Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy ez nem a...

Jól érzem, hogy ez nem a szüleim dolga?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek nyolcadikos és már választottam sulit ahova tovább szeretnék tanulni.Csak az a baj,hogy én Gödöllőn lakok a suli meg Balassagyarmaton van.És szombaton leültem megbeszélni ezt a szüleimmel.De anyuék erre meg azzal jöttek,hogy ők már választottak nekem sulit,itt Gödöllőn.És erre vita lett,mert én mondtam nekik,hogy ez nem az ő döntésük.De szerintük én "kicsi" vagyok még sulit választani magamnak.És én ezen nagyon kiborultam,mert a szüleim mindig helyettem akarnak dönteni,mert szerintük én még "kicsi" vagyok.De most kinek van igaza??
2013. máj. 20. 14:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

középiskolás, pláne 14 éves nem lakhat egyedül albérletben, még szülői engedéllyel sem, úgy tudom. épeszű szülőnek eszébe sem jutna ilyesmi.


nos, azért van még időd ezt átbeszélni az ősökkel szerencsére. érvelj a választott sulid mellett, h miért lenne olyan fontos neked oda járni. ha tényleg valami speckó szakközép, ami egyedülálló abban a térségben, akkor érthető, ezzel a szülők is meggyőzhetők. de ha csak azért jelölnéd be, mert a haveri köröd is, akkor iktasd ki az ötletet. (láttam már emiatt szépen eltolt középiskolás éveket, használhatatlan szakmai papírokat)

ha jól sejtem, 13 éves vagy. akármilyen nehéz most elhinni, de iszonyatosan fiatal, nem biztos, h megfontolt, előrelátó döntést tudsz hozni. ne vagdalkozz, nyugodt állapotodban hallgasd meg a szüleidet. nekik több az élettapasztalatuk, ismerik a munkaerőpiaci helyzetet, nem szeretnék, h olyan szakirányon tanulj, amivel később max utcát söpörhetsz. bár ez gondolom neked sem vágyálmod :P


nem szabad végletekben gondolkodni. hozzatok közös döntést, így egyik fél érdekei sem sérülnek, és nem érzed magad óvodássá degradálva, ugyanígy a szüleid sem bosszankodnak majd, h önfejű hisztis kamasz lett az imádnivaló csemetéjükből :)

2013. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Mivel ez a gyerek életére van kihatással, nekem az a természetes, hogy egy normális családban a szülők és a gyerek megbeszélik ezt s ha nincs valami nyomós ok, akkor a gyerek dönthet e kérdésben. Egy 13 éves már simán lehet elég érett az ilyesmihez. Én a matekot szerettem, úgyhogy matek tagozatos iskolába mentem, nem a kisvárosban levőbe. Én csak 20 km-re voltam, így bejártam (már általános iskolás koromban beutaztam matek szakkörökre :)), de számos osztálytársam sokkal messzebbről jött, páran 100 km távolságból, miközben egy másik megyeszékhely sokkal közelebb volt hozzájuk. Koli és annyi.

Sajna sok szülő azt hiszi, hogy ha nála van a pénz, megszabhat mindenfélét, vagy túlfélti vagy alábecsüli a gyermekét. Pedig az egy önálló kis lény, akit figyelembe kell venni, s fokozatosan önállóságra nevelni (vagy csak hagyni, hogy az legyen), nem elnyomni.

2013. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Természetesen vannak éretlen, rossz döntéseket hozó csimoták is, azoknál érthető, ha a szülők jobban fogják a gyeplőt. Valamint van, aki jobban igényli a támaszt. Észre kell venni, hogy milyen a gyerek és aszerint kezelni, persze a szülő is csak egy tökéletlen ember, mint a gyerek, ő sem tud kibújni a személyiségéből... De korántsem biztos, hogy egy szülő jobban tud dönteni, mint a 13 éves gyermeke.
2013. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez még a szüleid dolga. 16 éves korodtól van az, hogy csak közös megegyezéssel küldhetnek suliba, most még ők döntenek. Ők vállalják a felelősséget is, mind anyagilag, mind erkölcsileg. Ők fizetik az utazásod, a kollégiumot, őket veszik elő, ha baleset ér útközben, stb. Téged semmilyen felelősség nem terhel.

Persze tudom, ez így furán hangzik, de így van. Viszont igazából egyelőre mindegy is, hagyd rájuk. 16 éves korod után tudsz váltani, de legrosszabb esetben 18 évesen. Nem is baj, addigra egy kicsit többet látsz majd a világból, mint most.

2013. máj. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Családjogi törvény szerint a szüleid joga, ellenben a döntést a te véleményed meghallgatása után kell meghozniuk. Nem véletlen, hogy ezt a jogot a szülők kezébe adja, ugyanis sok 13-14 éves nem érett még rá, hogy egy ilyen fajsúlyú döntést meghozzon. hangsúlyozom, nem mindenki.


Ha jót akarsz magadnak, nem mész Balassagyarmatra. Egyrészt a város nem a legjobb, másrészt kész katasztrófa eljutni oda és vissza Gödöllőre, ráadásul Gödöllő nem utolsósorban elég élhető hely, nem rossz iskolákkal.

2013. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14%
14 évesen azért 0 élettapasztalattal,éretlenül,még 18 évesen is fiatal az ember eldönteni,melyik egyetemre,főiskolára megy,sokan nem tudják mit szeretnének és később váltanak sulit,szerintem baromira nem neked kéne eldönteni hova mész,nem hinném,hogy Balassagyarmaton van valamilyen szuper iskola,tulajdonképpen a szüleidnek van igaza ha valami speciális sulit szeretnél pl művészeti,sport sulit azt is a szülőkkel kell megbeszélned mivel,Ő a tapasztalt felnőttek,Ők tartanak el és jogilag is övék a döntés
2013. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Melyik suliba akartak a szüleid küldeni Gödöllőn?:)


Én Gödöllőtől jó pár kilométerre lakok, de oda szeretnék majd menni továbbtanulni, viszont anyukám meg nem enged oda:( Így én is nagy bajban vagyok ezzel már most, pedig én is jövőre leszek nyolcadikos!:/ :)

2013. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!