Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha cikinek...

Mit csináljak, ha cikinek érzem a szüleim?

Figyelt kérdés

Nem úgy érzem cikinek őket, mint ahogy egy 15 éves gyerek szokta. Egészen másról van szó. Inkább úgy fogalmazok, hogy én magam is kellemetlenül érzem magam, amikor szüleim olyan ordenáré kuplerájt hagynak maguk után, ahogy putrikban szokás, amikor anyukám az étel felett dohányzik (hiába mondjuk, hogy legyen szíves kifáradni, nem érdekli) és nem egyszer belehamuzott már az életbe, mikor szemem láttára húzta meg az Unicumot üveget, amikor a kórházból jöttünk ki (nővéremhez mentünk) és hiába mondtam, hogy én vezetek, csak vigyorgott rá egyet és beült a sofőr ülésbe... apukám majdnem mindennap a kocsmából tér haza, 1-2 sör után viszont olyan felháborító és szánalmas a viselkedése, hogy távolról is elkerülöm, bezárkózom a szobámba. A baj csak az, hogy én ezt elviselem, mert nincs más választásom. A barátnőim nem hívom, mert már égtem szüleim miatt így egy párszor, viszont most ismét járok egy fiúval, akinek a szüleit már ismerem és teszi a célzásokat, hogy mikor találkozhatna az enyéimmel. Egy volt barátom sokat veszekedett velem, hogy miért nem mutatom be őt a szüleimnek, sokáig azt hitte különben, mert őt nem veszem komolyan. Pedig csak szüleimet akartam elkerülni. Mit tegyek ilyenkor? Nővérem sem szívesen hozta el ide élettársát, kettőnél többször nem is volt itt különben, mert irtó kellemetlen volt...


Ja apukám szép megjegyzései barátnőimre, amikor még ki mertem őket hívni:

1. de meghíztál

2. hogy nézel ki (a lehető legnegatívabb értelemben)

El tudom képzelni miket mondana a barátomra (nem tud róla különben).


2013. máj. 21. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátoddal már eléggé úgy érzed, hogy megértené a helyzetet akkor mesélj neki a családodról. Ne szépítsd, ne kertelj, muszáj róla beszélned és ha szeret akkor tényleg megérti. (kb. 4-5 hónap után alakul ki ilyen bensőséges viszony)


De ha a fiúd ezek után is erölteti, hogy bemutasd a családnak, akkor mondd neki hogy készüljön fel a legrosszabbra, ami iylenkor történhet.


Egyébként otthon mondd el minél hamarabb, hogy van fiúd, mert utána lehet szóváteszik vagy megsértődnek h nem mondtad el.


Sok sikert csajszi!

2013. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az írásodból ítélve nagyon nehéz lehet az életed..

Mielőtt bárki szeme párás lenne, igen, az ilyen összeszedett mondatokból az jön le, hogy az írója tényleg kínlódik...lövésem sincs mit lehetne tenni az ésszerű határok közt...ugyanis szülőkről van szó, akiket egy gyerek nem igazán fegyelmezhet még illedelmesen sem...


töprengek egy kicsit, mert fogós kérdést tettél fel...

...talán,-sőt biztosan-,más okosabb...

2013. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mondd meg a barátodnak, hogy mi a problémád a szüleiddel, meséld el neki, hogy miket mondtak a barátaidnak is. Ha szeret, meg fogja érteni. Kérdezd meg tőle, hogy így is biztos-e benne, hogy meg akarja ismerni őket, ha igen, akkor mutasd be nekik, lehetőleg csak kis időt töltsetek velük (mondjuk mielőtt elmennétek valahova a barátoddal, ugorjon be egy pár percre, amíg bemutatod és utána azzal a kifogással el tudtok "menekülni", hogy mennetek kell valahova).
2013. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legyél őszinte a barátoddal. Nem feltétlen kell neked bemutatnod neki őket, elég, ha csak megmondod, hogy szégyelled, hogy milyen ordenáré, alpári módon viselkednek.
2013. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy mondd meg neki, hogy udvariatlanul viselkednek a vendégekkel, ezért nem szeretnéd hazavinni, mert kellemetlen lenne.
2013. máj. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!