Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek baj az, hogy egy...

Szerintetek baj az, hogy egy szülő nem viszi sehová a gyerekét (kirándulni, állatkertbe, úszni stb) mert nincs rá pénz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 14:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
91%
Amikor gyerek voltam, minden évben elmentünk legalább egyszer nyaralni és ezek voltak az év fénypontjai. Aztán ez befejeződött, mert a szüleim a hobbijuknak kezdtek élni, nekem meg az nem jött be, így nem mentem. Nekem jó volt, hogy mentünk.
2013. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

Akinek nincs pénze ennivalóra,nem tud félrerakni 100 forintot sem, az ne vállaljon gyereket!

Szerintem igen is baj, ha valaki nem tudja elvinni programokra a gyerekét. Legalább évente párszor állatkertbe.. vagy hétvégén a parkba sem mennek ki, mert akkor fagyit kell venni a gyereknek... Csodás!

2013. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
71%
Hát én versenyekre jártam mindig, meg a telkünket gondozni a családdal mikor kicsik voltunk, ezért plusz kirándulásra nem futotta!De ahol mi lakunk, ott nincs semmi, pedig nem is olyan kis városban élünk, de ingyenes rpogram is csak a sörnapok, meg város napja, és az nem hát tele van roma származásuakkal (de nem a jómunkás ember fajtából), szóval nem a legjobb program! Erdő, nincs nagyon, egy park van az is elhagyatott, és még egy normális játszótér sincs rajta, játszóház itt nincs! A legközelebbi álatkert 150km. Csak ugy spontán nem sok mindent lehet kitalálni! Nekem már könnyebb lesz, mert van autónk, és már jó sok program a fejemben van!
2013. jún. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
68%
Engem, meg tesómat egyedül nevelt anyu és nem kaptunk egy fillér gyerektartást sem, miután apám lelépett. Egyszer voltunk külföldön, az is csoportosan, Balatonra is kiskorunkban jártunk, aztán már nem. Azért van olyan eset, mikor egyszerűen képtelenség nyaralni menni, mert az egyik szülő állandóan dolgozik és egyedül tartja el a gyerekeit.
2013. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
83%

Igen, baj. Nincsenek közös élmények. Rengeteg olyan dolog van, ami nem kerül (sok) pénzbe. Városokban vannak nyári programok, pl. nálunk a Győri nyár, koncertek, előadások, vagy lesz pl. Györkőcfesztivál, jövő hét végén, nagyon jó, eddig mindig voltunk, vagy séta a városban, megnézni a nevezetes helyeket, közben fagyizni. Vagy olyat csináltunk még, hogy átmenni közeli városokba (Csorna, Óvár), ottani múzeumot megnézni, körbenézni a városban.

Kocsival megyünk, de ez kocsi nélkül is megoldható, a gyereknek diákkal olcsóbb a jegy, a felnőtt sem vészes, kaját lehet vinni, a gyereknek is érdekes. Vagy van szabadstrand, ami pl ingyenes, ez nálunk az Aranypart, vagy tó a közelben, pl Ikrény, belépő is 500 Ft.


Szóval minimális ráfordítással, és kreativitással igenis lehet jó programokat találni, a mi a gyereket is érdekli, és felnőttként is örömmel gondol rá vissza.

2013. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
83%

Igen baj, sok programot meglehet oldani kisebb összegekből, vannak ingyenes programok, csak figyelni kell,hogy mikor és hol.

Kirándulni is szinte ingyenes, tudtommal hat éves kor alatt ingyenes a tömegközlekedés, csak a szülőknek kell egy-egy jegy na meg néhány szendvics és víz. Ez szinte ugyanannyiban van mintha otthon lennének, mert ott is kell enni és inni a családnak.

Városban akár templomot is lehet nézni, szépek, csillognak, fényesek sok kisgyereknek tetszik, még ha nem is vallásos a család egy jó program.

Ellehet menni gombát szedni, ingyenesen bevizsgálják, ami pénz pedig jegyre ment vissza is jön, mert lesz a családnak vacsorája. Van rengeteg várunk is, a belépő nem is olyan eget rengetően drága, havi pár száz forintot félrerakva simán ellehet menni a várnapokra. A listát pedig lehetne folytatni.

2013. jún. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
88%
Kiránduláshoz nem kell pénz. Ahhoz, hogy azt a kaját, amit otthon ennénk meg, elvigyük 1-2 km-rel odébb sétálva és egy pokrócon együk meg. Biciklivel is sok helyre el lehet jutni. Az nem baj, ha nem tud valaki költeni szórakozásra, megesik az ilyesmi. De ettől még ki lehet találni vicces programokat, amik nem kerülnek pénzbe.
2013. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
47%

annak üzenem aki szerint ha nincs pénzed ne válaj gyereket


tegyük fel h boldogan a pároddal bevállaljátok a gyereket majd még egyet, a párod jól keres neked is ott a max gyed

de a pasi lelép egyszer csak és otthagy két kicsivel


akkor szerinted mit csináljon az anya ????

visszamegy dolgozni jó esetben van hol laknia mert nem vitte el a bank a lakást

1 keresetből +csp + esetleg gyt ( már ha kap!)

hogy éljen meg a 2 gyerekkel ????


valszeg nem erre készült h otthagyják ....

2013. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
29%
Én meg üzenem neki, hogy örüljön, hogy gazdag családban született, hogy beleszületett minden jóba, és attól, hogy valaki szegény, még akarhat családot, csak nekik nem megy egy-kettőre minden külföldi nyaralás és 18. szülinapra Ferrari!
2013. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
84%

a kirándulás majdnem ingyen van. BKV-val is el lehet menni sok helyre, szendvicset is lehet enni útközben amit otthonról viszel. egy fagyi meg kijön 200ftból.

nyáron van egy halom ingyenes gyerekeknek szóló program. családi napok, majális, gyereknap, gyereksziget, csak meg kell nézni az interneten a kínálatot.


a Velencei tóra a szabadstrandra lemenni szintén nem egetverő költség, van családi kedvezmény a MÁV-on, úgyszint lehet otthon készített szenyót enni a parton, egy pokróc és törölköző meg csak akad, amire leülnek ha épp nem a vízben vannak.


ja, és hallottam a rádióban az Erzsébet táborról, ahova pont a szegényebb gyerekek mehetnek, 100%-os támogatással. tehát a szülőnek nem kerül kb semmibe.



a nincs rá pénz elég sovány mentség. a legtöbb szülő csak lusta kitalálni egy normális programot, és azzal takarózik, h nem telik rá.

mi sem voltunk milliomosok, 12 évesen jártam először külföldön, mégis annyiszor mentünk kirándulni, vadasparkba, repülőnapra, majálisra hogy volt elég élményem :)

sőt, a legszebb gyerekkori emlékem az, amikor a nagyszüleim levittek a Duna partra, és az ismerősük vizslájával játszottam egész nap :) fogtunk ebihalat, kacsáztunk a kövekkel, szedtem kagylót :)

2013. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!