Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy ez nem a...

Jól érzem, hogy ez nem a szüleim dolga?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek nyolcadikos és már választottam sulit ahova tovább szeretnék tanulni.Csak az a baj,hogy én Gödöllőn lakok a suli meg Balassagyarmaton van.És szombaton leültem megbeszélni ezt a szüleimmel.De anyuék erre meg azzal jöttek,hogy ők már választottak nekem sulit,itt Gödöllőn.És erre vita lett,mert én mondtam nekik,hogy ez nem az ő döntésük.De szerintük én "kicsi" vagyok még sulit választani magamnak.És én ezen nagyon kiborultam,mert a szüleim mindig helyettem akarnak dönteni,mert szerintük én még "kicsi" vagyok.De most kinek van igaza??
2013. máj. 20. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Mind a kettőtöknek.

A te életed de őket is megtudom érteni. Mondjuk ha annyira nem szeretsz tanulni csak a csavargáson jár az eszed akkor még annyit sem fogsz tanulni koliban mint otthon, aminek a vége kirúgás lesz.

2013. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Szüleidnek.
2013. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Mindannyiótoknak, és egyikőtöknek sem!

Közösen kell eldöntenetek!


Főleg, hogy ha nem helyben akarsz tanulni, ugyanis ez plusz költséggel jár (utazás, esetleges koli)!

2013. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
A szüleidnek abban nincsen igaza, hogy nem hagyják, hogy egyedül dönts, hogy kicsit önállóbb legyél. Neked pedig abban nincsen, hogy ez nem teljesen a te dolgod. Egyébként, melyik sulinak jobb a híre? A gödöllőinek, vagy annak, ami Balassagyarmaton van?
2013. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
szüleidnek szerintem is.
2013. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miért választottad a balassagyarmati sulit. Ott van az érdeklődésednek, képességeidnek és álmaid foglalkozásához szükséges képzés? Akkor igen, menj oda. De ha Gödöllőn is, közel megvan ugyanaz a képzési lehetőség, akkor maradj otthon, vagy keresgélj közelebb.

Közösen kell döntésre jutnotok, okos érvekkel.

2013. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
a szuleid fogjak fizetni a buszberletet, de tenyleg felesleges lenne eroltetni a godolloi sulit, ha nem fogod szeretni, akkor hiaba..
2013. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

A szüleidnek...Bocsi ez nem teljesen a te döntésed. És ha szüleid nem akarják, hogy odajárj és kinéztek egy másikat akkor azt elkell fogadnod. Hidd el nem akarnak rosszat.


Én pl:. a szomszéd városba akartam menni. /8 km--> simán átlehet bicajozni is/ De nem! Megse jelölhettem. Aztán a városba kerültem.


És elhiheted, hogy jó lesz ott is ahova küldeni akarnak.

De erre nem most fogsz rájönni hanem később.

9.be még utáltam ezt a helyet ahova jártam. De aztán olyan szinten összenőttünk a többiekkel, hogy eszem ágába se lett volna elmenni máshova.

Most ballagtam és tényleg megsirattam az osztályt kivéve két gyereket abból egyet seggbe is rúgtam.

2013. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%

Hivatalosan a szülőknek kell dönteni. Meg a családjogi törvényben is benne van, hogy a szülők joga a gyermek élet pályájának kiválasztása. Mas kérdés, hogy meg szoktak beszélni az ilyet.

Mas városban tanulni nem olyan egyszeru. Vagy át jársz mindennap, ami költséges utazást jelent, vagy kollégista keszel, ami szinten nincs ingyen, vagy, ha nem férsz be a koleszbe, albérletet kell fizetni. Ezek azért nem alacsony költségek.....

2013. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

A szüleid dolga is és a tied is. Te fogsz oda járni, de egyrészt ők is oda fognak járni érted, szülőire, stb, másrészt az ő felelősségük, hogy mi lesz veled.


Mi alapján választottad a Balassagyarmat-beli sulit? Ha barátok miatt, akkor semmiképpen sem javaslom és teljesen egyetértek a szüleiddel. Ha a képzés miatt, akkor írd le ide!

Unokatestvérem Gödöllőre járt gimibe és elég jó volt a sulija, úgyhogy szerintem nem veszítesz azzal, ha odajársz, de persze írd le előbb, hogy mivel is kell versenyeznie.

2013. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!