Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek velem a szüleim?

Miért ilyenek velem a szüleim?

Figyelt kérdés

16/L

a húgom 15/L

A szüleim mindig őt védik, neki semmit sem kell csinálnia. Ő minden hónapban 10ezer ft kültőpénzt kap én meg csak 2000 ft. Volt mikor nekem nem is adtak, azt mondták, hogy gyűjtsem össze ahgy akarom. Minden szombat és vasárnap reggel 4 órakor felébresztenek, hogy a szomszéd néninek az állatait ettesem meg, a húgomnak meg semmi dolga sincs. Megkérdezi, hogy hadmenjen el a barátaival és azt mondja az anyánknak, hogy én majd mindent megcsinálok helyette és elengedi. Még az szobáját is nekem kell takarítani. Már 5 éves a telefonom is(ősrégi nyomogatós nokia) megkértem, hogy hadkapjak egy újat, mert csúfolnak miatta és már nem a legjobb, karcos,hiányzik néhány db belőle, rossz az aksia is. Erre elkeztek velem kiabálni, hogy hogy képzelem ezt, nem kapok új telefont. A húgom most kért egy iphon-t és megapta:S Nekem kell állandóan elmenni a boltba, semelyikük sem képes. Najó azért ebbe nem halok bele. Volt olyan amikor korházban voltam és utána hazaengedtek még mindig nagyon beteg voltam, a húgom rendelt egy táskát és elkellett volna mennie érte de nem ment el és anyám erre elküldött engem érte, nem volt buszom hazafele, ezért felhívtam, hogy jöjjenek el értem, de ők nem voltak hajlandóak és ezért a zuhogó esőbe hazaindultam. A táskát meg persze a saját pénzemből kellett kifizetnem. A végén még azt se mondta, hogy köszönöm. Most akartam egy 1500 ft-os könyvet ésmivel az egész pénzemet felemészti a kicsi szemefényűk apuékat kértem meg, hogy vegyék meg. Órákig könyörögtem nekik. Mire a húgom azt mondta, hogy megveszi nekem ha neki vissza majd 3000 ft-ot adok vissza. Dolgozok is, többet maradok a kelleténél is, hogy több pénzem legyen. Ezért 8 megyek be és kb.este 8 érek haza, utána még szeretnék ha lenyírnám a fűvet, a szomszédnak az állatait megetetném, elvinné ezt meg azt. A húgom eközben a medence mellet olvasgat. Anyámék szabin vannak 4 hétig és semmit sem képes csinálni. Most fogunk vagyis fognak menni Horvátországba, a húgomat megbefizették valami Svédorsuági kirándulásra. Én is szerettem volna menni, de csak a Balcsiig jutok. Fura azért, hogy a hugom már volt Oroszországban, Görögo., Angliában én meg csak ausztria határáig jutottam el. Nekem nem monjdák soha hogy szeretnek, nem kapok meg semmit sem, a húgom meg még a legdrágább körömlakott is megkapja. Sokszor az ennivalóért is megkell szenvednem. Azt mondták, hogy vegyek magamnak kaját. Amikor a tk.könyvekért kell menni, nekem azt a sok össz.26ezer ft.-ot nekem kell kifizetni, a hugomnak is ennyi a tk.-ja de lehet, hogy már neki drágább is neki ők kifizetik meg még kaphozzá sok könyvet. A születésnapjára kapott egy 20ezer ft.-os parfümöt, 2 farmert, 20ezer forintot és egy csokis epres emeletes tortát. Én meg kaptam 10ezer forintot és egy boldog szülinap kártyát. Se torta se semmi. Utána még mindig nekem kellett eltakarítani. Van egy hörcsöge akivel nem foglalkozik és azt is nekem kell etetni. Van egy kutyám ami csak az enyém, azt megmost elakarják altatni,pedig 2 éves és semmi baja, scak azért mert a húgomat idegesíti az ugatása és megkapta mert belerugott. Csak 1év és néhány hónap van köztünk és mégis őt agyon szeretketik. A barátomat elüldözték, hogy nemis csokolhat meg, a húgomnak megmár az áldásukat is odaadták:S Azt akarják, hogy megöljem magam?


2013. júl. 4. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

"Azt akarják, hogy megöljem magam?"


Azért akarod megölni magad,mert a húgod 8 ezerrel több költőpénzt kap,meg mert régi telefonod van....?


2 év,kereshetsz vmi melót,és azt vehetsz magadnak,amit akarsz,és nem kell anyuci,apuci pénzére várnod....

2013. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Biztos nem túlzások az itt leírt dolgok??? ha reggel 8-tól este 8-ig dolgozol, akkor most hogy van időd itt kisregényt írni?
2013. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
1. itt nyilván nem ezen van a hangsúly, ne legyél már beszűkült. Az ilyen kivételezés már nagyon durva, nem normális... Kérdező, mióta van ez? Vagy egész életedben ez volt? Beszéltél a szüleiddel, hogy miért csinálják ezt? Nagyszülők, rokon nincs, akihez mehetnél? Én nem bírnék így élni.
2013. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem az hanem, hogy a húgom az egész eddigi életében megapta azt amit akart, én meg még azt se ami majdnem létszükséges:S Ezt most nem a telefonra értem, hanem mondjuk a szeretetre, a kikapcsolódásra, a törődésre gondolok.
2013. júl. 4. 17:20
 5/16 A kérdező kommentje:

Úgy tudom ezt írni, hogy most nem dolgozok azért én is kivehetek egy szabi napot? vagy nem?

A rokonság nagyon messze lakik.

2013. júl. 4. 17:21
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen egész életemben ez volt.
2013. júl. 4. 17:23
 7/16 anonim ***** válasza:

"szeretetre, a kikapcsolódásra, a törődésre gondolok".

a leírásodban ilyesmiről szó nincs, csak az anyagiakról írsz.


Ülj le négyszemközt anyukáddal és beszélgess vele.Ne hisztizz, ne követelőzz, ne vádaskodj. Beszélgess vele, mond el mit érzel, mond el hogy látod a helyzeted.

2013. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
már probáltam, de azt mondják, hogy hülyeségeet beszélek
2013. júl. 4. 17:27
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem te tuti túlzol. Én nem hiszem azt, hogy ennyire semmibe vesz mindenki.
2013. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
És neked tulajdonképpen mi is kéne tőlük? Szeretet vagy pénz? Mert a leírásod az utóbbira utal... telefon, sok pénz ekkor, sok pénz akkor...
2013. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!