Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy 4éves kisfiúval sokat...

Ha egy 4éves kisfiúval sokat kiabáltak eddig, de most változtatna a szülő, akkor nem lesz tőle lelkibeteg?

Figyelt kérdés
Az anya minden baját a kisgyereken vezette le ha az hisztizett vagy rossz volt.Most változtatni szeretne,mert nagyon szereti a gyerekét és tudja ez nem jó így szegénynek,de az anyának sem.Nem lesz a kisgyerek lekibeteg?El lehet felejteni az eddigieket?Nem azt kell elképzelni,hogy a kisgyerekkel egész nap csak üvöltözve volt.Szokott vele játszani,foglalkozni.Csak ha hisztizett vagy rossz volt,akkor azt kiabálással oldotta meg az anya.
2013. júl. 10. 00:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Látom le lettem pontozva, a fiam a lelkibetegségtől nagyon távol áll, kiegyensúlyozott eleven gyereknek tartják, akinek bármi baja van, hozzám szalad. Az pedig, hogy megemelem a hangom, ha olyan dolgot akar csinálni, ami káros rá, az szerintem rendben van, dackorszak közepén ez az egy, hogy tudja nem szabad. Én rácsapni nem szeretnék. Egyébként csecsemőre nem szoktak ordibálni, mivel ő még semmi olyat nem csinál.
2013. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező, ha ideges vagy és épp akkor borulna a bili, tudom, hogy h.lyén hangzik, de számolj el tIzig. Nálam bevált.
2013. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi. Anyám is mindig ordított velem sőt még a mai napig mindig. /apróságok miatt/ De nem lett semmi bajom. Mindig úgy fogtam fel, hogy anya ideges és ott hagytam ma meg már nem vagyok az a türelmes ember visszaordítok.


Egyébként ha meg akar változni akkor változzon nyugodtan.

2013. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó. Pont erről beszéltünk. Azt írtad, nem vagy az a türelmes ember és visszaordítasz.

Ez ideggyengeség. A problémákat nem ordibálással kell megoldani.

Sejtem ki pontozott le, annak meg üzenem: a kérdésben nem arról volt szó, hogy 5ször rászólt a gyerekére, amikor rosszat csinált és 6odjára felemelte a hangját.

A kérdés arról szól, hogy 4éves korig ordibált a szülő a gyerekkel, mindenért! Ez nem normális!

És annak van igaza, aki azt írta, hogy megmarad lelki szinten és igen, valóban sérülni fog a gyerek. Nem úgy, hogy életképtelen lesz. Hanem önbizalom hiányos, ordibálós, türelmetlen. Ezt a problémamegoldást látta az anyjától és ezt is fogja másolni.

2013. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A kérdező egy másik kérdés kapcsán világosodott meg, ahol leírta, hogy mindent a gyerekén vezetett le. Gyakorlatilag a 4 évet végigordibálta. Ez egész más, mintha csak 4-edszerre emelte volna fel a hangját.

Aki meg azt írja, hogy vele is üvöltöztek és semmi baja nem lett, az ne mondja már nekem, hogy tényleg normálisnak tartja ha a szülő üvölt a pici gyerekével mindenért, bármit csinál a gyerek. Mert ha úgy gondolja, hogy normális, akkor elég érzéketlen lett az ilyen nevelésnek hála.

2013. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!