Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon brutálisan szigorú szülei vannak? Aki tiltásban nevelkedett vagy nevelkedik?

Figyelt kérdés
mesélne róla akinek ilyenek a szülei? h milyen büntetéseket kaptok, miért, miket mondanak.. stb

2013. júl. 4. 14:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

hogyan éltétek meg?

bocsi a sok kérdést csak a szülői szigorról kell részletesen írnom és szeretném nagyon jól megírni.

szóval volt h néha eltört a mécses? vagy h elkezdtetek kiabálni mert nem akartatok engedelmeskedni?

2013. júl. 4. 15:10
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érettségi után 6 hónapra elvették az ajtómat, mert az angol csak 72% lett, az infó pedig 73%... (A többi 80% felett lett.)
2013. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Nem kiabáltam, nem mertem.. Apumtól inkább csak nagyon féltem, nagyon irigykedtem a többiekre, akiknek engedékenyebb szülei voltak.. Anyukámra haragudtam picit, hogy sosem véd meg,hiába volt engedékenyebb, ha valamit apum kitalált annak úgy kellett lennie.. Sírni sírtam elég sokszor, de csak akkor, ha nem látta, mert ha látta rám szólt, hogy: "ne picsogjál már".. Később, mikor elváltak és jött apum, mindig elbújtam..ha megláttam, hogy ott a kocsi a háznál nem mentem haza.. Most felnőttként, ahogy írtam már kicsit máshogy látom a dolgot.. Igazából szeretem apumat is.. Nem rossz ember egyszerűen csak nevelni nem tudott.. Hozzáteszem, itt most nevelőapukámról van szó, két éves koromtól volt velünk, tehát valószínűleg ezért nem tudott kezelni minket, mert hirtelen csöppent bele az apa szerepbe..
2013. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A nyarat otthon töltöttem, szerencsére szeptemberben kezdődött az egyetem, így valahogy ki lehetett bírni. Csak akkor járok haza, ha szünet van a vizsgák miatt. Most nyáron a barátomhoz és az ő családjához költöztem. Anyámék azt mondták, hogy akkor haza se menjek többet... Apummal szoktam telefonon beszélni, anyummal régóta nem beszéltem már. :(

20/L

2013. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Rossz jegyért nem tudtak büntetni, mert 4,5-nél sosem voltam rosszabb, de hangosabb nevetésért, vagy egy összetört pohárért simán kaptam akkora pofonokat, hogy percekig szédültem, hogy csak a legenyhébbet említsem....Áttúrták a fehérneműs fiókomat, mert zavarta őket, hogy zsebpénzből 100 Ft-os eldobható borotvát veszek, mert az luxus (ha lebuktam, szintén pofon).

Az alap volt, hogy nem alhatok egy barátnőmnél sem, soha semmilyen körülmények között (gimisként sem), de sötétedésig se nagyon engedtek el, megbeszélés szóba sem jöhetett.

Hát kb. ilyen "szigorúak" voltak :D

2013. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

Az én szüleim szigorúak voltak, de csak a "tanulás, nincs buli, kivel találkozol, nyolcra otthon legyél, miért nem vetted fel a telefont, mi tartott ennyi ideig hazaérni, azokkal te ne találkozz" módon. (Viszont a házimunkát elbliccelhettük, azért csak kiabálás járt. De ha nem blicceltük el, akkor is. Ez a nevelés nem jött be szüleim részéről, hiszen akkor logikus, hogy nem csináltunk semmit.) 16 éves koromig édesanyám reggelente ellenőrizte, hogy bepakoltam-e és milyen ruhában kívánok iskolába menni. (Utána megbízott bennem, hogy bepakoltam. De a ruhát addig ellenőrizte, amíg el nem költöztem otthonról.) Ezt én nem tartom túl szigorú nevelésnek, közel sem brutális.

Barátom édesanyja viszont közel van ehhez, bár az én szótáramban a brutális szigor a veréssel való nevelés. Az ő anyja inkább nemtörődöm önző volt. 16 évesen kirakták otthonról (mert tanult ahelyett, hogy dolgozna), és akkor még nem volt ilyen feljett a magyar net, hogy bárhol utánanézhet egy gyerek a jogainak, tudja, mi jár neki és mi nem, a telet hajléktalanként töltötte, mert nagymamájához nem mehetett, a barátjánál meg nem mert szállást kérni, így is egy hónapig néluk élt, mikor az anyukája nem adott neki enni. (Lelakatolta a hűtőt.) Ő megedződött ez alatt, nem sírt, de belül eltört benne valami. Azóta nem tartja azt a nőt az anyjának. Megbocsátott ugyan, de sosem fogja elfelejteni.

(Édesapámnak volt egy ismerőse, őt az apja baltával kergette el otthonról, mert állítólag teherbe ejtett egy lányt. Ez sem jobb.)

2013. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egy lányt, akinek beosztották az egész nyarát olyan szinten, egy szabályos órarenddel, hogy reggel felkeltették hétkor, akkor volt valami futóedzés, aztán mindig megvolt, hogy az adott napon mit kell előre megtanulnia a következő tanévre... Őt tudtommal nem verték, de elég elnyomott, behódoló személyisége volt, szóval ő ezt csinálta minden lázadás nélkül. Akkor 13 volt, most nem tudom, hogy mi van vele.
2013. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
Nekem apám szigorú volt, de következetlen, anyám meg túlféltett. Így összességével nagy szabadságot kaptam gyerekkoromban, de csak azért, mert egyszer ráéreztem az ízére és onnantól kezdve ha szobafogságot kaptam, akkor kiszöktem. Egy csomószor elszökdöstem kiskoromban is. A végén meg odáig fajult a dolog, hogy apám hiába ordított velem a telefonba, hogy azonnal menjek haza, nem mentem. Kezelhetetlenség a köbön, de buli volt:)
2013. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ugyebár keresztények a szüleim és kiskoromban ha szemtelen voltam vagy nem raktam rendet jött a fakanál:/.. Nem nagyon voltak barátaim, mert rögtön suli után haza kellett jönnöm ha nem akkor pofon.. Szombatonként 6 kor kellett felkelnünk és egész nap takarítottunk. Vasárnap ugyebár imaház akkor 7 kor kellett kelnünk. Aztán 15 évesen nem értem haza időben, mert barátnőmmel maradtam szórakozni.. azért is kaptam nem is kicsit. Aztán 16 éves koromra úgy nagyjából abba hagyták ezt a "megverem a gyereket ha nem tetszik amit csinál" dolgot. Aztán már 8ig is elengedtek. És akkor elkezdtem beszélgetni anyukámmal nagyon jóba lettünk és apukámat is (addig nagyon féltem tőle..) nagyon megszerettem szinte ő volt a példaképem:). Aztán 17 lettem most áprilisban és májusban ültem este a konyhában és vacsoráztam anyukám már aludt, haza jött apukám a munkából és kérdezte, hogy mért ég itt a villany? Én mondtam, hogy mert vacsorázom erre elkezdett kiabálni, hogy mostanában nagyon szemtelen vagyok és hogy anyu nem tud aludni ha ég a villany (anyukám már régen aludt + a hálójuk és a konyha között van vagy 4 szoba szóval semmi kép sem zavarhatta..) én meg mondta, hogy befejezem és lekapcsolom. Erre elkezdett ráncigálni a hajamnál fogva, hogy most rögtön befejezem én elkezdtem kiabálni, hogy ne és durr egy pofon én a padlón.. anyukám bejött, hogy mért kiabálunk én befutottam a szobámba, ömlött a vér a számból és fel volt puffadva.. vagy fél óráig bámulhattam a semmibe könnyezve amikor anyukám bejött, hogy egyem meg a vacsorám.. Azóta nem beszéltünk róla de én már nem merek apukámmal kettesben maradni.. Nagyon félek tőle. Nem ez volt az első eset, hogy vérzett valamim az ütésük után de azt általában úgy gondoltam, hogy megérdemeltem, de, hogy ezt... Még máig sem tudom felfogni:c
2013. júl. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

anyám egyedül nevelt. voltak néha túlkapásai, és ami a legjobban zavart, h ambivalens módon büntetett. egyszer azért elvette a telefonom egy hétre mert volt arcom 1000ft-ért megvenni egy nagy dobozos Carte D'or jégkrémet, máskor meg azért sem tolt le, ha egész éjjel kimaradtam bulizni.


kisebb koromban néha elvert papuccsal, mikor már nagyon nem bírt velem. akkor is olyan nonszensz dolgokért, h nem csináltam meg a szorgalmi házit, vagy hogy nem pakoltam el valami vackot a szoba közepéről.

ezt leginkább annak a számlájára írom, hogy fáradt és kimerült volt, talán anyagilag is kicsit instabil időszakot éltünk, és sajnos rajtam vezette le a frusztrációit.


mindennek ellenére nagyon jó anyának tartom, mert szeretett, mindig elmondhattam neki a pasikat, barátnős dolgaimat, sulis gondjaimat. gátlások nélkül kérdezhettem, felvilágosított a védekezésről, lebeszélt az egetverő ökörségekről :)

nem voltam bezárva a 4 fal közé tiniként, járhattam koncertre, bulizni. bár leginkább csak nyáron. iskolaidőben azért szigor volt és villanyoltás 10kor :)


annyit tanultam az egészből, hogy nem szabad komoly élettapasztalat nélkül gyereket szülni, 30 éves korom előtt nem is tervezem. minél többet szeretnék látni a világból, hogy több nézőpontból közelíthessek meg bizonyos problémákat, és tudjak következetesen nevelni.

anyum igaz 25 évesen szült engem, de a nagyszüleim elég szűk burokban nevelték, annak ellenére, hogy érzelmileg és anyagilag minden szükségeset megkapott.

úgy határoztam, hogy nagyon szigorú szülő leszek, de ahol kell, ott engedni is fogok. a valamit valamiért elv egyelőre jónak tűnik. majd meglátom. szerencsére ráérek, még van bő 4 évem addig :)

2013. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!