Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon brutálisan szigorú szülei vannak? Aki tiltásban nevelkedett vagy nevelkedik?

Figyelt kérdés
mesélne róla akinek ilyenek a szülei? h milyen büntetéseket kaptok, miért, miket mondanak.. stb

2013. júl. 4. 14:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Van, akinek már az is brutálisan szigorú, akivel a szülei elmosogattatnak... Szóval te hogy definiálod a brutálisan szigorú szülőket?
2013. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
52%

nem mondanám hogy nagy szigorba tartottak..

inkább sose érdekeltem őket és lelki terrorba tartottak/tartanak.


de gondolom a nagy szigor = nem engednek buliba ilyesmi .. ?

2013. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd?
2013. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Ismertem ilyet - már ha egyre gondolunk.


Már gimnazisták voltunk, és minden nap jött érte az anyukája, elkísérte úszásra, klarinétre, ilyen-olyan különórákra, hétvégén tanulás, buli nincs, péntek délután 1 órára eljöhetett volna velünk fagyizni (de csak ha mindenből ötöse volt), sétálni, de olyankor anyuka is jött, mert nehogy valami csúnya dolgot csináljunk, egyszóval teljes terror...

2013. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
4-es sztem az a szülő nem szigorú, hanem hülye!!!! bocs
2013. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

szóval nem csak mosogatás meg házimunka...

hanem pl ha kap egy rossz jegyet elveszik a telefonját, vagy kiviszik a gépet a szobájából, leveszik az ajtaját, nem találkozhat a szerelmével, esetleg a durvább h nem adnak neki megfelelő mennyiségű kaját..

2013. júl. 4. 14:51
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha egyszer becsúszik egy-egy rossz jegy, hát istenem. De ha azt látom, hogy tanulás helyett folyamatosan megy a fészbúk, a chat, akkor én is kiviszem a számítógépet a szobájából, és letiltom a netet a telefonjáról is. Brutális vagyok, tudom.
2013. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Csak az egyik szülőm volt ilyen, hála az égnek elváltak mikor idősebb lettem.. Nem nézhettem csak általa megválogatott tv műsort, nem számítógépezhettem, mindig beosztották az időmet, mikor játszhatok egyedül, mikor kell a testvéremmel játszanom. Megmondták milyen ruhát vehetek fel, hova mehetek, kivel. Az utcát nem hagyhattam el, hiába kis faluba laktunk, egy utcával lentebb volt a játszótér oda nem mehettem. Ha nem beszéltem választékosan megütött. Pl, ha azt mondtam "hát" hátba vágott.. Ha csúnyán beszéltem a körmömet rágtam rácsaptak a kezemre. Iskolába elvittek, hazafelé mindig tudták melyik buszt érem el, azzal haza kellett mennem. Édességeket, cukros dolgokat nem ehettem, nem ihattam, zsebpénzt nem kaptam sosem..stb.. De igazából annyira nem volt vészes így utólag visszagondolva.. Én nagyon szigorúnak éreztem, de voltak, akiket szigorúbban fogtak.. Inkább az állandó félelem volt a rossz, hogy mikor mondok, csinálok valamit, amit nem szabadna volt rossz..
2013. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ilyenek voltak. 18 évesen este nyolcra haza kellett mennem, amikor nagy nehezen elengedtek egy előadásra. Késett az előadó, így meg se nézhettem mert akkor 9-ig ott kellett volna lenni...Pasim nem lehetett, nem engedtek találkozni senkivel. Barátnőim nem voltak, csak iskolában taliztam velük. Csak jó jegyeim lehettek. Mindig azt kellett csinálni amit mondtak, ellentmondani nem lehetett. Elég szigorú, vagy ennél durvábbat akarsz?
2013. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
előző 9-es vagypk. Na látom, nemcsak nekem volt "szép" gyerekkorom :(
2013. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!