Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Tegnap délután óta hasmenésem van, de ma reggel, amikor nem akartam iskolába menni, apám annyit csinált, hogy megfogta a homlokomat és nem érezte melegnek, így egyből azt gondolta, hogy nincs semmi bajom és rám parancsoltak, hogy ha nem megyek ma iskolába, széjjel verik a fejemet. Most ha egyszer valószínüleg elkaptam valami vírust, miért egyből engem szidnak, hogy jajj biztos csak megjátszom és nincs is semmi bajom. Az meg a másik, hogy ma valami DÖK nap vagy mi van és ilyenkor az iskolánkban minden évben ilyen "programokat" szerveznek, nincs egész nap tanítás, csak be kell oda menni és a különböző tantermekbe elmenni, ahol az állomások vannak és feladatokat teljesíteni. Az ott lévő tanárok pedig lepontozzák, amit ott alkottunk és ez most mindenkinek jó. Ráadásul valamikor 11-kor haza lehet menni. Ezért minek mentem volna be?

És a szüleim máskor is ilyenek, sose veszik komolyan, ha valami bajom van, én is már hónapok óta könyörgök nekik, hogy menjünk már el bőrgyógyászhoz, mert még 1 éve kb. az egyik lábujjamon nőtt egy anyajegy szerű kis feketés cucc, és akkor úgy voltam vele, hogy biztos eddig is ott volt csak nem vettem észre, erre most pár hete megint megnéztem és nagyobb lett, ráadásul eddig tök lapos volt, most meg más kezd így kidudorodni. És nagyon félek, mert mi van, ha valami elrákosodott anyajegynek a maradványa vagy valami? És amikor mondtam legutóbb nekik, hogy menjünk el emiatt az orvoshoz, elmondtak mindenféle hülyének, hogy mit képzelek, hogy egy rohadt kis anyajegy miatt még külön bőrgyógyászhoz megyünk.

Miért csinálják ezt? Miért jobb nekik azzal a gondolattal élni, hogy én egy szemétláda iskolakerülő vagyok, mint azzal, hogy lehet, tényleg beteg vagyok és húú mi lesz most, kiányzok 3 napot max. az iskolából? Nem mintha 3 nap annyira sok lenne, hogy ne tudnám bepótolni..


2013. jún. 5. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Egyedül nem tudsz elmenni a bőrgyógyászhoz? Van TB-s is, nem csak maszek, azért pedig még fizetni sem kell.
2013. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, eddig egyedül azért nem akartam menni, mert egyrészt félek, másrészt mert kertvárosban vagyunk és legalább egy óra lenne busszal a belvárosba beutazgatni, kocsival meg sokkal könnyebb lenne.
2013. jún. 5. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem aggódsz te annyira az egészségedért, ha az az indok az orvos nem-meglátogatására, hogy "dehát kocsival könnyebb"

Fogod magad, rászánod az időt és elmész.

2013. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!