztem (nem engedte, hogy a tesóm süsse nekem a tortát, hanem rendelt egy puncsot, amit utálok. Egyedül anya szereti a puncstortát)

Mindig az a kifogása, hogy a suliban tudok beszélgetni a barimmal, minek jöjjön ide. Nyáron nem is nagyon találkozunk.

Végül mondtam neki, hogy akkor inkább a tesómhoz megyek, mert ő figyel rám. Erre a szobámba zavart.

2013. júl. 10. 22:50
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Saját magadon kívül látsz mást? Lehet hogy anyukádnak gondjai vannak és évek óta mindenki tesz a fejére. Ezek valahogy sosem egyoldalú dolgok, azért írtam hogy az Ő véleményét is meghallgatnám.


Ezer problémája lehet amire neki is segítség kéne, persze ettől lehetne "jobb fej" de a kamaszoknál az "ÉN" az általában 90% a többiek meg a maradék 10%

2013. júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

Norad nehogyám már!

Minden gyerek önző. Ezt nem ő kérte. Ez nem egy párkapcsolat. Ezt a szerencsétlen lányt vállalták ebben a helyzetben, nem ő kérte, hogy megszülessen.

Sajnos én is így jártam. Én voltam a csinos kis kellék, de otthon kuss a nevem, nem mehettem sehová (falu) nem jöhetett hozzánk senki, ha barátnőm mégis átjött, akkor anyám 10 perc múlva már kérdezte, hogy mikor megy el. Ha felnevettünk, akkor kussolj volt a "jutalom". Egy idő után senki sem jött hozzánk, a barátságok elkoptak.

Egy gyereknek joga van a szerető és támogató közeghez. Ezt nem adják meg a szülei. Te tök jó, hogy akkor még ő a szar, ha gyerek akar lenni.

Anyuka problémáival szépen foglalkozzon a férje, ne a gyerek.

2013. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom csak megpróbáltam rávilágítani hogy az anyukájának is lehet problémája, bakker az ember nem gép ami 24 órás szórakoztató programban működik a gyerekért...


Azért mert az ember 12 éves attól még van más gond is amit nem láthat.

Csak marha nehéz ezt még felfogni. Én most visszafelé nézve látom azokat a dolgokat amikor 12 éves voltam és anyám volt a világ rossza, meg az utolsó szülő és 20 akárhány évvel később kiderültek dolgok amit a mostani eszemmel értek meg.


Egy 12 évesnek még épphogy van valamiről tapasztalata meg egy csomó dolgot rohadtul nem ért. Ti meg ezt nem fogjátok fel.


Mit gondolsz anyukája milyen listát rittyentene ki ha megkérdeznénk mi baja. Azért mert valaki szül gyereket még nem kell feladnia saját magát ezt a gyerek is megérhetné.


Ezek amin ki vagytok akadva ilyen piszlicsálé dolgok.

2013. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!